Witaj na forum Fabia Club Polska

Średnie zużycie paliwa w naszych fabiach

Temat utworzony · 392 Posty · 81211 Wyświetlenia
  • 7.8l /100km - miasto 80% trasa 20%
    6.2l /100km - miasto 50% trasa 50%

    Fabia I Combi 1.4 16V 75KM, kierowca bardzo spokojny;), jazda według EcoDrive (za wyjątkiem jednej zasady - bez przyspieszania na 3/4 gazu z niskich obrotów) - nie mam zamiaru niszczyć silnika...

  • Trochę się zawziąłem ostatnio na rekordy spalania. Z zimy wynosił w tym roku 5,3 l/100 (jazda noca, po dziurawych drogach, w przedziale 60-80 km/h na 'piątce"). Życiowy dotąd na letniaczkach wynosił [b]5,1 litra[/b]. Aż do DZIŚ :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->
    Dlaczego podjąłem próbę? Sporo mi ostatnio Fabiacz "połykał", ale miałem okazję przewieźć się [b]Polo V[/b] z takim samym silnikiem. Kolega pochwalił się wynikiem 4,7 z jakiejś trasy (ile?!!), a normalnie 5,4 przy częstym przekraczaniu "stówy".
    No to spróbowałem na odcinku 70 km/h. Pierwsze kilkanaście to droga krajowa (ekspresówka) - poganiałem do 110 km/h, przy czym TIR-y spowalniały mnie do 80 Km/h. To dało mi do myślenia, że trzeba próbować jechać sprawnie.
    10 km przed domem padł rekord -[b] 5,0[/b] l/100 km, a w głowie świtała myśl na zejście poniżej piątki - nic z tego - podjazd pod górę i 5,1 litra. Na koniec długi zjazd z górki aż pod ostatnią krzyżówkę z miejscem zamieszkania. Odpowiednie operowanie gazem i... nie wierzę, [b]4,9 litra![/b] :szok: :super:
    Średnia prędkość przejazdu - jakieś 70 km/h. A więc tylko kilka mniej niż zwyczajnie, przy deptaniu. ECO driving jest jednak opłacalny - a śmigałem furaczem zatankowanym pod korek. Droga powrotna i nawet jedna belka na paliwomierzu nie zgasła (wynik z powrotem - 5,7 przy eco drivingu w godzinach szczytu :piwo:
    I wcale nie jeździ się źle, co najwyżej wyprzedziło mnie paru takich, którym w normalnych warunkach próbowałbym uciekać, goniąc ponad stówkę

    Aha, zapomniałem dodać że mniejsze spalanie mój kolega osiągnął po zatankowaniu [b]PB98[/b]. A więc i ja odżałowałem parę groszy na droższe, a przy tym lepsze paliwo. I cóż? Wyniki są! :najszczesliwszy:
    Hm, ale to jeszcze nie jest moje ostatnie słowo. Skoro herr Plattner osiągnął właśnie Fabią II (Greenline) wynik 2,21 l/100, to znaczy że pułap 4,5 l/100 chyba jest możliwy :cisza:

  • Ja się nie mogę wypowiedzieć bo spalania są niewiarygodne czasem 😛 <!-- s:P -->
    Na innych forach by mnie zjedli ale tu Sami Swoi 🙂
    SDi F1 Combi cykl bardzo mieszany z przewagą aglomeracji śląskiej + wyjazdy do Krakowa od czasu do czasu 5l ON / 100km (litrażowane na 2000km)
    SDi F1 Hatchback jak się snułem w Katowicach w "płynnym korku" (jedzie kolumna caly czas jednostajnie ok 60-70km/h) i komputer pokazał magiczne dla mnie 3,9l/100km średnie (wiem wiem komputer koloryzuje pewnie trochę wynik ale mimo wszystko nawet jakby było pół litra zaniżone to jestem zadowolony) 🙂

  • 7.8l /100km - miasto 90% trasa 10%
    6.4l /100km - miasto 20% trasa 80%

    Skoda Fabia I Classic HB / 2001r. / 1,4MPI 44kW

  • Mnie na trasie ostatnio udało się osiągnąć zawrotne 3,43l/100km. Owszem, tempomatem, ale zawsze. 😉 Liczone bez komputera. 😄 <!-- s:D -->

  • Skoro temat, aż tak odżył to i ja coś wpiszę 🙂 <!-- s:) --> :

    Silnik 1.9 TDI
    50,3 litrów = 840,2 km = 5,986 l/100km ---- w tym ok. 700km przy włączonej klimie.

    Tyle statystyki :super: .

