Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wspomaganie układu kierowniczego - temat zbiorczy

Temat utworzony · 618 Posty · 142211 Wyświetlenia
  • ....moment, moment.... -w ASO w Katowicach po naprawieniu mi dobrych części w Felicji (naprawa nic nie dała) odmówiłem zapłaty---musiałem zapłacić, ale dużo mniej bo tylko za części - robociznę mi odpuścili - nie daj sie robić w balona. Co to za ASO co nie umie sprawdzić pompy????

  • Dokladnie jedz do nich, niech wstawia nowa pompe o sprawdza czy to ona jest winna czy nie.
    U mnie byl problem z dziwnym grzechotaniem, mysleli ze to poduszki pod silnikiem, wymienili na nowe, ale nic to nie dalo. Spowrotem wstawili stare, a ja zaplacilem tylko za robocizne

  • u mnie przyczyna zlego dzialania wspomagania byly ubytki plynu (ciezko krecilo sie). tez ze 3 razy jezdzilem zanim doszli co i jak. czujnik skretu wymienili, elektryke sprawdzali, i na koniec dopiero stan plynu. (sprawdzenie wymaga wymontowania akumulatora i calej skrzynki akumulatorowej :mur: <!-- s:mur: --> ). okazalo sie ze z jednej strony przekladni puscil uszczelniacz i plyn gromadzil sie w gumie, a ze byla szczelna to nie wyciekal i nie bylo tego widac. wymiana przekladni pomogla.

  • Umnie też cieszko chodziło,a przyczyną było łożysko skretne na kolumnie.Troche dziwne tak szybko :cenzura: <!-- s:cenzura: -->

  • [quote="Krzysiek2"]Umnie też cieszko chodziło,a przyczyną było łożysko skretne na kolumnie.Troche dziwne tak szybko :cenzura: <!-- s:cenzura: -->[/quote]

    A ktory masz rocznik i przy jakim przebiegu zatarlo Ci sie lozysko?

  • 2002- 65tys bardzo szybko

  • Witam :zdrowko: mam taki problem w mojej fabii: kontrolka ze wspomagania przy przekrecaniu kluczyka swieci dosyc długo,ale po odpaleniu gasnie! Czy jest to normalne w Fabii? no i wspomaganie chodzi teraz jakos dziwnie, raz normalnie, raz tak choćby nie działało! Czyżby wpomaganie padło?? a i gdzie jest zbiorniczek z olejem od wspomagania bo jakos go nie umie zlokalizowac :rozpacz: Pozdro i z gory dziekuje za odp :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • pod akumulatorem

  • [quote]pod akumulatorem[/quote]dzieki :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> tylko dalej nie weim jak jest przyczyna tych problemow ze wspomaganiem? Moze ktos miał podobne problemy co ja??

  • Przyczyną jest padający czujnik wspomagania znajdujący się w pompie.

  • [quote="MirekS"]rzyczyną jest padający czujnik wspomagania znajdujący się w pompie.[/quote]a ile taki czujnik moze kosztowac?? i czy samemu dam rady go wymienic ?? Dzieki za odp. :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Z tego co wiem sa 2 rodzaje czujnikow i maglownic. Cena czujnika wyleciala mi z glowy ale sie dowiem 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam
    Mam następującego problema: czasem podczas gwałtownego skrętu w prawo ze wspomagania dobywa się straszny pisk (jak gwoździem po szybie). Problem w tym, że toto pojawia się i znika, bez żadnej regularności, czasem piszczy przez cały dzień czasem piśnie raz i spokój na parę tygodni, miesięcy. Ktoś może wie o co chodzi?
    pzdr

  • Wspomaganie elektrohydrauliczne ma charakterystyczny dzwięk, ale żeby piszczenie, proponuję sprawdź sobie poziom oleju, może to to.

  • sprawdzałem na przeglądzie i pono jest ok, do tego gdyby było mało oleju to piszczało by względnie często i bez kilkumiesięcznych przerw...

  • Mam Fabię od lipca 2000 roku tzn od początku i teraz po prawie 7 i pół roku stwierdzam ,TO auto jest do d**y cały czas coś nawala ,myślałem że tylko moje ale okazuje się że nie - wystarczy czytać Nasze FORUM.
    Mojemu kuzynowi Lanos nie nawalił przez ten czas ani razu, a kumplowi Punto jeździ jak lala tylko moja FABIA napierdala.
    A teraz to kupię po raz kolejny JAPOŃCA i będzie spokój a nie tulejka ,łącznik i itp.

    POLECAM WSZYSTKIM SKODĘ FABIA I ŻYCZĘ POWODZENIA W NAPRAWACH I ZDROWIA DO TEGO AUTA W NOWYM ROKU.

    Ja mam dość !!!

  • cóż, ja swoją kupiłem w pażdzierniku 2006 i nie stać mnie na wymianę auta, do tego fabka jeszcze nic poważniejszego (odpukać) nie miała... chcę tylko wiedzieć czy to panowie z aso mnie tak czarują, czy też ten typ tak ma (tak samo jak z trzeszczeniem tylnego zawieszenia)

  • [quote="wiesiek3d"]Mam Fabię od lipca 2000 roku tzn od początku i teraz po prawie 7 i pół roku stwierdzam ,TO auto jest do d**y cały czas coś nawala ,myślałem że tylko moje ale okazuje się że nie - wystarczy czytać Nasze FORUM.
    Mojemu kuzynowi Lanos nie nawalił przez ten czas ani razu, a kumplowi Punto jeździ jak lala tylko moja FABIA napierdala.
    A teraz to kupię po raz kolejny JAPOŃCA i będzie spokój a nie tulejka ,łącznik i itp.

    POLECAM WSZYSTKIM SKODĘ FABIA I ŻYCZĘ POWODZENIA W NAPRAWACH I ZDROWIA DO TEGO AUTA W NOWYM ROKU.

    Ja mam dość !!![/quote]

    Twoje auto ma 8 lat i nie oczekuj cudów na fabię to spory wiek to po 1 a po 2 kupiłeś auto z początku produkcji z jego wadami dziecięcymi. Każdy samochód sie psuje czy to japoński , niemiecki czy koreański. Z tym ze zależy jaki koszt jest jego części i co sie rozpierdala. Akurat w fabii niema drogich części i autu dolegają pierdoly a nie poważne rzeczy

  • A ja zauważyłem takie zjawisko ,jak ruszam np.z parkingu i mam duży skręt to przy skręcie wydobywa sie taki odgłos jakby coś było nie nasmarowane takie ( łuuuuu) i nie wiem co to jest bo nie jest to regularne,jeśli ktoś miał takie zjawisko proszę o rade.

  • a to "łuuu" to nie przypadkiem pompka wspomagania, u mnie też buczy i w sumie powinna (choć zależy jak głośno), sprawdzałeś przy wyłączonym radiu?
    Zgadzam się z Bartkiem co do usterek:
    -pierwsze modele mają najwięcej wad
    -żaden ze znajomych nie narzekał na jakieś poważniejsze awarie
    -to autko raczej z niższej półki, więc 8 lat to już raczej staruszek
    -części raczej tanie, choć polskie aso pozostawiają sporo do życzenia
    pzdr