Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia 1.8T Tomkierz

Temat utworzony · 82 Posty · 31604 Wyświetlenia
  • [quote="tomkierz"]

    [b]Wnętrze:[/b] Seria

    [/quote]

    Czy aby na pewno? Widzę pod radiem jakieś coś, czego nie rozpoznaję.. chyżby nastąpiła adaptacja jakiegoś uchwytu na napój?

  • Co do autka świetnie się prezentuje, oby tak dalej.
    Pozdrawiam i szerokości

    [quote="rufus"][quote="tomkierz"]

    [b]Wnętrze:[/b] Seria

    [/quote]

    Czy aby na pewno? Widzę pod radiem jakieś coś, czego nie rozpoznaję.. chyżby nastąpiła adaptacja jakiegoś uchwytu na napój?[/quote]

    Niestety pomyliłeś się to seryjna szufladka pod radiem, norma w wersji Elegance, niestety trudno osiągalna na rynku wtórnym 😞

  • Tak jak kolega mówi, schowek jest seryjny. Całkiem przydaje się ta szufladka, puściłem tam kabel od radia do podłączenia ipoda/iphone'a, więc wrzucam do niej telefon czy ipoda i nie mam problemu z walającymi się kablami i telefonami po wnętrzu.

    Co do grilla to tak jak mówiłem, moim zdaniem najlepiej odrazu pomalować go na mat/półmat sprayem. Po paru dniach na słońcu folia lekko się skurczyła i w dwóch miejscach przy łączeniach folii widać takie dosłownie 0.5mm przerwy. W wakacje pewnie pomaluje go lakierem, teraz już mi się nie chce z tym bawić.

    Prawdopodobnie pod koniec czerwca razem ze sprężynami wrzuce komplet tulei od Cupry i amortyzatory Koni Street(pomarańczowe). Co do amorków jestem już prawie zdecydowany, ale jeszcze muszę o nich troche poczytać i się upewnić. Jeżeli ktoś coś wie na ich temat to chętnie się czegoś dowiem.

  • Baardzo ładnie prezentująca się fabka 🙂 i te plany ze swap'em na 1.8T, też mi się marzy... 🙂 <!-- s:) -->
    Pozdrawiam i szerokości życzę!

  • Za te trzy rzeczy zapłaciłem 520zł. Kompa nie trzeba zmieniać, ten chłopak od polo stroił auto w unitronicu w Wawie i powiedział, że nie było problemu. Do tego dolot - 500zł + wydech - zależy kto co chce robić, ale powiedzmy min 1k, plus strojenie - min. 1k. Razem daje to około 3000, w najgorszym wypadku 3500zł. Później będę polował na wałki i może w 5k zł uda mi się zmieścić. Uturbienie to lekką ręką przynajmniej 2 razy tyle. Pozatym gdybym miał wydawać prawie 10k, to wolałbym już robić tego nieszczęsnego swapa, bo na pewno lepiej by wyszło jeśli chodzi o moc, bo jednak 1.8T to z miejsca ma te powiedzmy 150KM a dla tego 1.4 to myślę, że 160-170KM to górna granica.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 25-06-2011, 18:30[/i] ][/size]
    Dzisiaj zamontowane zostały sprężyny H&R 30/30 oraz tuleje od cupry. Autko wyraźnie siadło, jednak narazie przejechałem tylko jakieś 3km od warsztatu do domu, więc nic nie powiem na temat własności jezdncyh. Jutro umyje auto i wrzuce jakieś lepsze fotki od boku.

    [url=http://www.flickr.com/photos/54439335@N05/5869471877/][img]http://farm6.static.flickr.com/5232/5869471877_00bc54a874.jpg[/img][/url]
    [url=http://www.flickr.com/photos/54439335@N05/5869471877/]Untitled[/url]

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 01-07-2011, 22:56[/i] ][/size]
    Po paru dniach jeżdżenia na sprężynach H&R muszę powiedzieć, że prowadzenie w zakrętach zauważalnie się poprawiło. Czytałem dużo opinii, że te sprężyny są strasznie twarde, jednak moim zdaniem nie jest tak źle, nawet w połączeniu z 16" i tulejami od cupry moim zdaniem komfort jest spokojnie do zaakceptowania. Wszystko, czego potrzebuje do zajęcia się silnikiem już do mnie doszło. Teraz tylko chwila na zebranie kaski na strojenie i wybór firmy. Dolot jaki kupiłem to BMC DIA. Czytałem o nim wiele pozytywnych opinii i testów, więc mam nadzieje, że się sprawdzi. Wpadłem na pomysł pomalowania felg na czarny, matowy kolor. Co o tym myślicie?

