Witaj na forum Fabia Club Polska

Głośniki tył

Temat utworzony · 237 Posty · 123603 Wyświetlenia
  • wchodzą owalne 4"x6"

    to ci na pewno pomoże:

    [url=http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=1276&highlight=g%B3o%B6niki+kombi]>> link1 <<[/url]

    [url=http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=255&highlight=g%B3o%B6niki+kombi]>> link2 <<[/url]

  • [b]Tomislav[/b], dzieki kolego :zdrowko: w przyszłym tygodniu zamówie te JBL do tyłu a w przodzie zostawie orginalne. pozdro 🆗 <!-- s🆗 -->

  • paczka z głosnikami juz idzie :super: w przyszłym tygodniu zamontuje je i przy okazji moze zrobie foto porade dotyczaca montazu z tyłu głosników 🆗 Pozdro :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • [quote="-oli-"]moze zrobie foto porade dotyczaca montazu z tyłu głosnikuów[/quote]

    Jak najbardziej

  • głosniki siedza juz z tyłu na swoim miejscu(nie było łatwo je zamontować, poniewaz glosniki nie miesciły sie w orginalny otwórw Fabii :mur: na dniach zrobie fotoporade :super: Pozdrowionka :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • tutaj jest link to mojej fotoporady http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=2292 Pozdro :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • [b]-oli-[/b], super opis :super: <!-- s:super: -->

    dalem to do dzialu ZTS 🙂 :zdrowko:

  • Teraz napisz czy skora warta wyprawki innymi slowy cze te male JBL'e potrafia zagrac przyzwoicie z tylu ? Sam osobiscie zastanawialem sie nad ich montazem ale ich wielkosc nie napawa mnie optymizem. Byc moze po jakiejs opinie sie skusze 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="robgold"]cze te male JBL'e potrafia zagrac przyzwoicie z tylu ?[/quote] powiem Ci tak: super to one nie graja ( sa to malutkie głosniki takze cudów nie mozna sie spodziewac), ale jak dla mnie to starczy :hurra: myslałem nad kupnem innych głosników tzn. takich no name,ale kiedys juz sie na takich sparzyłem, takze wolalem dołozyc i kupic cos porzadnego :super: <!-- s:super: -->

  • witam. ponieważ to jest mój pierwszy post to kilka słów wstępu... od miesiąca jestem posiadaczem Fabii Combi 1.4 16V. pracuję od wielu lat w salonie konkurencyjnej marki i zawsze nabijałem się z tego modelu, ale ponieważ za psie pieniądze mój klient oddawał wersję Fresh z klimą, postanowiłem zaryzykować i kupić ten model.
    choć na to Wasze forum wszedłem dopiero dziś, to tak się złożyło, że jakieś 2-3 tyg. temu zamontowałem dokładnie te głośniczki JBL-a w moim kombiaczku.
    oto moje uwagi:

    1. ja nie musiałem wycinać plastiku by wpasować głośniczki. Usunąłem po prostu dystanse przyklejone fabrycznie do głośnika. wystarczyło mocniej szarpnąć. jednak by membrany nie miały kontaktu z plastikiem, w miejscu mocowania śrub zastosowałem dodatkowe podkładki
    2. głośniki grają bardzo ładnie, ale.... nie wydają z siebie żadnego bassu (a do tego jestem przyzwyczajony)
    3. jak się siedzi z tyłu to bardzo ładne, czyste i niemęczące dźwięki dają w uszy, ale siedząc z przodu (zwłaszcza jak się wydało 150 zeta) można czuć niedosyt...
    4. od tygodnia nic innego nie robię tylko rozglądam się na allegro za w miarę porządną skrzynią basową (ze wzmacniaczem wydatek 300-600 zł)

    czytając inne posty na tym forum, twierdzące że przy skrzyni w bagażniku nie ma sensu inwestować w głośniki tylne, chyba żałuję wydanych pieniędzy....

    jeżeli jednak ktoś wozi z tyłu rodzinkę albo nie jest pasjonatem głośnej muzy to JBL GTO 6427 będą bardzo dobrym zakupem. w końcu wystarczy ustawić sobie w radiu lekkie przesunięcie mocy na tył, tak by dźwięk z podobną siłą dawał po uszach kierowcy czy pasażera :super: <!-- s:super: -->

  • moje pytanie dotyczy również montażu głośników ,ale w wersji sedan. Nie bardzo wiem jak sie dobrać do tylnej półki. Poproszę o podpowiedź jak rozebrać wewnętrzne części wygłuszenia w bagażniku , żeby dojść do pólki i nic nie połamać

  • Podzieliłem temat bo w dziale [b]ZRÓB TO SAM[/b] mamy opisywać coś co mamy zrobić samodzielnie, na wszelkie rady, porady itp. w tym temacie zapraszam poniżej 🙂 <!-- s:) -->

  • mam kombi wersję comfort z 2003 fabrycznym radiem symphony i 4 głosnikami z przodu dwa w drzwiach i dwie wysokotonówki w lusterkach.
    Z tego co wiem to fabrycznie są jeszcze przygotowne miejsca na dalsze 4 dwie wyspkotonówki w tylnych klamkach i dwa owalne we wnekach bagaznika.

    Pytanie brzmi.
    Czy jest szansa że mam fabrycznie poprowadzone kable do tych miejsc nie bardzo mi się chce to rozkręcac moze juz ktos to robił?
    Jezeli nie ma to czy skodoskie radio symphony ma przynajmniej wyjscie z kostki na 8 głosników czy tez to trzeba przerabiac.

  • [quote="mernar"]Czy jest szansa że mam fabrycznie poprowadzone kable do tych miejsc nie bardzo mi się chce to rozkręcac moze juz ktos to robił?[/quote] w mojej fabi zadnych kablów do głosników nie było i raczej tak bedzie we wszystkich fabiach, jesli sie myle to mnie poprawcie :super: [quote="mernar"]Jezeli nie ma to czy skodoskie radio symphony ma przynajmniej wyjscie z kostki na 8 głosników czy tez to trzeba przerabiac.[/quote]po mojemu to musi miec 4 wyjscia: 2 przód i 2 razy tył :super: <!-- s:super: --> pozdro

  • witam czy idzie zamontować twitery w tylne drzwi przy klamkach .

  • idzie , powinieneś tam mieć org miejsce na to
    przy klamce chrom wyciągasz zaslepke ( 4 zaczepy po bokach , góra dól )
    montujesz i cyka 🆗 <!-- s🆗 -->

  • tylko jeszcze czy jest tam podciągnięta instalacja.

  • mam tu niedaleko AUTO-STAJNIĘ podjadę i niech sprawdzą.

  • na tyle nie bardzo bo to jest combi wystarczy przód i tylne drzwi.

  • U mnie gra orginalne skodowskie MS-502,mam cztery głośniki -2 twitery i 2 zwykłe w przednich drzwiach i jak je solidnie podkręcę to niezle podają i jest jeszcze trochę zapasu.