Witaj na forum Fabia Club Polska

Wyciekający płyn do spryskiwacza!!!

Temat utworzony · 38 Posty · 25321 Wyświetlenia
  • [quote="karster"]Przy okazji mam pytanie czy występujące stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu na niższych biegach słyszane po prawej stronie zawieszenia przedniego koła mogą być spowodowane zużyciem elementu gumowego w aluminiowej obudowie po prawej stronie wahacza? [/quote]

    Jak najbardziej 😉 To tylna tuleja wahacza, ale może to być zupełnie co innego. Zobacz w jakim są stanie te tuleje i powinno się wyjaśnić 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="karster"]czy występujące stuki przy dodawaniu i odejmowaniu gazu na niższych biegach słyszane po prawej stronie zawieszenia przedniego koła mogą być spowodowane zużyciem elementu gumowego w aluminiowej obudowie po prawej stronie wahacza? [/quote]
    mogą. zajedź na stacje diagnostyczną i od razu bedziesz wiedział. oni tylko te tuleje sprawdzają 😄 <!-- s:D -->

    niezła relacja 🆗

  • Witam
    Mam problem z systemem spryskiwaczy. Problem polega na nieszczelności układu. Po wlaniu płynu po chwili zaczyna kapać pod samochodem a konkretnie od strony kierowcy na łączeniu zderzaka i nadkola.
    Byłem u mechanika powiedział że trzeba rozebrać nadkole i sprawdzić.
    Czy możecie podpowiedzieć czy samemu jest to trudno zrobić i ewentualnie ile kosztuje silniczek bo podobno może być uszkodzony.
    Dodam że po nalaniu płynu wycieraczki ładnie działają tylko że płyn starczy na jakieś 1,5 dnia.

  • Zdejmij lewe przednie koło i nadkole i szukaj nieszczelności. Może być na wężykach przy pompie, może być pęknięcie. Zdecydowanie do naprawienia samemu. Jesli spryskiwacz działa, to nie rozumiem po co czepiać się silniczka..

  • [quote="Switala18"]Witam
    Mam problem z systemem spryskiwaczy. Problem polega na nieszczelności układu. Po wlaniu płynu po chwili zaczyna kapać pod samochodem a konkretnie od strony kierowcy na łączeniu zderzaka i nadkola.
    Byłem u mechanika powiedział że trzeba rozebrać nadkole i sprawdzić.
    Czy możecie podpowiedzieć czy samemu jest to trudno zrobić i ewentualnie ile kosztuje silniczek bo podobno może być uszkodzony.
    Dodam że po nalaniu płynu wycieraczki ładnie działają tylko że płyn starczy na jakieś 1,5 dnia.[/quote]

    Poczytaj powyższe posty, a jeśli nie pomogą użyj szukajki i na pewno coś się znajdzie jak to ruszyć 🙂 <!-- s:) -->

  • dlaczego nikt nie zrobi z tego tematu w dziale zrób to sam ?

    Ja to dziś rozebrałem

    http://imageshack.us/photo/my-images/337/zdjcie0014hc.jpg/<!-- m -->
    to małe białe z prawej strony.
    Okazało się że nie cieknie wężykami tylko jakoś na tym silniczku - ponieważ jak włączyłem spryskiwacz to krople delikatnie spadały właśnie z tego elementu.
    Pytanie ile może kosztować taki element?

  • U mnie też płyn wycieka ale w trochę inny sposób. Może ktoś tak miał?

    Jak dolewam płynu to mogę wlać tylko trochę bo zaraz płyn przelewa się tzn. większość zbiornika jest raczej cała bo większość płynu pozostaje w zbiorniku nie wyciekając.

    Wycieka tylko ta dolewka którą dolewam.

    Zdjąłem osłonę silnika od dołu zauważyłem że cieknie gdzieś spod wahaczy i z takiego profilu po podłoga w którym jest otwór.

