Witaj na forum Fabia Club Polska

Średnie zużycie paliwa w naszych fabiach

Temat utworzony · 392 Posty · 81207 Wyświetlenia
  • 13 litrow na trasie warszawa poznan 🙂 przy predkjosci wiekszej niz maxymalna 😄 okolo 180 km/h 🙂 <!-- s:) -->

  • Blatu nie zamknie ale na wylonczonej klimie prawie 190 udalo mi sie osiagnac i tak przez cala autostrade poznanska 🙂 <!-- s:) -->

  • w trasie 6l. z klima przy predkości 110-120km/h, miasto krótkie odcinki czyli auto się nawet nie nagrzeje...zimą 9 litrów!i mu nie dusze:( co zrobic:D

  • Czyli spalanie podobne do mojej Octavi 🙂 <!-- s:) -->

  • NIE TWIERDZE, ŻE TO SUPER SILNIK, POWIEM WIĘCEJ...ZA MAŁO KONI DO MOJEJ KASTY...ALE OGOLNIE SPOKO :super: JEST SII :!: <!-- s:!: -->

  • [quote="vanhouse"]badyl1982, Tylko że Ty masz go w Combiku [/quote]

    no właśnie!! hehe ale luz :super: dla mnie wystarczy jest spoko :super: 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Przypominam, że jest to temat dotyczący zużycia paliwa, opinię odnośnie tego silnika proszę pisać [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=38287&sid=bc698251bdd034648a1f9b7f97f0085f#38287]TU[/url]

  • Czolem!

    W temacie spalania tego silniczka to ja mam jaknajlepsze wrazenia jak do tej pory, w ciagu dwoch lat jazdy teraz mam 37.000 i spalanie jest bez zmian.
    Mam dosc spokojny styl jazdy, nigdzie na szczescie nie musze sie spieszyc a i w miescie tez nie szaleje od swiatel do swiatel.
    Wg moich obserwacji i komputera po miescie 7 to max, jeszcze nie udalo mi sie jej przekroczyc, oczywiscie gdybym jechal tylko 1km to pewnie spalenie bylo duzo wyzsze ale u mnie w miescie to trasa 4-5km i wiecej.
    Na trasie do 3.500 obrotow czyli gdzies do ok 110km pali malo potem sie zaczyna dopalaniei pewnie spali wiecej, ale ja jezdze codziennie do pracy glownie po szybkiego ruchu (bytom-tychy) i mi pali w granicach ok 5-5,3.
    Najmniejsze zuzycie srednie wg komputera na trasie to 4,6.

    Tak jak pisalem i z moich obserwacji glownie przy spalaniu trzeba polozyc nacisk na styl jazdy i warunki na drodze, tak ze podejzewam ze nie ma regoly komu pali za duzo a komu za malo i ze od razu musi to byc winyk niesparwnosci silnika.
    Pewnie tez wiek bedzie mial tu cos do powiedzenia ale mysle ze jeszcze nasze wozy nie sa az tak zuzyte i stare zeby zaczynaly palic wiecej, ale moge sie mylic.

    Pozdrawiam

  • Witam. latem średnio 5,9 zima max 7,4 a teraz na gazie sekwencyjnym max 8 (zima). Pozdrawiam

  • Właśnie wróciłem ze Słowacji i na trasie miałem 5,3 l/100km poniżej setki, przy 110 ok 6 litrów.
    Ciekawostka: udało mi się osiągnąć spalanie 3,6 l/100km na trasach górskich 🙂 <!-- s:) -->

  • rewelacyjny wynik [b]micha$[/b]
    chyba,
    że się z nas nabijasz i podałeś zużycie przy jeździe z górki :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • według karty homologacyjnej :

    warunki miejskie : 7,60
    warunki pozamiejskie : 5.10

    a u mnie 10 , czy zima czy lato ale którtkie odcinki nawet silnik nie zdaży do 90 nie nagrzać no i but 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Witam
    Ja mam ten samochód o dwóch lat i zrobiłem nim sporo kilometrów.Latem pali mi średnio do 5,6l/100km a zimą do 7,4l/100km.Najczęściej poruszam sie po mieście i nie jeżdżę szybko.

  • Nie nabijam się, ale na trasach górskich były niezłe spadki. No i 3,6 mi komputer pokazał. Jakby mi 10 paliła, to nie wiem w sumie co bym zrobił... 1,2 i 10l/100km? :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • no widzisz vanhouse 🙂 czyli jednak twoj styl jazdy sprawia takie spalanie 🙂 a tak sie zarzekales 😄 te silniczki sa strasznie czule troszke szybciej a spalanie nieproporcjonalnie wieksze niestety 😞 <!-- s:( -->
    pozdrawiam

  • ja bede dziennie smigał 25 km w jedna strone 2x25 do pracy trasa Bytom Gliwice Opel - Bytom ciekawe ile mi bedzie palić :zakrecony: <!-- s:zakrecony: -->

  • aleś mnie rozbawił droga szybkiego ruchu he he he
    chyba nie miałeś okazji jeżdzic po zachodnich drogach

    diura na dziurze , zwerzenia , remonty ble - totalny syf
    i jeszcze pełno durni który smoimi złomami ( przystankami ) sie cisna gdzie sie tylko da

  • Swoją Fabią w kombiaku średnio przejeżdżam 200 km dziennie. Przebiegi to 70% trasa, spalanie średnie to lato 5,7 do 6 w zależności od tego jak często klimy używam, zima to 6,7 do 7 litrów.
    Przy prędkościach powyżej 120 km/h spalanie sporo wzrasta.

    Rekord który udało mi się osiągną w minimalnym spalaniu, to na odcinku 50 km spalanie 4,8; prędkość nie przekraczała 90 km/h.

    Na zbiorniku, przed zapaleniem się rezerwy 500 km zima, 600 lato.

    Pozdro

  • Jest dokladnie tak jak piszesz.

    W miescie 50-60 no gora 70 a na trasie ok 3.000 obrotow czyli granica 100-110km/h
    ja tak jezdze i moja pali w miesie ok 6,5 a na trasie ok 5,2.
    Ale bywa i tak ze w korku poleci i 7,5 a na trasie 4,6l
    Wszystcko zalezy od nogi i od sytuacji na drodze, a i tez od pogody (np: zima)

  • moja na trasie wyszło dziennie 25 km w jedną strone czyli 50 - 6,5 litra
    a w mieście około 9 litra

    ja wy to robicie to nie wiem , jak w mieście można mieć 7,5 ltra :mur: <!-- s:mur: -->