Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] magnetyzer paliwa

Temat utworzony · 39 Posty · 34574 Wyświetlenia
  • Witam,

    Od jakiegoś czasu czytam sobie o tym magnetyzerach i tak zastanawia mnie to czy one naprawdę działają i czy zużycie paliwa znacznie się zmniejsza.
    Macie jakieś doświadczenie w tym temacie ?

  • O magnetyzerach już było wiele razy choćby [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=642&start=0]TUTAJ[/url] . Wszelkie pytania proszę tam, nie ma sensu dublować odpowiedzi.

  • koledzy ktorzy maja załozone magnesiki macie przeciesz komputerki <nie wszyscy> pokazuje na komputerku mniejsze spalanie ja na jolowym bez magnesu mam 0,9

  • [quote="FIGO-23"]ja na jolowym bez magnesu mam 0,9[/quote]

    Ja po wyczyszczeniu i skalibrowaniu przepustnicy miałem 0,7.

  • ja nigdy nie mialem 0.7 zawsze tak 0.8 0.9 czyscilem kalibrowalemmmm nicc a pytanko na jakiej zupie jezdzicie 98 czy 95 jatylko 98 jest sens ??

  • Przeszło 120 tys na 95 w tym 80 tys na LPG potem ją sprzedałem.

  • no to was zadziwie .. mam 1 "magnetyzer" moje spalanie na postoju przy wlaczaonych lampach xenonowych i dmuchawie na 1 stopien pali 0,6l/h, jak wszystko wylacze to pali 0,5 😛 silnik 1.4 16V (75KM). Nie wiem czy to "wina" magnetyzera ale jest nisko 😛 <!-- s:P -->

  • To teraz ja Ciebie zadziwie Wojtas bo mam tyle samo bez magnetyzera ..

  • to może 16v tak mają ja mam kurde 0.9 vag mówi że wszystko ok.. Może sondę wyczyścić lub wymienić czujnik tmp ?

  • można się umówić, że magnetyzer może mieć jakiś wpływ ale nie musi 🙂 ogólnie szkoda na to kasy ... ja założyłem bo dostałem 🙂 ale kasy na to bym nie wydał 😛 <!-- s:P -->

  • witam. ostatnio oglądałem na discovery program na temat wszelkiego typu oszczędzaczy paliwa ulepszaczy spalania itd itp. Jednym z analizowanych rozwiązań był magnetyzer... w skrócie wynik programu jest taki: ... [b]magnetyzery nie dają żadnych oszczędności[/b].
    W trakcie badania tego "urządzenia" nie stwierdzono zmniejszenia spalania paliwa.
    Teraz moje doświadczenia: W poprzedniej skodzie (Favorit) zainstalowałem sobie magnetyzer , subiektywne odczucie (brak komputera pokładowego) wskazywało mi na wzrost mocy , mniejsze spalanie itd.itp.. z perspektywy widzę ze faktycznie była to tylko sugestia. Magnetyzery wg producentów pozwalają na: mniejsze spalanie paliwa bądź wzrost mocy silnika ( w wyniku lepszego spalania) . Reszte pozostawiam Wam do własnej oceny. Osobiście nie wierze w to.

  • [quote="FIGO-23"]to może 16v tak mają ja mam kurde 0.9 vag mówi że wszystko ok.. Może sondę wyczyścić lub wymienić czujnik tmp ?[/quote]

    Ten typ tak ma, u mnie na jałowym też 0,9l na godzinę. Widać taki urok ośmiornic..tfu, ośmiozaworowców.