  • jak dla mnie jakis kontrast trzeba zachowac:P zostaw srebrne:)

  • Na srebrnych łądniej - moje skromne zdanie 🙂 Ja jeżdzę srebrną na srebrnych bo nie podobają mi sie czarne, ale oczywiście to tylko kwestia gustu 🙂 <!-- s:) --> a każdy może mieć inny

  • do tej pory smigałem na standardowych 14 srebrnych ale zmiana cieszy oko:) wczoraj załozyłem i nie moge sie nacieszyc:P jutro przyciemniam szybki:) i bedzie kontrastowo:)

  • Taka mała nowość:

    [url=http://www.flickr.com/photos/54439335@N05/7682486868/][img]http://farm8.staticflickr.com/7130/7682486868_9959d69bce_z.jpg[/img][/url]
    Do ogarnięcia została jedynie elektryka.

    A tak auto wygląda na gwincie Bilsteina:

    [url=http://www.flickr.com/photos/54439335@N05/6998313464/][img]http://farm8.staticflickr.com/7036/6998313464_45380b03ee_z.jpg[/img][/url]

  • [b]tomkierz[/b] gratuluje serduszka 🙂 <!-- s:) --> składaj składaj dalej fabia wygląda super na tej feldze i na tym zawieszeniu

  • Ładna gleba 😉 <!-- s;) -->

  • brawo :super: z tego silniczka można grubo ponad 200 KM wycisnąć 😉 <!-- s;) -->

  • Grubo to można i 300 bez ruszania dołu silnika 🙂 <!-- s:) -->
    Na razie z Tomkiem skupimy się na tym jak zrobić około 230 czyli tyle ile jest do zrobienia na K03s i seryjnym osprzęcie silnika.

    Jesienią we Wro dwa Fabioloty 1.8T się pojawią na drogach 😉

  • Dzięki. Tak jak pisze Sev, na razie będzie koło 200 kuni, później ew. pare pierdółek i 220-230. Więcej na razie nie planuje, bo nie mam kasy na K04 i rzeczy z tym związane. Jak auto będzie na chodzie, to wrzucę jakiś filmik jak to się zbiera 😉 <!-- s;) -->

  • gratulacje. widze ze fabie 20vt zrobiły się popularne 🙂 <!-- s:) -->

  • no nieźle 😄 <!-- s:D -->

  • Z gratulacjami poczekajcie do odpalenia 😉 <!-- s;) -->

    biff, przeglądałem twoje zdjęcia z prac i mam parę pytań. Wydech robiłeś DP 3"->2.5? Kto robił tłumiki i jak wyszło z głośnością? Chciałbym żeby przynajmniej do tych 3-3.5k rpm było cicho jak w serii, bo buczenie w trasach może być bardzo męczące.

    No i IC. Wyjścia mają 57mm i myślę, żeby od razu zrobić redukcję na 50mm i pójść taką średnicą aż pod samą przepustnicę, wtedy będę miał szansę zmieścić się z orurowaniem przy lewej lampie. Widziałem sporo aut, szczególnie 1.9tdi z puszczonym orurowaniem 50mm, ale wolę się upewnić.

  • [quote="tomkierz"]Z gratulacjami poczekajcie do odpalenia 😉 <!-- s;) -->

    biff, przeglądałem twoje zdjęcia z prac i mam parę pytań. Wydech robiłeś DP 3"->2.5? Kto robił tłumiki i jak wyszło z głośnością? Chciałbym żeby przynajmniej do tych 3-3.5k rpm było cicho jak w serii, bo buczenie w trasach może być bardzo męczące.

    No i IC. Wyjścia mają 57mm i myślę, żeby od razu zrobić redukcję na 50mm i pójść taką średnicą aż pod samą przepustnicę, wtedy będę miał szansę zmieścić się z orurowaniem przy lewej lampie. Widziałem sporo aut, szczególnie 1.9tdi z puszczonym orurowaniem 50mm, ale wolę się upewnić.[/quote]

    Dp t - tak jak piszesz. tłumniki spawałem w Vrservice.pl - brał puszki z Pruszkowa - tyle wiem i muszę przyznać, że jest cicho- w trasie jedziesz albo do 110 albo 140 - pomiędzy jest rezonans 🙂 do przeżycia ale jest - ale poza tym jest jak w serii - każdy się dziwi , że przelot taki cihy.

    co do IC to mam fabryczne gumy- przewody

  • przelot nie przelot, ale turbina sporo wycisza 😉 <!-- s;) -->

  • Dzięki, ja na razie wrzuce seryjne tłumiki z 1.8t na rurach z tdi, które będę miał w zasadzie za darmo a później będę coś myślał nad zmianą. Co do IC, to chyba kupie kolektor ssący z s3, który ma przepustnice z prawej strony, co ułatwi mi bardzo poprowadzenie orurowania.