Dzwonisz do ASO, podajesz nr VIN, mówisz, że potrzebujesz bagnet oleju, pytasz o wymiar w mm i sprawa załatwiona.
Kuba268413975 (@Kuba268413975)
Informacje o Kuba268413975
Posty napisane przez Kuba268413975
-
-
Multimetr. Sprawdź czy dochodzi napięcie na kostce. Jeżeli nie ( a raczej tak jest ) to jedziesz po kablach do tyłu. Multimetr ustawiasz na obwód ( czyli mierzenie ciągłości przewodu ). Sprawdzasz po prostu od którego momentu jest ewentualnie przerwana wiązka. Wiązka od radia idzie pod włącznik świateł, za którym pod deską są umieszczone przekaźniki. Może któryś z nich zakończył żywot. Sprawdź czy do niego dochodzi prąd, czyli przed przekaźnikiem i za nim analogicznie. Łatwa sprawa tylko trochę rozbierania deski.
-
Winowajca to separator oleju, czyli podgrzewacz odmy. Po odpięciu jego wtyczki, wszystko działa. Tak więc czeka mnie wymiana. Posiadam silnik BKY i odma jest na tym samym obwodzie, w silniku BBY, dodatkowo jest jeszcze EGR i za to wszystko jest odpowiedzialny bezpiecznik nr 7 (wspomaganie i sterowanie silnika (5A)). Temat do zamknięcia.
-
turkusowy - górny czujnik ciśnienia oleju
czujnik temperatury - mały, wchodzący w termostat -
Wiązka sprawdzona, żadnych zastrzeżeń. Owszem była trochę brudna, ale w porównaniu do filmów w internecie to była jak nowa. Została powtórnie zaizolowana oryginalną taśmą. Auto jest od nowości. Nigdy nic przy elektryce nie było robione. Rozpołowiłem całą deskę w środku, miałem istną elektrownie na siedzeniach. Od bezpiecznika nr 7 idą 2 kable (niebieski i niebiesko-biały) ale chowają się w głębi samochodu i byłem bez szans aby zlokalizować ich koniec (wchodzą gdzieś pod dmuchawę). Co do bezpieczników, ma być 5A. Nawet do ASO dzwoniłem i mówią, że tak ma być, w książce serwisowej to samo pisze 5A i koniec. Owszem dawałem nawet 20A i też paliło.
I teraz sprawa wygląda tak, że po prostu, auto jeździ np. 3 dni, a później przychodzi dzień, że w ciągu 2 godzin jak np. zgaszę auto kilka razy i zapalę (wystarczy tylko przekręcić zapłon) spali się 2 lub 3 razy z rzędu. Wymieniam w 20 sekund bezpiecznik i jadę dalej. Ale jest to tak denerwujące, że sobie nawet nie zdajecie sprawy. Może ktoś miał podobny problem.
PACJENT: Fabia 1 1.4 16V 75 KM BBY
-
Hej, mógłby ktoś jeszcze raz napisać co to jest ten zielony czujnik i ten na niebiesko zaznaczony. Mam podobny problem u siebie i widzę tu różne odpowiedzi.
-
Witam, w mojej Fabii 1 (1.4 16v 75KM) przestało działać wspomaganie. Po podpięciu do komputera, ciągle błąd 01309, że "Brak komunikacji ze sterownikiem/modułem pompy wspomagania". Sprawdzone na czterech komputerach i wszędzie to samo. Zapadła decyzja o zakupie nowej pompy (używka z Włoch, w bardzo dobrym stanie). Pompa wymieniona i zaczyna się ten sam problem. Chwila namysłu i znajduję spalony bezpiecznik nr 7 (sterowanie silnika/pompa wspomagania), próbuje wymienić bezpiecznik ale przy każdorazowym włączeniu zapłonu bezpiecznik zostaje spalony. Tak więc idę do maski,przecinam izolacje na kablach i patrzę na wiązkę przy podłużnicy ale wszystko wydaje się ok (oglądałem tylko między akumulatorem a zderzakiem, dalej nie widać, trzeba rozbierać akumulator itd.). I teraz słuchajcie. Spaliłem około 15 bezpieczników od 5A do 25A. Jeden działał dłużej, drugi krócej,różnie. Poruszałem trochę kablami i nagle zadziałało wspomaganie na stałe. Mija 3 dni bezproblemowej jazdy i znowu to samo. Bezpiecznik nr 7 znowu spalony. Wymieniam na nowy ale pali każdy po kilku sekundach.Wspomaganie po spaleniu bezpiecznika działa do momentu ponownego włączenia zapłonu (włączam zapłon i dalej błąd na desce od wspomagania (kierownica z wykrzyknikiem)). I teraz moi drodzy co robić? Na pewno zabiorę się za wiązkę między sterownikiem silnika a pompą itd. Ona właśnie znajduję się na podłużnicy i jest to ponoć dość newralgiczny punkt. Może doradzicie mi coś więcej ???
