Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325973 Wyświetlenia
  • Ja przejechałem 20km po wyświetleniu się że moge przejechać 0km, a z tego co zauważyłem że różnie raz zawyża spalanie a raz zaniża trzeba brać poprawke plus minus 2-5%

  • Witam,

    Ja też mam zamiar kupić Fabie w kombii 1.4 TDI 70KM, prawie full opcja, jedyne co mnie dziwi to sprzedawca mówi ze ona ma 70KM a na klapie jest TDI gdzie I jest czerwone, ale to oznacza ze albo nie wie co sprzedaje, i jest to defakto 80KM wersja lub była bita w dupe i dali jej taką a nie inną naklejke, poza tym ma przejechane 116tyś i jest utrzymana cena 25tyś pierwszy właściciel salon polska, co wy na to?

  • Aha i jeszcze jedno zapomniałem 😞 <!-- s:( -->

    czytałem że jak duże jest ryzyko zużycia pierścieni oporowych wału korbowego w 1.4 tdi?
    I ile taka naprawa kosztuje w setkach czy tysiącach złotych i czy ktoś się już sptokał z taką przypadłościa?

  • [quote="Janek"]Ja też mam zamiar kupić Fabie w kombii 1.4 TDI 70KM, prawie full opcja, jedyne co mnie dziwi to sprzedawca mówi ze ona ma 70KM a na klapie jest TDI gdzie I jest czerwone, ale to oznacza ze albo nie wie co sprzedaje, i jest to defakto 80KM wersja lub była bita w dupe i dali jej taką a nie inną naklejke, poza tym ma przejechane 116tyś i jest utrzymana cena 25tyś pierwszy właściciel salon polska, co wy na to?[/quote]
    Jak ma osłonę ozdobną na silniku to będzie to wersja 80KM, a jak nie ma, to 70KM,

    zresztą na obudowie paska rozrządu widnieje oznaczenie silnika BNM - 70KM, BNV- 80KM, a wcześniej był AMF - 75KM

    [quote="Janek"]czytałem że jak duże jest ryzyko zużycia pierścieni oporowych wału korbowego w 1.4 tdi?
    I ile taka naprawa kosztuje w setkach czy tysiącach złotych i czy ktoś się już sptokał z taką przypadłościa?[/quote]
    też czytałem, ale to jest chyba bardzo rzadkie zjawisko i musi już być wielki przebieg aby takie coś sie stało - tak mi sie wydaje, te silniki są dosyć trwałe, bo wywodzą sie w prostej linii od 1.9 TDI 😄 <!-- s:D -->

    jest to 1.9 TDI obcięty o jeden cylinder 😄 a jak ktoś nie wierzy to można policzyć: 1896cm / 4 = 474, 1896 - 474 = 1422cm - tyle pojemności ma 1.4 TDI 😄

  • Już wszystko rozumiem, dziękuje Ciacho 🙂 🆗 <!-- s🆗 -->

    I tak faktycznie ta którą oglądałem jak pierwszą ma osłone silnika i srebrne TDI i w takim razie ma 80KM, drugą jaką widziałem nie miałą osłony wiec jest to 70KM, jednak kto pyta nie błądzi 🙂 .

    W razie czego będe pytał jeszcze bo mogą mi się jakieś pytania nasunąć, oczywiście skłaniałbym się ku wersji 80konnej choć i 70konna nie jest strasznie mułowata, jak dla mnie to nawet żwawo przyspiesza (przy czym ja mam MPI Hehhe 🙂 )

    W razie czego prosze o rady,

    P.S Pamietam że facet mówił że 80konna ma hamulce do wymiany ale przegląd techniczny ma ważny, za to 70 jest po pełnym przeglądzie wymienione wszystko co trzeba tyle ze ma rysy z każdej strony wgniecenie na prawych drzwiach od pasażera no i mniejszy przebieg bo 93tyś tylko jest to auto firmowe.... 😕

  • Powszechnie wiadomo jak są traktowane auta firmowe, więc ja bym sobie go na Twoim miejscu odpuścił.
    Co do tego "wszystko wymienione" też miej baczenie, moja fabiula miała mieć wymieniony pełny rozrząd, a okazało się, iż wymieniony był tylko pasek.

