Witaj na forum Fabia Club Polska

Filtr paliwa w Fabii

Temat utworzony · 125 Posty · 39799 Wyświetlenia
  • Witam! Czy ktoś wymieniał filtr paliwa i wie gdzie go szukać?
    Fabia sedan 1,4 MPI 50kW 2001.
    Wszystkie inne filtry znalazłem i wymieniłem a tego nie mogę znaleźć.
    Jeszcze jedna sprawa, gdzie fachowcy montujący alarm umieszczają baterię zasilającą alarm?
    WALPAN[/b]

  • Filtr paliwa znajduje sie pod podwoziem (pod prawa strona tylniego siedzenia pasazera)

  • [quote="walpan"]gdzie fachowcy montujący alarm umieszczają baterię zasilającą alarm?
    [/quote]

    No chyba w centralce alarmu.

  • A wiecie gdzie znajduje się filtr paliwa w 1.9 TDI?

  • [quote="sobot"]A wiecie gdzie znajduje się filtr paliwa w 1.9 TDI?[/quote]

    Myślę, że tam gdzie i w benzyniaku jak [b]Wojtas[/b] powiedział.

  • [quote="MirekS"][quote="sobot"]A wiecie gdzie znajduje się filtr paliwa w 1.9 TDI?[/quote]

    Myślę, że tam gdzie i w benzyniaku jak [b]Wojtas[/b] powiedział.[/quote]

    Z tego co mi wiadomo to w TDI filtr paliwa jest pod maską ( mogę się mylić 🙂 <!-- s:) --> )

  • czy ktoś samodzielnie wymieniał filtr - zastanawiam się w jaki sposób odłacza się koncówki przewodów. Bóg zapłać za podpowiedzi

  • Filtr paliwa w TDI znajduje sie pod maska silnika. Z lewej strony patrząc na silnik.

  • [quote="walpan"]Witam! Czy ktoś wymieniał filtr paliwa i wie gdzie go szukać?
    Fabia sedan 1,4 MPI 50kW 2001.
    Wszystkie inne filtry znalazłem i wymieniłem a tego nie mogę znaleźć.
    Jeszcze jedna sprawa, gdzie fachowcy montujący alarm umieszczają baterię zasilającą alarm?
    WALPAN[/b][/quote]
    Witam .W mojej Fabii jest fabryczny alarm i central zamek , aby się dostać do centralki trzeba zdjąć dekielek bezpieczników (zobaczysz go po otwarciu drzwi kierowcy -bok konsoli ).aby dostać się do centralki trzeba rozkręcić od strony kierowcy polastikowe wykończenie , w którym znajduje się zamykany schoweczek.orginalna syrena nie jest podpieta do akumulatora lecz zasilana jest baterią,bateria montowana jest z tyłu syreny tam gdzie wyłacznik.

  • [quote="makh"]czy ktoś samodzielnie wymieniał filtr - zastanawiam się w jaki sposób odłacza się koncówki przewodów. [/quote]

    Ja nie wymieniałem, ale z tego co pamiętam przy wymianie wydechu, to są tam opaski sprężynowe które po ściśnięciu kombinerkami łapek otwierają się i zsuwasz wężyk, jednak nie jestem tego pewny, a teraz nie mam dostępu do kanału.

  • [quote="MirekS"][quote="makh"]czy ktoś samodzielnie wymieniał filtr - zastanawiam się w jaki sposób odłacza się koncówki przewodów. [/quote]

    Ja nie wymieniałem, ale z tego co pamiętam przy wymianie wydechu, to są tam opaski sprężynowe które po ściśnięciu kombinerkami łapek otwierają się i zsuwasz wężyk, jednak nie jestem tego pewny, a teraz nie mam dostępu do kanału.[/quote]

    [b]Miruś[/b] jak zawsze masz racje 🙂 filtr w benzyniakach znajduje sie pod podwoziem obok tylneigo prawego kola i jest mocowny opasakmi 🙂 <!-- s:) --> dodam ze zaleca sie jego wymiane co 100 kkm

  • [quote="Wojtas"][b]Miruś[/b] jak zawsze masz racje 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Ach [b]Wojtuś[/b] bez przesady :zawstydzony:

  • jesli co 100 tys, to czas juz sie do tego przygotowac.
    jakosc naszych paliw daje wiele do myslenia

  • ja swoj juz wymienilem po przejechaniu 40 kkm, bylo to spowodowane nalaniem benzyny zmixowanej z olejem opalowym na stacji :wsciekly: <!-- s:wsciekly: -->

  • ja tez wymienialem filtr op 80 tys. nie ma problemu z tym u mnie byly 3 wezyki co latwo schodza.wystarczy kanal i subokret i po sprawie :oczami: <!-- s:oczami: -->

  • od strony kierowcy w desce rozdzielczej na boku jak otwierasz drzwi to bedziesz widziec

  • [b]darco[/b] nie ma sprawy

  • Moja Fabia ma 110tys. przebiegu. Filtr paliwa był wymieniany przy 60tys.km.
    Obecnie mam objawy podczas wolnej jazdy np w korku na biegach 1-2-3 przy trzymaniu pedału gazu w jednej pozycji lub delikatnym wciskaniu Fabią szarpie. Co może być przyczyną? Czy to filtr paliwa?

    Pozdr
    Augustów - obwodnica TAK!!!

  • Ja filtr wymienilem po 50 kkm raczej profilaktcznie bo nic sie nie dzialo
    A ty adamoniutek sprawdz czy nie skacza ci obroty jesli tak to najprawdopodobniej przepustnica poszukaj na forum no ale filtr tez moze robic takie rzeczy
    Pzdrawiam

  • Obroty silnika (wolne) mam nierówne od dawna, wg serwisu - ten typ tak ma. Za diagnoze zapłaciłem 50 zł i nic dalej nie wiem. Błędy wykasowane. Komp nic nie wykazał.
    :zakrecony: <!-- s:zakrecony: -->
    Zmienię jeszcze może filtr powietrza, bo też ostatnio był wymieniany 50tys.km temu (2 lata temu). Świece mam wymieniony ok miesiąc temu.
    Może pomoże. 🆗 jak nie to biore się za filtr paliwa.
    Pozdr