Witaj na forum Fabia Club Polska

Jakie swieczki polecacie?

Temat utworzony · 38 Posty · 14769 Wyświetlenia
  • Nie o jeden stopień zimniejsze, gdyż temperatura pracy dla świecy zapłonowej waha się od 400 do 850 st.C i zmiana o jeden stopień nie robi tu żadnej różnicy, tylko o jeden "przedział klasyfikacyjny", który wyrażany jest wartością liczbową w kodzie świecy. I tu jak to zwykle w życiu bywa są producenci, którzy niskimi wartościami liczbowymi oznaczają "świece zimne", a wysokimi wartościami liczbowymi oznaczają "świece gorące", a są producenci, którzy robią na odwrót. Jeśli chodzi o NGK to świece zimne mają wyższy kod liczbowy, a świece gorące niższy kod liczbowy, dlatego świece NGK PFR7Q są "zimniejsze" od świec NGK PFR6Q, 7 jest większe od 6 😉 <!-- s;) --> ,choć obydwa typy i tak są zaliczane do "świec zimnych". Do samochodów zasilanych LPG rzeczywiście zalecane są "świece zimne", a jeszcze lepiej jak są to dodatkowo świece platynowe bądź irydowe. Wynika to z tego, że mieszanka LPG i powietrza wymaga bardzo dobrej iskry do wywołania prawidłowego zapłonu - gwarantowane przez świece platynowe bądź irydowe, a ponadto mieszanka LPG i powietrza spala się dłużej niż mieszanka paliwa i powietrza co powoduje, że w komorze spalania dłużej panuje wysoka temperatura, która ma negatywny wpływ na świece, a co za tym idzie świeca powinna dobrze oddawać ciepło - gwarantowane przez świece zimne.

  • Witam!!! Mam na świecach przejechane ok. 50000 dodam,że na gazie.Czy powinienem już wymienić świece?Samochód ma przebieg 90000.Czy wymiana świec wpływa na dynamikę samochodu?Pozdrawiam!!!

  • Chciałem tylko sprostować (zrobiłem to już w innym moim poście), co do zapytania kolegi "melony" o typ świecy, iż napotkałem inny wykres NGK, w którym granica ciepłe-zimne jest nieco przesunięta i wynika z tego wykresu, że na granicy jest 8,5-9 natomiast poniżej jej są świece ciepłe, a powyżej tej granicy są świece zimne. Myślę, że ten drugi odnosi się do aktualnej oferty NGK, w związku z tym obydwa typy świeć, o które pytał kolega, powinny być zaliczone jako świece ciepłe.

  • i u mnie nadeszła chwila wymiany świec i tu moje pytanie jakie świece do F1 1.4 16V(74kw/101km BBZ 2005r benzyna bez gazu) chodzi mi o konkretnie jakie będą pasować z góry dzięki za pomoc

  • Czy przerwa na świecach ma wpływ na żywotność cewki

  • Witam. U mnie zbliza sie 40 tys km. Chce wymienić świece. Ktoś mi doradzi jakie. Fabia 2 85KM na gazie. Dzieki

  • Witam,
    nastukało mi 67 tys km, od 1000 km na gazie. Przymierzam sie do wymiany świec, ale z zadanych tu i ówdzie pytań, dowiedziałem sie, że najlepiej zakładać świece takie jakie były od nowośći. W moim przypadku świece Bosch.
    Zamówione, będa na czwartek.
    Po wymianie dam znać co i jak.
    I tak sie zastanawiam, czy kupić model Bosch FR 6 LI 332 S (Jest to nowy program świec Bosch Platin-Ir
    do silników zasilanych paliwami gazowymi CNG/LPG)
    czy moze Bosch Super Plus 8FR7DC.

    Może ktoś coś doradzi?

  • Witam,
    Mam trochę nietypowe pytanie, w ile sztuk świec należy zaopatrzyć się przy wymianie w silniku 1.2 htp?

  • 3 🙂 <!-- s:) -->

  • NGK ZFR5P-G Ja mam takie w swojej 1.2 HTP

  • witam
    chodzi mi o swiece trojelektrodowe - [b]DOR14LGS[/b]
    czy te beda pasowaly do 1.2 HTP silnik BZG 2008r

    zee strony producenta

    SKODA - Fabia II - (2007 -) - Fabia i 12V, Kombi 1.2 51kW BZG, CEVA, CGPA 3 01.07-
    TYP CODE ŘADA
    Běžný provoz
    OE = DOX15LE-1 1501 EXTRA
    OE + P1 1619 PREMIUM+
    LPG / CNG
    LPG / CNG DOR15YS-1 1580 SILVER
    [b]Racing / Tuning
    DOR14LGS PREMIUM[/b]
    sklep
    [url=http://www.tomczesci.pl/index.php/produkt/45687.swieca-swiece-brisk-premium-dor14lgs.htm]KLIK[/url]

  • Platynowe świece BRISK robione dla VW dla mojej fabki - prosze o jakis numer katalogowy , model

  • jakie świece polecicie do Fabi z instalacja gazową nie sekwencja

  • Ja ostatnio wymieniłem na Iskra 29G, na benzynie i sekwencji działają bezproblemowo, do tego całkiem niedrogie. Zrobiłem do tej pory jakiś 1000 km.

  • potrzebvje świecy do fabi I 1.4 mpi 44KW silnik AZE040600 z instalacją gazową

  • Iskra 29G spisuje się u mnie wciąż przyzwoicie.

  • Przy setce też będę wymieniać na swój silnik. Jakie najlepiej polecacie? (oczywiście bez butli, czyste paliwko 😉 <!-- s;) --> )