  • Ostatecznie kupiłem jej drewniany, obrotowy album na zdjęcia z wyrytymi sercami po obu stronach i miejscem na włożenie dwóch zdjęć ;]

    Do tego wypaliłem płytkę metodą LightScribe którą podzieliłem na IV części, gdzie w 3 zamieściłem nasze wspólne zdjęcia, a na ostatnim kawałku piękne serduszko w morzu xD
    Zawartość płytki zawierała romantyczną muzykę oraz prezentację Walentynkową ;* Prezent bardzo się spodobał ponieważ moja Walentynka ma fioła na punkcie zdjęć 😉 <!-- s;) -->

  • Ostatnio przy zakupie filtra paliwa w Olkuszu usłyszałem od sprzedającego ciekawą historię, nie wiem czy do końca wiarygodną. Mianowicie twierdził, że filtry paliwa Vika są ok, natomiast Filtrony bardzo łatwo i często zamarzają. Czy słyszał ktoś z was coś podobnego?

  • Pierwszy raz słyszę by filtrony zamarzały.

  • Witam Wszystkich Forumowiczów. :oczami: <!-- s:oczami: -->
    Jestem adminem forum http://www.fotoradary.net.pl i głównie poszukuję informacji, zdjęć o fotoradarach, nieoznakowanych radiowozach itp. dziwnych rzeczach które uprzykrzają nam życie na drogach. Jakby ktoś chciał się do tego tutaj czy też na moim forum przyłączyć to serdecznie zapraszam do udziału. Jak ze swej strony postaram się pomóc swoją wiedzą czy też doświadczeniami jakie zebrałem przez ostatnie 6 lat jak interesuję się namiętnie tą tematyką. Pozdrawiam i liczę na duży odzew z waszej strony :super:

  • Mam takie pytanko, czy do zdarzeń typu
    uszkodzenie felgi w dziurze w jezdni należy wzywać Policję? I czy może któryś z kolegów bądź koleżanek ubiegał się o odszkodowanie z tym związane?
    Pozdrawiam

  • Wzywa się straż miejską, robi zdjęcia uszkodzenia oraz dziury. Straż miejska sporządza notkę z którą trzeba się ubiegać o odszkodowania z ubezpieczalni właściciela jezdni.

  • no ale tam gdzie nie ma straży miejskiej wzywa sie policje

  • Ostatnio cos bylo o tym w wiadomosciach. Lepiej miec notatke policyjna, bo ubezpieczalni same zdjecia i opis zdarzenia nie wystarcza 😞 <!-- s:( -->

  • witam
    pytanie troszke z innej beczki
    F II z komputerem
    na postoju np. na swiatlach komp pokazuje mi przy nagrzanym silniku chwilowe spalanie 0.6l/100km
    natomiast jak daleko widze czerwone i wrzucam na luz przy predkosci np 40km/h to komp pokazuje ok 2 - 4 l/100km toczac sie na luzie
    czy komp oszukuje czy przy jezdzie na luzie silnik pali faktycznie wiecej niz na postoju

  • Witajcie,
    Jeżeli szkoda jest równa lub większa od 1000 zł to może i warto dochodzić swoich praw. Natomiast jeżeli szkoda jest warta 200 zł to nie warto bo się więcej straci benzyny i kasy na prawników niż coś się wskóra . Poza tym z nimi z gddkia jest ciężko wygrać. Czasami lepiej szkodę naprawić na własny koszt i mieć zaoszczędzone zdrowie kasę i czas.

  • Witam Wszystkich użytkowników Forum

    Sklep *********** ma do zaoferowania darmowy tuning dla zaintersowanych właścicieli samochodów z listy:

    • Skoda Fabia I , II
    • Skoda Octavia I, II, III

    Zapytaj o szczegóły oferty przez GG: 21315290 lub zadzwoń: 501322491

    Zderzaki i spojlery do samochodów nowych i wyższej klasy będą produkowane z materiału ABS.
    Prosimy o przesłanie zdjęć swojego samochodu - jest to wymagany warunek otrzymania szczegółowej oferty.

  • Witam,

    Przepraszam ze przeszkadzam. mam pytanie. Chcę kupić fabię 1.4 jako że koszt auta jest to 20 000 to chciałbym podjąć właściwą decyzję co do jego zakupu. Chcę spytać jak się użytkuje takie autko? Czy droga jest eksploatacja? drogie są naprawy, części?

    Pozdrawiam

  • Na pewno jeśli chodzi o serwis to jeden z tańszych samochodów. Jeśli chodzi o awaryjność to już zależy jak samochód jest utrzymany czy były na czas przeprowadzane przeglądy itp. Ze swojego przykładu powiem, że żadnych problemów nie mam jedynie to co wiadomo trzeba po określonym przebiegu zrobić i jak na razie obyło się bez żadnych niespodzianek.

  • To mówisz że poleciłbyś go. Ten samochód ma przebieg 50000 to czy przy tym przebiegu pojawiają się jakieś usterki? Z tego co znam właściciela raczej był dobrze utrzymywany