Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Woda/wilgoć w środku - temat zbiorczy

Temat utworzony · 151 Posty · 61827 Wyświetlenia
  • Niestety tylni spryskiwacz jest w fabii piętą, przyjrzyj mu się dokładnie.

  • Ja mam przecieki z kolei po prawej stronie. Właśnie zdarza się to tylko w czasie deszczu, kiedy auto stoi przed domem. Wymienialem całą podsufitkę (poprzednia niestety się stopiła), dalej przecieka i nie ma mocnych i magików czemu cieknie. ASO rozkłada ręce ze standardowym "tak ma być". Nikt nie potrafi powiedzieć co jest przyczyną tych kilku kropel na rolecie.

  • kilka kropel to odparuje :piwo: <!-- s:piwo: -->
    zakładam że ASO uszczelkę sprawdziło,
    zle wklejona szyba? trudno w to uwierzyć ale sprawdzić można
    posiedź w aucie w czasie deszczu (mnie się sprawdziła myjnia)
    jak zobaczysz skąd kapie to wtedy uradzimy co począć :super:

  • Mnie do piątku lało w samochodzie , ale oczywiście drzwi lewa i prawa strona z tyłu. Byłem w ASO Dąbrowa Górnicza i coś tam pośmierduje siliconem . Mam nadzieję że zrobili. Twierdzą że robili przód i tył . Coś nie dowierzam. Śmierdzi tylko z tyłu.

    Zastanawiam się czy jeszcze coś może przeciekać. Sprawdzę po następnym myciu.

    Muszę przyznać że kapiąca woda nawet w tak polularnym i nie najdroższym samochodzie jak Skoda jest plamą na wizerunku. Tak dobre samochody nie powinny miec tego rodzaju wpadek. NIC Z TYM NIE ZROBIONO - wstyd.

  • Niestety jest to problem w fabiach, w dziale zrób to sam masz napisane jak sobie z tym poradzić, jakbyś dalej miał coś nie tak.

  • [quote="Marcel7"]Witam wszystkich klubowiczów - to mój pierwszy post,
    Jestem posiadaczem 1,9 sdi kombi z 2003 i od jakiegoś czasu mam
    problem z kapiącą wodą z podsufitki na roletę bagażnika.
    Woda kapie z łączenia plastykowych wykończeń po lewej stronie
    podsufitki - oczywiście tylko w czasie opadów lub topnienia śniegu.
    Pytałem w ASO ale powiedzieli, że trzeba zdemontować całą :szok: <!-- s:szok: -->
    podsufitkę to może coś znajdą.
    Czy ktoś miał podobny problem? Jaka może być przyczyna?[/quote]

    Witaj. Też jestem nowy na forum i miałem podobny problem. Woda kapiąca na roletę w bagażniku. Problemem okazało się źle spasowana klapa tylnia i tam następował przeicek wody. Zwłaszcza poprzed deszczyku lub mycia lub topnienia śniegu. Naszczęście usterka usunięta po jednym dniu i teraz nie mam problemów.

  • Mam problem z wodą, która zbiera się na uszczelce progu pod tylnymi drzwiami. Problem ten jest o tyle drażliwy, że często myję samochód myjką wysokociśnieniową. Woda przedostaje się do środka samochodu. Bardzo proszę o pomoc.

  • Kolego funkcja [b]szukaj[/b] i wszystko znajdziesz.

    Odpowiedź masz [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=1748]TUTAJ[/url]

    Temat zamykam.

  • w kombi woda leciala przez mocowania relingow dachowych trzeba byloby je zdemontowac uszczelnic otwory motazu relingow silikonem lub klejem do szyb zazwyczaj pomaga pozdrawiam

    PS. miejsce gdzie sa przykrecane zawiasy tylnej klapy do karoserii jest wneka ktora jest do okola za gumowana lub za silikonowana trzeba sprawdzic czy tam wszystko jest dobrze zazwyczaj sie tam rozczelnia po wypadkach z tylu

  • Mam taki mały problemik (no mam nadzieje że mały) - kiedyś jak tak długo padało a autko trzymałem nietypowo nie w garażu lecz na zewnątrz, po kilku dniach owego deszczu zauważyłem że tapicerka pod moją wycieraczką jest dość mokra. I tak sie zastanawiam co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Później nastąpiły dni bardzo ciepłe i sobie tapicerka wyschła, jednak pewnie problem pozostał, a ja chciałbym go rozwiązać (mam kanał, co może pomóc). Proszę o jakieś wskazówki co to sie mogło stać (przeciekające drzwi raczej odpadają, taki problem to miałem z tyłu i go rozwiązałem).

    Pozdrawiam
    Sławek

  • No niestety z przodem bywa nieraz tak samo jak z tyłem, przecieka

  • [quote="TOM16V"]No niestety z przodem bywa nieraz tak samo jak z tyłem, przecieka[/quote]
    Obserwuje to bacznie i nie ma mowy aby przeciekały drzwi, dookoła żadnych śladów, wszędzie jest sucho, tylko właśnie na środku pod wycieraczką jest mokra tapicerka 😕 Nie wiem nawet jak sie za to zabrać i w czym tu problem :help: <!-- s:help: -->

  • Witam,

    mam to samo ale od strony pasażera, po sporym deszczu lub myjni widać jak krople wody od drzwi dostają sie do środka. Nic na razie z tym nie robię bo problem niewielki.

    Pozdrawiam
    Lukasz

  • ..zauwazylem ze pod tylnymi drzwiami na wysokosci progu , po deszczu pojawia sie woda.Z czasem wsiaka ona nawet w tapicerke drzwi.-czy to wada konstrukcyjna auta czy brak jakiejs uszczelki?

  • No niestety to wada fabryczna tych samochodów,prawie każda fabka przecieka na tyle, trzeba uszczelnić drzwi ,zapraszam do działu zrób to sam temat bardzo obszernie omawiany.

  • Witam
    Miałem ten sam problem.
    Po uszczelnieniu blach pod tapicerką drzwi mam kłopot z głowy.
    Pozdrawiam.

  • Witam Wszystkich
    Jestem na Forum pierwszy raz. Chociaż - jako gość - bywałem często.
    Mam Fabię 1,4-16V 101KM już 9 lat, plus trochę praktyki.

    Wczoraj spotkała mnie podobna sytuacja, jak [b]dariog15[/b].
    Woda leje się porcjami(1/2 szklanki) na podłogę od strony pasażera, po uruchomieniu wewnętrznego obiegu powietrza(pada deszcz).
    Odkręciłem schowek i zauważyłem, że gdy klapka (przysłona zamkniętego obiegu powietrza) otwiera się - po wciśnięciu przycisku - wlewa się porcja wody.
    Zaraz biorę się do rozkręcania mechanizmu nawiewu. :hyhy: <!-- s:hyhy: -->
    Może znajdę przyczynę. 😉

  • [quote="kent"]Może znajdę przyczynę[/quote]
    Szukaj ,szukaj chetnie poczytam. Ale mam nadzieję ,że ta wiedza mi sie przyda.

  • witam
    po kazdym deszczu jak wsiadam do fabki wycieka mi woda z dolnej czesci drzwi w poblizu zawiasow.
    przypuszczam ze w tym miejscu jest otwor na odplyw wody z drzwi ale dlaczego woda wycieka dopiero po otwarciu drzwi, no i skad tam bierze sie woda. w tylnych drzwiach to samo.
    pozdrawiam

  • [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=57786#57786]Tutaj pisałem o otworach technologicznych - uszczelnianie drzwi[/url]
    w F1 mam to samo, - zmienia się pionowy kąt położenia drzwi i powoduje spadek wody.