Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] jaki wosk do szarego grafitu

Temat utworzony · 19 Posty · 16783 Wyświetlenia
  • Witam,

    Jak w temacie. Przymierzam się do pierwszego woskowania mojej 6 letniej Fabii 🙂 <!-- s:) --> ( nie żebym ją pierwszy raz woskował, po prostu kupiłem niedawno) Będę to robił pierwszy raz więc chciałem się dowiedzieć jaki wosk najlepiej kupić do koloru szary grafit.

    Lakier nie wydaje mi się jeszcze zmatowiały więc póki co polerowanie sobie odpuszczę. Chcę zobaczyć co wyjdzie po samym woskowaniu.

    A wy co myślicie?

  • po 6 latach to moze k2 pasta lekko scierna
    nie polecam woskow koloryzujacych w odcieniu lakieru....

    osobiscie uzywam wosku na mokro nie pozostawia sladow na czarnych plastikach i jest latwy w stosowaniu
    http://cokupic.pl/produkt/Atas-Hydrorep-wosk-na-mokro<!-- m -->
    http://motokosmetyka.pl/pielegnacja_pojazdu/lakier_i_elementy_chromowane/mycie/k2_spid_wax_700_ml_-_wosk_na_mokro_do_osuszania_karoserii_w_atomizerze.html

  • [quote="manii"]uzywam wosku na mokro[/quote] - dobre rozwiązanie dla lekko leniwych osób 😉 <!-- s;) --> - sory MANII
    Zawsze na mokro to jakieś ultimatum w tym temacie, ale ten wosk zmywa się po 2 - 3 umyciach auta.

    Ja woskuje auto na myjni ręcznej, gdzie chłopaki robią to ręcznie na suche auto - to też rozwiązanie dla leniwych, ale mają dobry wosk. Procedura nakładania: auto umyte i suche, wosk nakładany ręcznie + czekanie aż wyschnie, ścieranie wosku mikrofibrą.
    Niestety nie chcą mi "sprzedać" nazwy tego wosku. Jest on lekko płynny (jak pasta do zębów) koloru płowej róży. Jest rewelacyjny i trzyma się na aucie ok 3 miesięcy.
    Usługa z myciem kosztuje 30zł- ale warto.

  • ja też używam wosku na suchym aucie i sprawdza się bardzo dobrze tak jak pisze [b]MARKO[/b]. Konsystencja również się zgadza z tym co pisze [b]MARKO[/b] i jest na nim napisane z tego co pamiętam AUTOPOLITURA (w czerwonej butelce) Kolor "nijakiej" żółci. Ja nakładam go pieluchą 🙂 która nieźle współpracuje 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja woskuje swoje auto woskiem T-CUT (w TESCO za 30 zl), stosuje od poczatku i lakier ciagle 3ma swoj polysk

  • [quote="MARKO"]manii napisał/a:
    uzywam wosku na mokro

    • dobre rozwiązanie dla lekko leniwych osób - sory MANII
      Zawsze na mokro to jakieś ultimatum w tym temacie, ale ten wosk zmywa się po 2 - 3 umyciach auta. [/quote]

    jak sie robi to co tydz to nie mozna mowic o leniu i jak narazie sie sprawdza nie lubie jak mam jakies kucki biale kolo czarnej listwy czy na laczeniu blach no i auta w obce rece chlopakow bym nie oddal, dwa razy w sezonie ploitura i po sprawie mycia auta.... w sumie to najgorsza jest zima..

  • Hej,

    Zdecydowałem się jednak na Turtle Wax Original 70-022, więc jutro mycie na bezdotykowej i woskowanie.

    Myślicie, że dobry wybór?

    A powiedzcie mi jeszcze.
    Myjnie bezdotykową mam jakieś 5-6 minut od mieszkania. Jak dojechać żeby się mocno fabka nie zakurzyła (bo z kurzem się nie da woskować 🙂 <!-- s:) -->) , pod blokiem chcę woskować... Wytarcie do sucha zaraz po myjni może pomóc ?

  • [quote="clitcmd"]jutro mycie na bezdotykowej i woskowanie[/quote]

    i jaki efekt?

  • powiem wam, że wyszło naprawdę suuuuuuuuuuuuuuuper!!!!
    2 godziny później zaczęło padać... no ale nic za jakiś czas i tak będzie powtórka. Krople na fabce wyglądały zupełnie inaczej.

    Polecam Turtle Wax Original 70-022. BTW w Tesco jest promocja na szmatki z mikrofibry. 3 sztuki za 12zł (dają rade)

  • osobiście mogę polecić woski : firmy APP carnauba i wax top firmy farecla odrazu mówię nie są to tanie woski ale 3 miesiące auto świeci sie jak nowe APP 1l ok 85 zł fatecla 1l 47zł

  • AutoGlym SRP syntetyczny wosk lub Collinite 476 oparty na carnaubie, jeden z najtrwalszych wosków naturalnych. Polecam http://www.kosmetykaaut.pl<!-- w --> tam się dowiesz więcej.

