Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Woda/wilgoć w środku - temat zbiorczy

Temat utworzony · 151 Posty · 61759 Wyświetlenia
  • Witam!!

    Byłem dzisiaj z Fabia na myjni automatycznej i doznałem szoku. Po pierwsze w trakcie mycia zaczęła lać się woda do środka auta, z nawiewu na nogi po stronie pasażera, a po drugie zauważyłem odpryski lakieru bezbarwnego na zderzaku.
    Czy ktoś miał podobny przypadek z cieknącą wodą do środka?
    Zderzak był wymieniany po stłuczce jakieś półtora roku temu, czy można go reklamować? Jaki jest okres gwarancji na pokrycia lakiernicze?

    pzdr,
    Arek

  • Jeżeli robiłeś zderzaczek przez serwis to reklamuj u nich, po prostu odwalili fuszerkę. Natomiast jeśli chodzi o wodę to nie wiem czy Ci nie przecieka przednia szyba, proponuję szlałfa i zlokalizować dziurę.

  • Mam pytanie, po wczorajszych opadach śniegu (22.02.2007) dzisiaj rano zauważyłem że cieknie po stronie pasażera. Byłbym wdzięczy za podpowiedź.

    P.S. Wcześniej czytałem o pzecieku takim jak mój, ale nic konkretnego się nie dowiedziałem. Może osoba ta napisze jak rozwiązała problem?

  • Po stronie pasażera, z lewej strony. Po wyjechaniu z garażu zaczeło cieknąć przez chwilę, potem przestało i w trakcie jazdy był spokój.

  • Woda lała się do środka czy na zewnątrz bo nie rozumiem.???

  • Zaraz wyjaśnię, bo trochę się miotam.
    Woda kapała się do środka pod schowkiem po stronie pasażera (z lewej strony) czyli na lewy but pasażera.

  • Czyli gdzieś z okolic deski rozdzielczej, tam gdzie Ty mówisz lewy but pasażera jest wkład filtra przeciwpyłkowego, prawdopodobnie do układu wentylacji dostaje Ci się woda.

  • Dzięki za podpowiedź, zadzwoniłem do serwisu i się umówiłem na wizytę. Na szczęście samochód na gwaracji to za daromo zrobią (albo i nie?). Jak naprawią to dam znać co było, może komuś się przyda.

  • Nie dowiedziałem się za dużo, tylko tyle że pouszczelniali w paru miejscach i kazali obserwować. Dodali jeszcze że była kiedyś na taki przypadek akcja serwisowa. Zobaczymy!

  • [quote="dariog15"]Nie dowiedziałem się za dużo, tylko tyle że pouszczelniali w paru miejscach i kazali obserwować. Dodali jeszcze że była kiedyś na taki przypadek akcja serwisowa. Zobaczymy![/quote]

    zrobili to w ramach gwarancji :?: czy musiales cos placic :?: <!-- s:?: -->

  • [quote="dariog15"]Dodali jeszcze że była kiedyś na taki przypadek akcja serwisowa.[/quote]

    Kurde taka akcja ze nikt o niej pewnie nie slyszal

  • W ramach gwaracji. Kosztowało mnie tylko "cały dzień bez samochodu". Odebrałem go na zamknięcie serwisu.

  • [quote="dariog15"]W ramach gwaracji. Kosztowało mnie tylko "cały dzień bez samochodu". Odebrałem go na zamknięcie serwisu.[/quote]

    ... to dobrze że nic za to nie wzieli.. ale cały dzień bez autka to chyba koszmar :krzeslem: <!-- s:krzeslem: -->

  • Pierwsze słyszę o takiej akcji :wsciekly: <!-- s:wsciekly: --> .

  • Witam wszystkich klubowiczów - to mój pierwszy post,
    Jestem posiadaczem 1,9 sdi kombi z 2003 i od jakiegoś czasu mam
    problem z kapiącą wodą z podsufitki na roletę bagażnika.
    Woda kapie z łączenia plastykowych wykończeń po lewej stronie
    podsufitki - oczywiście tylko w czasie opadów lub topnienia śniegu.
    Pytałem w ASO ale powiedzieli, że trzeba zdemontować całą :szok: <!-- s:szok: -->
    podsufitkę to może coś znajdą.
    Czy ktoś miał podobny problem? Jaka może być przyczyna?

  • Według mnie jedynym miejscem, z którego woda może się dostawać na podsufitkę, jest miejsce, gdzie zamontowana jest antena. Może tam na dachu coś Ci przecieka. I chyba jednak prawdą jest, że trzeba zdjąć podsufitkę, żeby zobaczyć co się tam dzieje. Chyba że może cieknie gdzieś przez przednią szybę? Ale moim zdaniem mało prawdopodobne.

    Pozdrawiam.

  • A jak w kombi wyglada sprawa tylniego spryskiwacza?? Moze to z niego cos przecieka??

  • Dzięki za podpowiedzi. Sprawdzałem antenę ale wygląda na idealnie przyklejoną do dachu.
    Co do podsufitki to zastanawia mnie fakt, że nie jest nigdzie zawilgocona. Woda kapie z plastykowych wykończeń na końcu podsufitki. Ale tam w dachu nie ma żadnych otworów.
    Zygus wspominał o spryskiwaczu - raczej nie ma związku ponieważ kapanie jest tylko w czasie deszczu, po myciu lub gdy kondensuje się para na karoserii.
    Czy w kombi są jakieś odpływy w tylnych słupkach??? Może się pozatykały?

  • sprawdż miejsca mocowania bagażnika dachowego lub wręcz całe listwy
    po większym dzwonie może się rozszczelnić

  • Mnie zalało tylną roletę i babażnik płynem do spryskiwaczy.

    Powodem był właśnie spryskiwacz szyby tylnej. Wężyk sobie odpadł - po prostu.

    Miałem auto jeden dzień i już się wściekłem. Byle by tylko takie ustarki były.