  • magnetyzery+chipy z allegro za 4.99 strumienice za 40zł to wszystko bajki to jest efekt placebo

  • jak wyłącze światła radio oraz nawiew mam 0.7 :hurra: <!-- s:hurra: -->

  • magnetyzery, chipy, swiece NGK to jedna wielka mistyfikacja z allegro 😛 <!-- s:P -->

  • Chłopaki podajecie zużycie , które podaje komputer a ten komputer jest tak dokładny , że hej ( jak mawiają górale) . Magnetyzery dają na pewno to , że nic się nie osadza na ściankach przewodów paliwowych bo jony są w odpowiedni sposób ułożone ( ale żeby coś z tego było to muszą być naprawdę silne magnesy ) . Chcecie zmniejszyć spalanie w autkach przy zachowaniu tego samego stylu jazdy ? To przede wszystkim pilnować odpowiedniego ciśnienia w oponach , zamontować światła do jazdy dziennej , dłuższy postój wyłączać silnik itd . Jak tego będziecie pilnować to będzie mniej palił .

    I pamiętajcie o jeszcze jednym czysty filtr powietrza i sprawny układ wtryskowy to źródło sukcesu , jak coś w tym szwankuje to nic innego nie pomoże . A jak ktoś chce mieć magnetyzer to niech pamięta , że każdy z nas go ma we wtryskiwaczu paliwa ( jest to elektromagnes ale naprawdę silny ) i daje to coś ? ( to taki żarcik na koniec )

  • Dodam tylko w tym temacie, że na Allegro drastycznie spadła ilość aukcji z "magnetyzerami".
    Hmmm... czyli minęło kilka lat od ich pojawienia się na rynku i hmmm... przestały działać?

    Ja w cuda nie wierzę. Mój ojciec był ciekawy i kilka lat temu sobie do samochodu założył. Różnicy nie odczuł i do dziś nie czuje 😕 <!-- s:/ -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 30-05-2012, 23:37[/i] ][/size]
    Dodam tylko w tym temacie, że na Allegro drastycznie spadła ilość aukcji z "magnetyzerami".
    Hmmm... czyli minęło kilka lat od ich pojawienia się na rynku i hmmm... przestały działać?

    Ja w cuda nie wierzę. Mój ojciec był ciekawy i kilka lat temu sobie do samochodu założył. Różnicy nie odczuł i do dziś nie czuje 😕

  • magnetyzera nie probowalem
    ale przed montazem LEDOW do jazdy dziennej z wlaczonym radiem na postoju 0.6-0.7l/h
    po zalozeniu LEDOW z radiem 0,5l/h, nigdy nie wskoczylo 0.6l/h
    wiec przede wszystkim LEDY daja jakas oszczednosc pod warunkiem ze silnik jest ok.

  • Chcecie pomysłów na oszczędności , które naprawdę się przełożą na spadek zużycia paliwa ? Dbać o to żeby opony były odpowiednio napompowane , hamować silnikiem , założyć światła do jazdy dziennej ( normalna sytuacja 55 W razy dwa z przodu , chyba 2 razy 5 W z tyłu plus oświetlenie rejestracji i w środku ) oszczędność na paliwie i samych żarówkach , filtr powietrza i świece wymieniać w odpowiednik momencie . Co do wskazań komputera to niestety jest ono obarczone sporym błędem ( błędy się dodają ) to nie jest prawdziwy wynik to co on wyświetla a obliczony ze wskazań paru elementów wykonawczych silnika , które już nie są idealne , więc wynik tylko poglądowy . Ten samochód nie ma nawet przepływościomierza bo jakby miał można by było uznać wskazania za bardziej dokładne ( ja wiem zaraz się podniesie tumult , że mój pokazuje dobrze bo się zgadza jak tankuje otóż nie nie zgadza się bo nie może ) te wskazania do których niektórzy się odnoszą jako potwierdzenie , że spalanie z magnesami jest niższe mam jedno pytanie te wskazanie np 0,6 litra na postoju to ile to jest > 0,59 , 0,58 0,57 czy 0,56 ??a może 0,559 ? zaokrąglone do 1 miejsca po przecinku . Magnetyzery nie dają zmniejszenia zużycia paliwa natomiast na pewno pomagają w utrzymaniu układów w czystości ale od tego w samochodzie jest filtr paliwa . Także zamiast wydać kasiorę na magnesy kupcie dobre światła do jazdy dziennej są nawet tańsze a to na pewno pomoże .