Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wspomaganie układu kierowniczego - temat zbiorczy

Temat utworzony · 618 Posty · 142211 Wyświetlenia
  • To łuuuu to normalny odgłos wspomagania, jak dociągniesz kierą do samego końca i przytrzymasz.

  • Mireks taki dźwięk to ja znam ,ale to łuuu to tak jakby coś sie zatarło i pracowało na sucho,dodam że stan płynu od wspomagania jest ok.

  • Może podjedz do [b]Andrzeja[/b] na powstańców niech luknie.

  • Byłem nie dawno nic nie stwierdził to łuuu występuje od czasu do czas,jak ruszam przy skręconych kołach gdzieś do połowy.Czarna magia :zakrecony: <!-- s:zakrecony: -->

  • No to nie wiem :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

  • chinka jak nie "łuuuu" to "piiiiiii", też już jestem bez pomysłów....;(

  • Czesc
    Poradzcie co to może być - czasem podczas jazdy zapali mi sie kontrolka od wspomagania i nie chce zgasnąć. Gasnie dopiero gdy wyłączę auto i zapalę ponownie. Zauważyłem ze gdy kontrolka sie swieci to kierownica bardzo lekko pracuje, wrecz za lekko.

    Nie sprawdzalem, bo nie wiem czy jest w Fabce jakis zbiorniczek od wspomagania i moze brakuje plynu - czekam na wasze sugestie. Poszukam dzis zbiorniczka. Jak znajde to powiedzcie od razu jaki płyn wlać do wspomagania.

  • Witam wszystkich mam takie pytanko mianowicie chodzi o wspomaganie kierownicy moja Fabia jest z 06 roku i mam takie wrażenie że wspomaganie raz chodzi lekko raz ciężko nie wiem jaka jest przyczyna, może jestem zbyt przewrażliwiony??słyszałem również ze można ustawić jego czułość pracy może coś poradzicie??
    Dzięki za pomoc
    Pozdro!!!

  • Przestiudiuj warsztat elektryczny jest tu kupa rzeczy o wspomaganiu, nie ma sensu dublować. Zwróć uwagę na tematy o czujniku skrętu. Temat zamykam.

  • Odnośnie wspomagania zapraszam do lektury [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=1790&start=30]TUTAJ[/url], a potem pytania również tam. Ten temat zamykam by nie dublować odpowiedzi.

  • Witam mam pytanie od pewnego czasu swieci m się kontrolka od wspomagania i przy wiekszym kreceniu wspomaganie nie dziala w 100 % jest opor. Podjechalem do warsztatu goscu podlaczyl fabie pod kompa i wyszedl blad "zwarcie do masy" stwierdzil ze to robota dla elektryka natomiast elektryk nic nie znalazl plyn od wspomagania jest . jaka moze być przyczyna tej usterki? W czasie jazdy wspomaganie działa najgorzej jest gdzies raptownie skrecic.

  • uuu kolega ze świdnicy 🙂 hmmm.... sprawdź może w jakimś innym warsztacie. Ale najpierw zaczekajmy aż ktoś z forum sie odezwie :niepewny: <!-- s:niepewny: -->

  • Przestiudiuj [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=1790&postdays=0&postorder=asc&start=0]TEN[/url] temat.

  • Witaj.
    Miałem taki sam problem.
    Byłem chyba u 5 mechaników i wszyscy mówili że to Albo pompa wspomagania Albo czujnik skrętu. Ze wskazaniem na pompę. Taka kosztuje około 1600 zł nowa. Ale pojechałem jeszcze do ASO Skody w Bielsku i dowiedziałem sie że to jest na 99% czujnik skrętu. Wymieniłem u nich i działa bez problemu a kontrolka zgasła.
    Więc pewnie masz tak samo.
    Pozdrawiam

  • Witam

    u mnie tez tak było ale najpierw sprawdz sobie akumulator bo ja miałem taki problem ze tez raz działał raz nie zapaliła sie kontrolka wspomagania najpierw co jakis czas i gasła potem swieciła sie juz cały czas pjechałem na ASO tam stwierdzili tak jak mówisz zwarcie z masą czyli " padł czujnik skrętu " akurat nie mieli go na stanie wiec umówiłem sie za 2 tygodnie do wymiany. po dwóch dniach od wizyty rano fabka nie zapaliła padł akumulator ze starości. ok więc wymieniłem na nowy. i od wymiany pomogło lampka zgasła wspomaganie działało jeszcze 2 miesiące , po tym czasie niestety zapaliła sie lampka i d..... trzeba było wymienic czujnik skrętu.

  • hej

    ja miałem w fabi podobne cuda z wspomaganiem raz działało raz nie i po wizycie u kilku mechaników którzy chcieli wymieniać "pół" samochodu pojechałem do serwisu i pierwsze co panowie stwierdzili po wpisaniu nr seryjnego czy vin czy jak sie to zwie do komputera to ze cała wiązka do wymiany bo ma wadę fabryczną i po tym zabiegu wszystko działa OK. Wspomnę jeszcze ze wiązka z wymianą około 5k zł oczywiście sponsorowała skoda:)
    a przy okazji wymiany wiązki skończyły się problemy z alarmem który uruchamiał się przy temperaturach rzędu -20*
    tak że czasami warto zajechać do serwisu który kasuje przeważnie miliony za byle pierdułke ale w tym przypadku naprawa kosztowała mnie 0zł a gdybym wymienił pompę i kto wie co jeszcze to strach się bać;)
    to by było na tyle wywodów nt moich przygód z wspomaganiem;)
    Pozdro

  • witam mam skodke 1.4 mpi 44kw 60 KM rocznik 2001 moje pytanie do tematu jakie tam jest wspomaganie elektryczne czy hydrauliczne gdzie jest jakis zbiorniczek moja fabka ma cos takiego ze jak jade po malu i ce parkowac nieraz cciezko sie kreci ale to chwilowe jest wiec chce sprawdzic wspomaganie podpowiedzcie gdzie sie znajduje zbiorniczek

  • wspomaganie jest hydrauliczno-elektryczne a zbiornik jest po skrzynką z akumulatorem

  • dzieki a wiesz jaki płyn był stosowany ??