    Jak już wyleci ta dolewka którą wlałem to przestaje cieknąć. Jak włączę spryskiwacz to pod ciśnieniem znowu trochę płynu wycieknie i dalej znowu suchy. Na szyby w ogóle nie pryska.

    Gdzie szukać usterki.

  • Możliwe miejsca wycieku płynu przy nadkolu moim zdaniem to:

    1. pęknięcie zbiornika (do uszkodzenia może dojść nawet jak wlewany jest płyn zimowy np przy pełnym, zmarzniętym zbiorniku na dziurach)
    2. połączenie wężyków za raz przy pompce (taki powód wycieku był u mnie - koszt naprawy praktycznie zerowy, ze 2 godziny wolnego czasu + kapka sylikonu)
    3. połączenie pompki z samym zbiornikiem (tu się nie znam, podejrzewam, że jest tam jakaś uszczelka, u mnie pompka była dość luźna jednak mimo to nie było wycieku, uszczelka kosztuje zapewne grosze, do tego zawsze pozostaje silikon 😉 <!-- s;) --> )

    Dużo można zobaczyć zdejmując nadkole. Jeżeli jednak konieczna jest wymiana zbiornika to nie będzie ona przyjemna, dodatkowo akumulator trzeba wykręcać.
    Z tego co wyczytałem w sieci gdy już musimy wymienić zbiornik można podmienić sobie zbiornik na zdecydowanie większy, którego cena w ASO jest o ok 50% niższa niż na alledrogo.

  • [quote="mkzibi"]U mnie też płyn wycieka ale w trochę inny sposób. Może ktoś tak miał?

    Jak dolewam płynu to mogę wlać tylko trochę bo zaraz płyn przelewa się tzn. większość zbiornika jest raczej cała bo większość płynu pozostaje w zbiorniku nie wyciekając.

    Wycieka tylko ta dolewka którą dolewam.

    Zdjąłem osłonę silnika od dołu zauważyłem że cieknie gdzieś spod wahaczy i z takiego profilu po podłoga w którym jest otwór.

    Jak już wyleci ta dolewka którą wlałem to przestaje cieknąć. Jak włączę spryskiwacz to pod ciśnieniem znowu trochę płynu wycieknie i dalej znowu suchy. Na szyby w ogóle nie pryska.

    Gdzie szukać usterki.[/quote]

    No to problem się odnalazł.

    Zdjąłem nadkole. Przy zbiorniczku wszystko ok.

    Wyjąłem akumulator i obudowę filtra i wszystko jasne. Pod obudową filtra jest wiązka kabli. W tej wiązce leci też wężyk spryskiwaczy. I tu jest przerwa.

    Najgorsze jest to że wszystko było mokre. Dobrze że żadnego zwarcia nie było.

    Mam jeszcze tylko jedną wątpliwość zanim to złoże. W wiązce są dwa wężyki jeden cieńszy i z niego pryska jak się pompkę włączy i drugi grubszy który kończy się niezaślepiony. Nie wiem do czego jest ten drugi. Ma ktoś może schemat obwodów spryskiwaczy?

  • A działa tylni spryskiwacz?
    Jesli nie, to ten drugi jest od tylego - powinien sikac jak włączysz tylny spryskiwacz. Należy go podłączyc do takiej plastikowej złączki (z tego co pamiętam to była jakby kolankiem, ale nie jestem pewien). Złączka może byc gdzieś nisko pod wiązką kabli.

  • [quote="zbyhoo"]A działa tylni spryskiwacz?
    Jesli nie, to ten drugi jest od tylego - powinien sikac jak włączysz tylny spryskiwacz. Należy go podłączyc do takiej plastikowej złączki (z tego co pamiętam to była jakby kolankiem, ale nie jestem pewien). Złączka może byc gdzieś nisko pod wiązką kabli.[/quote]

    Tak ten drugi jest od tyłu. Okazało się ze ktoś kiedyś w tym samochodzie coś przerabiał w instalacji i przy okazji połamał wężyki które lecą właśnie od pompki w wiązce kabli do tyłu. Złamany jest jeden i drugi wężyk. Jutro kupię wężyki i przy okazji zrobię zdjęcia jak to wygląda.

