Witaj na forum Fabia Club Polska

Obrysowany zderzak- co zrobić ??

Temat utworzony · 22 Posty · 4026 Wyświetlenia
  • Stało się...... w fabce zarysował się tylni zderzak na szczęście od spodniej strony , rysy nie są długie , na tyle głebokie że zadrapania są wgłąb plasitku (cholerne krawężniki :mur: <!-- s:mur: --> )
    Co radzicie z tym zrobić ? postaram się zamieścić zdjęcie tylko siostra wyjechała i zabrała cyfrówkę , ewentualnie gdzie w Krakowie można coś takiego zrobić ?? Nie jest to olbrzymie ale serce boli jak na to człowiek patrzy.... :rozpacz:

  • popatrz na allegro może taniej wyjdzie zmienić sam plastik
    jeżeli jest wgnieciony , zarysowany itp
    kolo z Krak napewno coś podpowiedzą 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Tylko zarysowany jest i to koło tylnego chlapacza od spodu.

  • A nie lepiej kredką to zarobić, jeśli z dołu to nie będzie się rzucać w oczy.

  • [quote="Tom_KRK"]Stało się...... w fabce zarysował się tylni zderzak na szczęście od spodniej strony , rysy nie są długie , na tyle głebokie że zadrapania są wgłąb plasitku (cholerne krawężniki :mur: <!-- s:mur: --> )
    Co radzicie z tym zrobić ? postaram się zamieścić zdjęcie tylko siostra wyjechała i zabrała cyfrówkę , ewentualnie gdzie w Krakowie można coś takiego zrobić ?? Nie jest to olbrzymie ale serce boli jak na to człowiek patrzy.... :rozpacz: [/quote]

    WYMIENIĆ !!!

  • jesli jest to nie wielkie zarysowanie to zostawic, moze kredka zamalowac tj Mirek radzi. Z wymiana bym sie nie spieszyl, po co koszta zwiekszac

  • Zadnych kredek ani nic. Zostaw i czekaj az Ci ktos w dupsko wjedzie ;] Bedziesz mial nowke 🙂 <!-- s:) -->

  • JA bym nic nie robił 😉 Jak to jest od spodu to juz wogule poco marnowac kase jak tego zbyt nie widac :] Ja mam duzo rys na aucie a to gałęzie a tu zderzak przedni od kraweznika itp. 😉 I sie nie przejmuje przecierz nie bede tego malował 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="Tom_KRK"]Stało się...... w fabce zarysował się tylni zderzak na szczęście od spodniej strony , rysy nie są długie , na tyle głebokie że zadrapania są wgłąb plasitku (cholerne krawężniki :mur: <!-- s:mur: --> )
    Co radzicie z tym zrobić ? postaram się zamieścić zdjęcie tylko siostra wyjechała i zabrała cyfrówkę , ewentualnie gdzie w Krakowie można coś takiego zrobić ?? Nie jest to olbrzymie ale serce boli jak na to człowiek patrzy.... :rozpacz: [/quote]

    Kup sobie zestaw do naprawiania lakieru w ASO wg. numeru lakieru z tabliczki w bagażniku
    czy książce serwisowej. Delikatnie pomaluj rysy najpierw lakierem, a później jak wyschnie lakierem bezbarwnym.

  • [quote="yoogi"]Zostaw i czekaj az Ci ktos w dupsko wjedzie[/quote]

    Ja tak kiedyś czekałem z maluszkiem i się nie doczekałem i sprzedałem, wtedy jak trzeba jak na złość nikt nie chce wjechać.

  • Kurde jak mnie wkurza takie kombinowanie i probowanie zrobic z kogos nie swiadomego winnego. Przeciez to jest nie moralne, tak sie zachowywac. Specjalnie mocniej hamowac czy blokowac droge bo a noz ktos wjedzie i bedzie jego wina.

