Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 326088 Wyświetlenia
  • dobra przyznac sie kto zalozyl profil FCP bo nie wypelnil wszystkich informacji i wyglada to niezaciekawie i nie mozna tego poprawic 😕 <!-- s:/ -->

  • Też próbowałem coś poprawić, ale nic mi nie wyszło :zalamany: <!-- s:zalamany: --> .

  • Pierwszą fabkę serwisowałem jak była gwara 2 lata potem już nie sprzedałm ją po 8 latach i sporo kasy mi zostało przez to, że omijałem ASO.
    Druga fabka była do końca serwisowana w ASO w szwajcarii, natomiast ja robię już wszystko w swoim zakresie. Powiem Ci jedno w ASO pracują w większości uczniowie którzy uczą się na [b]Twoim[/b] aucie, a jak się nauczą zakładają własny warsztat.

  • Zdecydowałem się na założenie instalacji gazowej do Fabii ale nie ma pojęcia jakiej firmy będzie się najlepiej spisywać z tym motorem

    Na razie jeszcze nie jeździłem po gazownikach (żeby mi nie wcisnęli żadnego szajsu z którym potem będzie kłopot) chce od was zasięgnąć informacji co będzie najlepsze do tego motoru

    Tak ze panowie śmiało pisać

  • Ja miałem dwie skody z LPG landi renzo favoritkę i fabię i problemów nie miałem tylko, że w żadnej nie miałem silnika tego co Ty masz.

  • oooo boże sorry ale dawno nie czytałem takich bzdur uczniowie w ASO tak w ogóle to nie jest ASO tylko APS ale nie ważne, serwisując auto w APS masz spokojną głowę fakt płacisz więcej niż u Pana Kazia ale wiesz że masz wszystko zrobione zgodnie technologią naprawy przez ludzi którzy wiedzą co robią i mają do tego specjalne narzędzia i instrukcje a już nie wspominam o tym że na każdą naprawę masz 24 miesiące gwarancji z która później nie ma problemów, czytam na forum że koledzy działają na zamiennikach i często narzekają na ich żywotność a może po prostu te części nie zostały właściwie zamontowane 🙂 <!-- s:) --> ja tam serwisuję swoją fabie w APS i jestem zadowolony, miałem przypadek że po naprawie coś było nie tak ale zostało to poprawione i jest wszystko ok

  • Gram sobie spokojnie w Euro Truck Simulator i ku mojemu zdziwieniu jadąc minąłem Fabię 😛 <!-- s:P -->
    niestety za szybko przeleciała więc dorwałem białą na parkingu :]
    potem okazało się że w grze jest wiele Fabek i chyba we wszystkich kolorach ^^

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/61dbabf930140ed4.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/204c86aceed4e7b7.html

    ^^

  • [b]muczo[/b], bez urazy ale jeszcze mógł byś się zdziwić ile rzeczy ASO jest w stanie zepsuć a ty o tym nie wiesz bo oddajesz autko do nich i jest ok. Zapewne zgodnie z technologia jest wymiana filtra paliwa bez wcześniejszego zalania ropą i kręcenie rozrusznikiem aż się napełni...dla pompy rotacyjnej nie jest miłe ani wskazane, a może właściwe z technologią jest założenie napinacza paska wielorowkowego w taki sposób że nadaje się on ponownie do wymiany bo został uszkodzony w trakcie montażu...jednak o wiele taniej wychodzi jak dla mnie robienie przeglądów u sprawdzonego mechanika który wie co robi. Podaj mi serwis w którym jesteś pewien tak świetnie wykonanych czynności zgodnie z instrukcją i technologią naprawy.

  • [quote="muczo"]oooo boże sorry ale dawno nie czytałem takich bzdur uczniowie w ASO [/quote]

    Bzdury powiadasz, więc niech Cię uświadomię, iż pracowałem w ASO fiata przez dwa lata i poznałem jak to wygląda od podszewki i wiem co piszę, mój kolega z kolei rozpoczynał w ASO skody po zakończeniu szkoły, teraz ma własny warsztat - ja poszedłem trochę w innym kierunku, więc jak nie wiesz kolego jak to działa to nie podważaj mojego zdania. Starych mechaników w ASO niestety na palcach policzyć.