    [img]http://www.fuleron.com.pl/images/forum/fab1.jpg[/img]

  • Dzień dobry.
    Mam problem z wyciekającym płynem spryskiwaczy spod samochodu fabia 1.4 60 KM 2003 r.Wężyki w bagażniku i w klapie bagażnika całe,leci pod autem.Mam pytanie z której strony lepiej się dostać do tych wężyków od nadkola czy od akumulatora .Jeśli od akumulatora to jak zdjąć obudowę bo jak szarpię to trzyma filtr powietrza i ciężko się dostać.

  • zależy gdzie kapie.
    jak z przodu - to na pewno rozłączyło się pod akumulatorem, lub awaria na pompce.
    tam gdzie leci główna wiązka elektryczna.
    [b]nie wiem jak w benzynie[/b], ale w dieslu osłona filtra powietrza była na gumowych uchwytach, a spód akumulatora był przykręcony śrubą schowaną w czeluściach tego spodu. klucz sztorcowy był potrzebny. ( nasadka z długą przedłużką.)
    jedno i drugie należało wyjąć by się do tego dostać.

    musisz być jednak pewien, skąd wycieka ten płyn - w tym wątku znajdziesz też fotki, gdzie problem był przy pompce na zbiorniku płynu.

  • W benzynie osłona filtra powietrza przykręcana jest na trzy śruby.Ja bym akumulator zostawił naradzie w spokoju.Jak w większości przypadków rozłącza się wężyk pod komputerem,jak go wypniesz z zaczepów(bez rozłączania)powinieneś zobaczyć czy wężyk jest połączony czy też nie.Jeśli rozłączony jest możliwość połączenia ale mało miejsca.Dla wygody wystarczy wymontować obudowę filtra .

  • Chłopaki dzięki za podpowiedz ,wężyk był rozpięty za komputerem wszystko naprawione i działa jak należy 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam,
    Chciałbym podziękować za wszystkie instrukcje które pomogły mi zlokalizować wyciek. Choć mój problem się okazał trochę inny. Otóż płyn cieknie z pompki. Na jej tylniej części jest mała dziurka przez którą ucieka/ł (to się okażę) płyn. Teraz zastanawiam się czy mogę jakoś zatkać (do czasu pozyskania nowej pompki).
    [url=https://naforum.zapodaj.net/fe67613bd297.jpg.html][img]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/fe67613bd297.jpg[/img][/url]

  • Ostatnio i ja nabyłem fabię i borykam się z jej problemami.. Uszczelniłem już drzwi, ale okazało się, że cieknie i z przodu. Było mokro pod wycieraczką pasażera i było czuć płyn od spryskiwaczy.

    Czy jest możliwe, by płyn od spryskiwaczy dostawał się do kokpitu i zalewał tapicerkę pod wycieraczką ?

    Oprócz tego zauważyłem, że ubywał płynu jak naleje się do pełna. Schodzi go z tej pionowej rurki i utrzymuje się na stałym poziomie. Po włączeniu tylnego spryskiwacza, zaczęło cieknąć dość solidnie pod autem z lewej strony. Płyn wyciekał przez dziurkę w osłonie podwozia..

  • Pierwsze połączenie rurek jest na podłużnicy przy ścianie grodziowej w komorze silnika.
    Pod wycieraczkę pasażera to będzie leciało przez filtr kabinowy - sprawdź drożność kanałów odpływowych z podszybia.
    A kolejne połączenie wężyków jest gdzieś pod progiem jak kable lecą , ( próg kierowcy / pasażera za kierowcą).
    Trochę demontażu i wszystko będzie widoczne.

    sent by phone