  • [quote="Zygus"]Przeciez to jest nie moralne, tak sie zachowywac.[/quote]

    Tu się z [b]Łukaszem[/b] zgadzam, dlatego jak miałem otarte tylnie drzwi na parkingu w fabce to je po prostu zacieniowałem i śladu nie ma, dałem sobie spokój z takim czekaniem i łapaniem przypadku jak było kiedyś przy maluszku.

  • A orientuje się ktoś ile taki zestaw w aso może kosztować ?? A wymuszanie kolizji jak dla mnie odpada....... :dobani: Co jeśli nie tylko zderzak się uszkodzi......... O tym nikt nie pomyślał :?: <!-- s:?: -->

  • [quote]A moralne jest jak ktoś Ci na parkingu w Ciebie wiedzie i odjedzie. Nawet nie wiesz kto? To jest moralne?[/quote]
    no własnie ktos mi leko włsnie tak zrobił i musze na własna reka naprawiac

  • JA zawsze jak staje w innym miescie w tlocznym ruchu lub na duzym parkingu gdzie stoją blisko mnie auta to zawsze numery spisuje 🙂 <!-- s:) -->

  • tylko ze mi przed wlasnym blokiem ktos zachaczył

  • Ja nie mam z tym problemu bo mało co jezdze takze ja tak zazwyczaj robie 🙂 no a jak ktos duzo jezdzi noto to się nie opłaca 😞 <!-- s:( -->

  • [quote="vanhouse"]wystarczy mocniej zachamować przed światłami i na 100% jak ktoś Ci siedzi na zderzaku Cię "puknie"[/quote]
    :mur: <!-- s:mur: --> wsytd!
    [quote="vanhouse"]Inni mają w du*** moralność i godne zachowanie więc czemu np JA mam być inny[/quote]
    Żeby świat nie zszedł całkiem na psy.

    To kropla w morzu ale jakoś świadomość społeczną trzeba budować, choćby to miało zająć 100 lat.

    czym skurupka za młodu nasiąknie...
    Kto jak nie my młodzi ma budować ten pieprzony kraj egoistów i ciemniaków. Jeśli my wyjedziemy na ludzi to może na nami pójdą inni, np. nasze dzieci. I jakoś może uda się kiedyś zbudować tutaj normalność. A nie tylko polskie cwaniakowanie i kombinowanie.

    [quote="Oskarus"]gdzie stoją blisko mnie auta to zawsze numery spisuje[/quote]
    Ja staram się nie parkować koło starych poobijanych rzęchów i w innych niesprzyjających miejscach. A jak już nie ma wyboru to przecież każdy telefon ma aparat. Cykam fotkę auta z numerami i tym jak stał w stosunku do mojego auta. Oczywiście jak nie zapomnę 🙂

    Ale niestety po rozum też poszedłem dopiero jak ktoś mi przytarł zderzak 😞
    Na szczęśćie na moim zderzaku została tylko czarna guma z tamtego auta, którą udało się zmyć i w zaszadzie innych strat nie było.

    Tylko pytanie. Co nam pomoże takie dokumentowanie? Czy jest to potem do udowodnienia. I czy warto szukać kolesia z innego wojewódzwtwa. Czy warto się sądzić - wszystko zależy od skali uszkodzeń, no i ciekawe co na to policja?

  • [quote="vanhouse"][quote="Zygus"]Przeciez to jest nie moralne, tak sie zachowywac. [/quote]

    A moralne jest jak ktoś Ci na parkingu w Ciebie wiedzie i odjedzie. Nawet nie wiesz kto? To jest moralne? ... Inni mają w du*** moralność i godne zachowanie więc czemu np JA mam być inny[/quote]

    Moralne czy nie, zachowujesz się już wtedy w zgodzie z własnym sumieniem.

  • Nie wazne jak inni sie zachowuja. Wazne jak sami sie zachowujemy. Swoim zachowaniem mozemy dac przyklad kulturalnego zachowania na drodze i poza nia. Mowa rowniez o wpuszczaniu, dziekowaniu itp zachowaniach.
    Ludzie widzac ze takie zachowania sa popularne sami zaczynaja tak postepowac.