Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Sprzęgło - temat zbiorczy

Temat utworzony · 219 Posty · 52392 Wyświetlenia
  • Od wczoraj pojawił mi się niewielki stuk w momencie ruszania na 1 lub wstecznym biegu. Jest takie puk i cisza, potem przy kolejnych biegach już tego nie ma. Co to może być? Wykluczam od razu jakieś łączniki czy też gumy na stabilizatorze bo to, to co innego.

  • a co czujesz jak puszczasz sprzeglo? no i na sucho tez stuka jak ruszasz?

  • Zasiągłem porady znajomych szpeców i tak. Cichy stuk dochodzi w momencie jak auto postoi parę godzin i ruszasz jednak gdy tylko się autko rozgrzeje niknie. Dowiedziałem się, iż jest to bardzo częsta przypadłość fabii, ma to większość egzemplarzy. Pojawia się powyżej przebiegu 40 tys km. Jest to niewielki luz między zębny w skrzyni biegów. Można się bawić w usuwanie tego, ale ponoć gra niewarta świeczki dużo rozbierania, a jazda z tym nie powoduje nic złego. Podobno ten sam problem tyczy się golfów IV.

  • [quote="MirekS"]Zasiągłem porady znajomych szpeców i tak. Cichy stuk dochodzi w momencie jak auto postoi parę godzin i ruszasz jednak gdy tylko się autko rozgrzeje niknie. Dowiedziałem się, iż jest to bardzo częsta przypadłość fabii, ma to większość egzemplarzy. Pojawia się powyżej przebiegu 40 tys km. Jest to niewielki luz między zębny w skrzyni biegów. Można się bawić w usuwanie tego, ale ponoć gra niewarta świeczki dużo rozbierania, a jazda z tym nie powoduje nic złego. Podobno ten sam problem tyczy się golfów IV.[/quote]

    Exactly 😄 Mam to samo od dawna 😎 Nie warto sie tym stresowac

  • dokładnie takie samo zjawisko miałem w seicento... według serwisu było to całkowicie normalne zjawisko i nie kazali się tym przejmować... ale to mówiło ASO, więc mogło być z tym różnie...

  • Łożysko dociskowe różnie się układa, raz go słychać raz nie-normalne.Wymiana łożyska nic nie da.

  • [b]abenek[/b] ma rację, jednak przy dużym przebiegu szum będzie już mocny i wtedy trza łożycho wymienić.

  • Po pierwsze wciśnij sprzęgło-jak będziesz słyszał szum łożyska to wtedy jest do wymiany.
    Po drugie puść kilkakrotnie pedał sprzęgła (na luzie oczywiście), puszczej powoli i jeżeli raz będzie je słychać a raz będzie cicho to wtedy jest OK-mój poprzedni post, jeżeli za kazym razem będzie klekotać to do wymiany.
    U mie na początku było słabo słyszalne na biegu jałowym, póżniej głośniej, ale przy puszczaniu sprzęgła to raz słychać i raz nie.Przebieg 85 tyś km.

  • No właśnie, po co jest ten czujnik? Zauważyłem go gdy zmieniałem czujnik świateł STOP i trochę mnie to zaintrygowało.

  • Żeby wyłączyć tempomat jak wciskasz sprzęgło.

  • Dzięki, teraz już wiem :hurra: <!-- s:hurra: -->
    Tylko ciekawe po co go zakładają do wersji bez tempomatu? Czyżby szli na uniwersalność?

  • [quote="rafakow"]Tylko ciekawe po co go zakładają do wersji bez tempomatu? [/quote]
    Sam jestem ciekaw...

    [quote="rafakow"]Czyżby szli na uniwersalność?[/quote]

    Wątpię, bo raczej osczędzają na czym się da, ale z drugiej strony wersji wyposażenia jest tysiąc i nawet te same wersje czasami się różnią między sobą więc oni pewni te auta montują po kilku głębszych...

    Może dostałeś czujnik w promocji 😉 <!-- s;) -->

    A może ma on jeszcze inne zadanie?

  • A moze masz tempomat i nie wiesz o tym?? 😄 <!-- s:D -->

  • Hi hi hi, raczej na 100% nie mam tempomatu. Jest to wersja podstawowa, kupiona gdy jeszcze nawet nazw wersji nie było.
    Ciekawe jednak czy dałoby się taki tempomat założyć [url=http://www.sunny.pl/sklep/?model=fabia&kat=akcesoria&pr=BEA400002]TEMPOMAT[/url]

  • Jeżeli w ogóle to tylko taki, ale ponoć nie do każdej wersji można...
    Zadzwoń do serwisu podaj im jaki masz silnik i wersję to Ci powiedzą...

  • Fabia 1,9SDI, podczas wciskania pedału sprzęgła wyczuwalne są wibraqcje - kopanie, czy również macie takie zjawisko w swoich autach z silnikem 1,9SDI oraz innych? czy jest to normalne?

    pozdrawiam

  • Napewno to nie jest normalne, a już napewno denerwujące w czasie jazdy, nie wiem co to, ale jak dojdziesz to napisz.

  • No to sprzęgło może mieć bicie.Jaki przebieg i czy było kiedyś wymieniane?

  • No mialem wymienione lozyska skrzyni biegow przy przebiegu 66tys km, wpisz w szukaj "łożyska" i poczytasz bo narazie nie pisze tam wszystkiego ale na koniec wydam chyba Fraszke pt. "z Doctorem od Skody" gdzie zalacze pisma z korespondencji ktora prowadzimy jako przyklad ignorancji, nieudolnosci intelektualnej i braku poszanowania klienta!

  • Czy w fabii 1.4 (44kW) istnieje możliwość regulacji linki sprzęgła. :help: <!-- s:help: -->