-
Miałem raz taki przypadek, jak w momencie otwierania auta z kluczyka (przyciskiem), szybko pociągnąłem za klamkę. Jadę sobie, szyby w dół, później zasuwam i zdziwienie. Skończyło się na tym, że wysiadłem i dociągnąłem szyby z kluczyka, przy zamknięciu poprzez zamek. A później wsiadłem z powrotem i wszystko działało. Może coś immobilizer zaszwankował. Spróbuj jeszcze zakodować szyby. Trzymasz przycisk od kierowcy, aż szyba się odsunie + 3 sekundy, i tak samo zamykaj. Powtórz czynność 2/3 razy i kodowanie zakończone.
-
Sprawdzałem u siebie numery, silnik z tego co widzę ten sam:
036115302 - rurka wlewu oleju, plastikowa
036133287 - a to jest gumowy kołnierz, o którym mówiłeś -
Sprawdź numer owej części i bez problemu powinieneś znaleść
-
Wykonałem zabieg sam. Wystarczy zsunąć uszczelkę pod podsufitką, odchylić i otwory widać jak na dłoni. Później tylko jakimś drutem sobie przepchać w otwory na wyczucie i można wkręcać śruby.
-
Ja polecam ASO, nie dość, że znają samochody na wylot, to korzystają z dedykowanych blokad, mierników naciągu paska bądź łańcucha, a przy tym rozrząd ( w moim przypadku 2 paski ) jest na 90 tys. km, a nie na 60, jak w każdym nieautoryzowanym warsztacie. A różnica to zaledwie 300 zł. A jednak te 30 tys. km. to jest połowa rozrządu na częściach zamiennych. Moja ma 176 tys. km i 4 tysiące do kolejnej wymiany. Pasek dosłownie minimalnie się poluzował i wygląda prawie jak nowy. Zero zużytego materiału, nawet wszystkie napisy widać od 86 tysięcy przebiegu na nim.
Tak więc jedź do ASO, bo też masz rozrząd na pasku i szkoda marnować pieniądze na nowy jak na tym zrobisz 1,5 razy tyle <!-- s:) -->
A i co najważniejsze, dostajesz gwarancje na rozrząd, na cały okres jego pracy. Musisz tylko wymieniać u nich olej wraz z filtrem olejowym. Nie jest to gwarancja na zerwanie paska, ale na prace silnika na nowym rozrządzie. A na pewno znasz osoby, które przejechały kilkaset kilometrów i pasek przeskoczył o ząbek, bo był dociągany przez Janusza na wyczucie i BUM, po silniku.
POZDRAWIAM -
Witam czy ktoś dokładał w F1 combi, rączki do trzymania się, które znajdują się przy podsufitce ? Są otwory ? Jak je znaleść ?
PS. U siebie mam tylko z przodu od pasażera, u kierowcy 2 zaślepki, a z tyłu tylko haczyki, brakuje zaślepek przy drugich otworach i chyba trzeba rozciąć tapicerkę. Są w ogóle z tyłu otwory, żeby przykręcić drugą stronę rączki ??? -
Witam, jak w tytule. Czy jest opcja wyłączenia klapki obiegu (wew./zew.) powietrza. Problem polega na tym, że mechanizm jest trochę uszkodzony i przy wciskaniu wstecznego (a klapka wtedy się zamyka) strzela niemiłosiernie. Podsumowując, czy da się przez VAG'a zablokować ową klapkę na pozycji obieg zewnętrzny?
-
Powiem Ci szczerze, ze nie posiadam tylu informacji, tylko tyle co podałem z własnego doświadczenia. U mnie organoleptycznie skńczyło się na ASO, gdzie facet udzielił mi tych informacji. Kontrolka jak się zaświeciła (podczas jazdy) to czasami gasła i zaświecała się kiedy chciała czyt. przy starcie, w trakcie jazdy, po uruchomieniu, zimny, ciepły. Jeździłem tak tydzień, auto dałem do ASO, zapłaciłem jakies 200 zł i wszystko cacy. Oni znają te auta na wylot, w szczególności z większym stażem pracy. Tak więc jedź, płać i po problemie <!-- s:) -->
-
Dlaczego nie jedziesz do ASO, oni mają wszystko na wczoraj.
-
Sprawdź czy czujki masz prawidłowo ustawione w słupkach przy szybie. Dość niespotykane zjawisko. Alarm wyłączysz kluczykiem od alarmu w okolicach silnika. Pod maską znajduję się zawsze główny wyłącznik alarmu, tylko musisz go zlokalizować.