  • kazdy ma swoje sprawdzone materiały ją mogę te polecić jeśli uważasz ze "coli" jest dobry powodzenia 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="enemik"] APP 1l ok 85 zł fatecla 1l 47zł[/quote]

    To nie jest drogi wosk.

    Ja polecam CAR BEAUTY PRO wosk P-35-Q Satim Creme poj. 0,95L cena netto 139,90zł
    Wosk bardzo szybko schnie na aucie i podczas ścierania nie maże się przez co bardzo szybko się ściera. Efekt zajeb.....czy.

    Można go kupić niedaleko krakowa od jedynego importera: http://www.greensteam.pl/produkty/chemia-samochodowa.html<!-- m -->

  • A ja z mojej strony polecam serię produktów Turtle Wax Platinium, które naprawdę dają efekty. Najpierw woskuję preparatem Turtle Wax Car Wax, który łatwo się nakłada ( jest na bazie polimerów ) a następnie po odczekaniu 1-2 h nakładam kolejną warstwę, chroniącą lakier na długi okres czasu Turtle Wax Extra Gloss. Efekt bardzo zadawalący i zabezpieczający lakier. Pozdrawiam 🙂 <!-- s:) -->

  • Co do mnie to ja polecam Wosk Autopolitura firmy Plastmal. To żółta niegęsta, ale nie za rzadka konsystencja tego wosku.
    Po myciu autko pozostawić do wyschnięcia, tak jak anubis pisał. Póżniej nakładamy niewiwlką ilość wosku na karoserię, czekamy aż wyschnie, polerujemy szmatką (może być zwykła, bawełniana 😉 ) i gotowe. Nie dość, ze się świeci ładnie, to i łatwo potem myjką brud zmyć 😛 Wosk trzyma się od 4 - 6 miesięcy 😉 <!-- s;) --> Godne polecenia. Cena, jaka mnie kosztowała, to 8 zł. / 250 ml
    Obrazek zamieszczam tutaj:
    [img]http://www.akcesoria-auto.pl/_sklep/images/autopolitura.jpg[/img]

  • Wosk Autopolitura firmy Plastmal.

    To nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek woskiem. Zwykła politura z /podobno/ dodatkiem teflonu.
    Do ewentualnego oczyszczenia lakieru może być. Do zabezpieczenia niekoniecznie.

  • [quote="MarkPol"]Do ewentualnego oczyszczenia lakieru może być.[/quote]
    bardzo dobrze nadaje się do "przywrócenia" koloru - np. białe staje się białe - przetestowałem. jest bardzo lekko-ścierna.
    reszta - podzilam zdanie kolegi [b]MarkPol[/b],

  • Polecam produkty firmy Chemical Guys albo tansze, firmy Meguiars.
    Chemical guys maja woski do 1000 Euro za niewielka puszke, to jest cos dla prawdziwych profesjonalistow - najdrozszy detailing auta kosztuje u zawodowcow 6000 Euro - tyle nie jest warta moja Fabianka, ale maja tez woski w granicach 20 do 50 Euro.
    Taka puszeczka starcza na cale zycie, bo uzywa sie tego baaardzo oszczednie i woskuje sie maximum 2 razy w roku.
    Do woskowania najlepiej uzyc polerki ekscentalnej. Przedtem porzadnie umyc - oni maja tez szampony itd.
    Moje Skodziny nawet pol roku po woskowaniu, brudne i zakurzone sa gladkie jak pupki niemowlakow. Niesamowity efekt! Nie chcialem uwierzyc, dokad sam nie sprobowalem.
    Zaden inny, tani produkt takiego efektu nie zapewnia. Nigrin to przy tym nic nie warta pasta do butow.
    Zainteresujcie sie tematem auto detailing - to jest popularne szczegolnie w USA, ale wkracza tez pomalutku do Europy. Sa filmy na youtube - efekty detailingu zwalaja z nog - absolutna perfekcja!

  • Odnosząc się do jednego z postów wyżej, raczej nie polecam mycia nawoskowanego auta myjką ciśnieniową. Wosk dużo szybciej schodzi z karoserii i już po paru myciach nie ma żadnego efektu. Osobiście używam wosku Collinite 476s i może nie jest to jakiś szał pod względem wyglądu ale całkiem nieźle się utrzymuje na aucie i taka puszka wystarczy chyba na przynajmniej 50 użyć jak nie więcej, zależy jak umijętnie się go nakłada. Przed położeniem wosku(pomijam oczywiście dokładne mycie auta) polecam użycie jakiegoś cleanera([url=http://www.sklep.car-spa.pl/pl/category/92/cleanery.html]LINK[/url]). Znajomy nałożył mi to przed położeniem wosku i efekt był niesamowity. Czarny kolor kury nabrał pięknej głebi.