Witaj na forum Fabia Club Polska

Wymiana rozrządu - ST

Temat utworzony · 4 Posty · 3443 Wyświetlenia
  • Witam,
    Prośba o polecenie jakiegoś sprawdzonego i w miarę nie drogiego warsztatu gdzie wymienię pasek rozrządu + pompę.
    Najlepiej w rejonie Tychów +30 km. Samochód to Fabka II 1.4 TDI 70 KM 😛 <!-- s:P -->

  • Ja polecam ASO, nie dość, że znają samochody na wylot, to korzystają z dedykowanych blokad, mierników naciągu paska bądź łańcucha, a przy tym rozrząd ( w moim przypadku 2 paski ) jest na 90 tys. km, a nie na 60, jak w każdym nieautoryzowanym warsztacie. A różnica to zaledwie 300 zł. A jednak te 30 tys. km. to jest połowa rozrządu na częściach zamiennych. Moja ma 176 tys. km i 4 tysiące do kolejnej wymiany. Pasek dosłownie minimalnie się poluzował i wygląda prawie jak nowy. Zero zużytego materiału, nawet wszystkie napisy widać od 86 tysięcy przebiegu na nim.
    Tak więc jedź do ASO, bo też masz rozrząd na pasku i szkoda marnować pieniądze na nowy jak na tym zrobisz 1,5 razy tyle 🙂 <!-- s:) -->
    A i co najważniejsze, dostajesz gwarancje na rozrząd, na cały okres jego pracy. Musisz tylko wymieniać u nich olej wraz z filtrem olejowym. Nie jest to gwarancja na zerwanie paska, ale na prace silnika na nowym rozrządzie. A na pewno znasz osoby, które przejechały kilkaset kilometrów i pasek przeskoczył o ząbek, bo był dociągany przez Janusza na wyczucie i BUM, po silniku.
    POZDRAWIAM

  • Cześć.

    Rozrząd to najlepiej robić w aso. Zamienniki to w dzisiejszych czasach to raczej katastrofa.
    Z tańszych serwisów to mogę polecić http://www.vag-serwis.eu/<!-- m -->

  • Dzięki za sugestię, ASO w Tychach odpuszczę po ostatniej naprawie czujnika ABS z czytali błędy z komputera, wymienili czujnik, a problem jest nadal. Części mam kupione, chciałem zlecić tylko usługę - zadzwonię do Gliwic (@TOMUŚ dzięki).