  • Nawet na którymś forum Skody było jak to Serwis Wymieniał płyn hamulcowy i po skończeniu roboty i oddaniu auta właścicielowi dodali mu gratis klucz do odkręcania odpowietrznika w przednim kole- oczywiście klucz zawieszony na odpowietrzniku- to jest właśnie wszystko zrobione zgodnie z technologią ASO

  • Mój głos też poszedł 🙂 i również z poprawką mi nie wyszło 😞 <!-- s:( -->

  • Ehhh faceci 😛 😉 <!-- s;) -->

  • Polecam gaz sekwencyjny oczywiście 🙂 Czytałam na ten temat ale akurat w aucie Opel Corsa 1.2 16v i instalacja gazowa firmy- Landi Renzo do tego reduktor, wtryski, komputer, przełącznik i inne części również z tej samej firmy- Landi Renzo, a zbiornik ma firmy Grodków 41 litrów. To akurat ma w tym Oplu i jest bardzo zadowolony 🙂 <!-- s:) --> Auto spala 7,5 litra gazu na 100 km zimą, przeważnie po mieście.

    A tutaj fotki:

    http://www.fotka.pl/albumy/nowakm4/2,Fotki_z_2010-02-15/43307414,,#foto

    Również:
    ps. do 3000 zł zamontujesz dobrze skompletowanego staga, a lekko przekraczając tą kwotę zamontujesz Landirenzo Omegas 🙂
    ps2. reduktor Tomasetto Alaska -to reduktor do 90 KM!!!. Montując instalację należy montować reduktor z zapasem mocy, by nie należało ustawiać zbyt dużego ciśnienia i by jego wydajność termiczna była stateczna.
    ps3. znacznie lepiej jest zainwestować w instalację wtrysku sekwencyjnego, gdzie nie ma zagrożenia wystrzałem, a podanie paliwa pozwala na uzyskanie mocy zbliżonej do mocy benzyny.

    A tak na marginesie ja mam w swojej fabi gaz zwykła instalacja chyba I generacji o ile dobrze pamiętam i jest maskara więc zdecydowanie polecam Sekwencję 🙂 Powodzenia w trafnym wyborze 🙂

  • Witam serdecznie Forumowiczów,

    Jako że nie znalazłem odpowiedniego działu- pisze w "Ogólnym".

    Mianowicie mam na oku srebrną Fabie 1.4 TDI z 2005r. jest to kombi. przebieg 101tyś km.
    Troszkę irytują mnie korbki 😉 , a poza tym ma ESP, ABS, wspomaganie, klime w manualu, centralny i to chyba koniec z wypasów 😉 <!-- s;) -->.

    Interesuje mnie kwota, jaką jest warte to auto (do opłat). Poza tym na co zwracać uwagę przy zakupie? jakie są mankamenty Fabi?

    Dodam, ze od 2 lat jeżdzę troszkę wiekszym kuzynem Golf 1.9 TDI PD 101PS, więc jakieś tam pojęcie ogólne już mam ( Golfika znam na wylot).

    Czekam na cenne informację

    Dzięki i pozdrawiam

  • nie przejmuj się szybami na korbkę, ważna jest klima, a szyby elektryczne (z przodu), możesz kupić za niecałe 300 pln + montaż (jak się znasz co nieco to sam to zamontujesz)

  • Spoko, korbki to nie tragedia.

    Tak poza tym autko ma jeszcze 4x airbag i elektryczne lusterka.

    To powie mi ktoś ile taka Fabijka jest warta w PL????

    pozdrawiam

  • Taka fabia jak Cię inetersuje teraz stoi w granicach 22 tys do nawet 26 tys 🙂 <!-- s:) -->

    Tutaj znalazłam taką 1,4 TDI po liftingu mały przebieg w cenie 25.800 zł

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10991599

    A zwracać trzeba uwagę dosłownie na wszystko, od środka, lakieru po części, a najlepiej podjechac z autkiem do lakiernika i mechanika (i oczywiście najlepiej do swojego wtedy wiadomo że powie prawdę) 🙂

  • [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=5156&start=0]TUTAJ[/url] masz sporo info - poczytaj.

  • Dzisiaj fabka została umyta, aż wyglądu nabrała 🆗 <!-- s🆗 --> .

  • a moja dzisiaj został posprzątana w środku, dokładnie odkurzona itp, jest teraz elegancko, a mycie zaplanowałem na piątek 🙂 <!-- s:) -->