-
Cześć A służy do podłączenia zasilania radia i tak:
1 - biało fioletowy kabelek - GALA sygnał sterujący głośnością radia w zależności od prędkości auta,
2 - brak w kostce samochodu bez instalacji glosnomówiacej - MUTE sygnał wyciszenia radia przez telefon,
3 - szaro biały - K-BUS diagnostyka radia np. za pomocą VAG,
4 - brązowo czerwony +12V ze stacyjki,
5 - czarno niebieski +12V przy Navi sygnał przeciw kradzieży SAFE,
6 - szary niebieski - podświetlenie radia
7 - czarny niebieski - +12V stały z akumulatora - podtrzymanie pamięci,
8 - brązowy - (-) masa.Cześć B służy do podłączenia głośników:
1 - PrawyTyl +
2 - PrawyTyl -
3 - PrawyPrzód+
4 - PrawyPrzód-
5 - LewyPprzód+
6 - LewyPrzód-
7 - LewyTyl+
8 - LewyTyl-Jeśli podłączamy radio nie dedykowane Fabii lub Octavii, powinniśmy uważać na sygnały które nie są standardowo obsługiwane przez radia. Są to następujące piny w kostce ISO samochodu:
pin 1 (GALA)
Radia nie dedykowane dla Skody z reguły nie obsługują tej funkcji i zazwyczaj ten pin w kostce radia jest wolny. W przypadku gdy jest on w radiu obsadzony należy się upewnić, ze służy do obsługi tej funkcji, jeśli tak nie jest albo nie jesteśmy pewni lepiej go wypiąć z kostki ISO samochodu i zabezpieczyć izolacja.
pin 3 (K-BUS)
Jeśli montujemy radio nie dedykowane dla Skody z reguły pin ten jest wolny, jeśli nie trzeba go bezwzględnie wypiąć z kostki gdyż będzie on wprowadzał w błąd komputer Komfortu samochodu, np. dziwne zachowanie lampki oświetlenia wnętrza itp.
piny 4 (+12V ze stacyjki) i 7 (+12V z akumulatora)
Należy zwrócić uwagę czy montowane przez nas radio posiada funkcje wyłączania kluczykiem, jeśli tak to które piny w kostce ISO radia ja obsługują. W większości przypadków w radiach nie dedykowanych dla Skody piny te są podłączone odwrotnie to znaczy, pin 4 to +12 V z akumulatora (podtrzymanie pamięci) natomiast pin 7 + 12V ze stacyjki. W celu prawidłowego działania tego gadżetu w większości radii nie dedykowanych dla Skody trzeba przepiąć te piny miejscami. W przeciwnym przypadku po wyjęciu kluczyka ze stacyjki radio nie będzie nam trzymało pamięci. Ciekawostka: Prawidłowe podłączenie tych pinów w większości radii umożliwia włączenie radia po wyjęciu kluczyka (ponownie wciskając przycisk włączenia radia). Dodatkowo w Fabii w przypadku włączenia radia po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nastąpi jego samoczynne wyłączenie po ok. 30 min celem nie rozładowania akumulatora. Ponownym włączeniu radia (bez kluczyka w stacyjce po jego samoczynnym wyłączeniu) włączy radio na stale do momentu wyładowania akumulatora
pin 5 (+12V)
W większości radii pin ten dedykowany jest do obsługi anteny. W kostce ISO samochodu doprowadzany jest nim +12V dlatego w przypadku instalowania radia nie dedykowanego dla Skody trzeba go bezwzględnie wypiąć z kostki i zabezpieczyć izolacja. Jeśli tego nie zrobimy po podłączeniu może dojść do uszkodzenia radia a ponadto nie będziemy mieli gdzie podłączyć zasilania separatora antenowego
pin 6 (podświetlanie radia)
W większości radii do tego pinu podłącza się oświetlenie radia. Gdy samochód posiada regulacje natężenia oświetlenia deski rozdzielczej wówczas natężenie oświetlenia radia zmienia się wraz z jego regulacja. -
A sprawdziłeś przez komputer działanie sondy i katalizatora ? Nie mówię o błędach (czy są) tylko czy działa poprawnie na uruchomionym silniku. Może jesteś użytkownikiem "wydmuszki" (pusty kat) ?? A tak na serio, za mało informacji podałeś. U siebie też miałem ten błąd, jak siatka w kacie uległa zniszczeniu i poszła 1 sonda regulacyjna zacięta na ubogiej mieszance i czas wtrysku wynosił ok. 8ms. Czy kat jest "pełnym katem", możesz sprawdzić wykręcając sondę i świecąc lampką. Od razu będzie widać siateczkę, a przynajmniej powinno tak być.
-
F1 ma zaniki zasilania, bądź spadki niemiłosierne. Ja u siebie podpiąłem pod tylną lampę świateł pozycyjnych i jest ok (COMBI). Łączenie było zaraz na końcu dachu pod podsufitką (przed wyjściem do gumy czyt. "łączenia kabli pomiędzy karoserią a klapą).