  • :mysli: Czyżby tempomat miał pomóc w obniżaniu spalania? :zdziwko: Jeśli tak, to zacznę używać :gracz: 🆗 <!-- s🆗 -->

  • To i ja się pochwalę. Jak śmigałem do Kościółka do Babci kochanej.( Co niektórzy wiedzą o co chodzi) 🙂 Zrobiłem dwa kursy z czterema ludzikami na pokładzie i włączonym magicznym przyciskiem,a spalanie jak znajomi zobaczyli z wskazań kompa to nie uwierzyli. Hmm!!! Jazda była do max 90km/h ,typowa bardzo spokojna jazda w moim wykonaniu. Zrobiłem 130km i spalanie wskazało 3,8litra. A jeszcze was zaskoczę tym,że jak jechałem do was na spocik w Kraku to też wyszło 3,8 litra na 140 km. Taka jazda to mnie cieszy. Właśnie o taki samochodzik nam chodziło. :hurra: <!-- s:hurra: -->

  • Ja na co dzień mam do pracy do pokonania drogę ok 4,5km głównie w korkach więc komputer pokazuję mi ok 5,9l, natomiast wracając z zlotu z Sulejowa na odcinku 200km przy ok 150 km/h spalanie wynioslo 4,8l/100km więc ogólnie jestem zadowolony 🙂 weekendowo jeżdżąc na uczelnie ok 30km w trasie ok 80/90 km/h spalanie 3,8l 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="MirekS"]Skoro temat, aż tak odżył to i ja coś wpiszę : [/quote]
    moje wyniki w podpisie 😄 <!-- s:D -->

  • [b]kapi[/b] podziwiam [b]Cię[/b] jak [b]Ty[/b] schodzisz do 5.24 mając ten sam silnik, mi ciężko jest poniżej 6 zejść, a ostatnio udało się dzięki brygadzie[b] FCP[/b] i przejechanych z nimi kilometrach :-).

  • [b]MirekS[/b] widocznie masz ciężką nogę 🙂 Ja u siebie nie rzadko schodzę poniżej 5 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="dr O."][b]MirekS[/b] widocznie masz ciężką nogę 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Tylko hmm jak jeżdżę do pracy dwu pasmową równą obwodnicą to zapinam najczęściej koło 180 lewy pas i do przodu, a nieraz i do ponad 200 trzeba pociągnąć jak mi siądzie na ogonie jakiś ścigacz a nie chcę wyhamowywać do 100 by zjechać na prawy pas za jakiegoś tira, ale ostatnio bezcenna była mina gościa w porsche 911 turbo który dopiero przy 210 zaczął mnie odchodzić.

  • Ale Wy Panocki macie diesle. A ja benzynę. 🙂 <!-- s:) --> To też jest trochę inaczej.

    A tempomat oszczędza dlatego, że mało która noga jest w stanie dać dokładnie tyle paliwa, ile auto potrzebuje. Ja mam wrażenie, że mój wynik jest jeszcze do poprawienia. 😉

  • [quote="MirekS"]kapi podziwiam Cię jak Ty schodzisz do 5.24 mając ten sam silnik[/quote]
    wiesz , "prawie" robi wielką różnicę 😉 <!-- s;) -->
    staram się jeździć "na moment" nie na moc. na śląsku też jest pare szybkich dróg ( średnicówka i odcinek A4) wię tu używam "ostrego" przyspieszania i potem tylko podtrzymuję predkość - jak pisze [b]MatCar17[/b]
    [quote="MatCar17"]tempomat oszczędza dlatego, że mało która noga jest w stanie dać dokładnie tyle paliwa, ile auto potrzebuje[/quote]
    wiec jak mam już "tą właściwą " predkość 😉 wtedy cyk, załaczam tempomat i wio...
    ostatni wynik - 907 km na 37,25l. 🙂

  • Ja bez problemów schodzę poniżej 5 :] <!-- s:] --> ale niestety koni brakuje coś za coś

  • Panie i Panowie nie wiem jak wy jeździcie ale ja na benzynie schodze na 5.22 litra średnio :hurra: . Myślę że to dobry wynik biorąc pod uwagę że silnik mam na dotarciu 🙂 <!-- s:) -->

  • Wczoraj na trasie Płock - Kraków- Płock gdzie do Krakowa jechałem 3godz. 40min średnie spalanie wyszło 8,5l/100km. Prędkość "przeprawowa" na drodze S1 160-190 km/h

    z powrotem wyszło podobnie.

  • Przy prędkościach więcej jak 160 km/h zażynacie silniki . Taka prędkość na dłuższą metę jest strasznie szkodliwa.
    jeszcze krotko trwale jazda z taką prędkością to ewentualnie i od biedy może być.

  • [b]TOMUŚ[/b], zalezy jaki silnik, pojemnosc .... np popularne 1.9 TDI nawet zalecaja zeby przedmuchac ... osobiscie nie smigam tak szybko (nie ze wzgledu na gwint 😛 ) tylko dlatego ze nasze drogi nie sa przystosowane do takich predkosci i wole pozyc kilka lat 😕 ja mam 1.4 16V 75 KM i max co jade po autostradzie to 150 km/h oczywiscie da sie szybciej tylko jest pytanie .. po co 🙂 przed TV marnuje duzo czasu to i na drodze moge 🙂 no i zawsze wiecej paliwa zostanie a co za tym idzie wiecej funduszy, ktore mozna przeznaczyc chociazby na %%% 😛 <!-- s:P -->