Witaj na forum Fabia Club Polska

Kosmetyki

Topic created · 26 Posts · 3728 Views
  • jak w temacie:
    co polecacie
    co Wam sie sprawdziło
    jaki włosn - środki do mycia - pastowania-włoskowania ,
    czym pryskacie na plastiki w wewnatrz i na zewnacz ,
    co stosujecie itp

  • Od nowosci nie uzylem zadnego spray'u w kabinie..tylko woda i szmatka..a to dlaczego : Poniewaz te wszystkie spray'e sa tluste i klejace i pozniej na desce rozdz. brud i kurz osadza sie szybciej...pomijam fakt zapachu..na poczatku w jakims stopniu napewno poprawia ale pozniej jest ochydny.....Do mycia natomiast lakieru stosuje szampon z woskiem firmy K2 oraz od czasu do czasu poswiecam fabce wiecej czasu i nakladam jej wosk T-CUT.

  • Szampon z woskiem firmy CASTROL, a mleczko PLASTMAL.

  • A wiec tak:

    1. mycie - szampon z woskiem najlepiej (firma: podobno najlepsza Formula1 i zamierzam sie na nia przestawic, bo jak dotad uzywalem zwyklych);
    2. pastowanie - pasta CASTROL jest (jak dla mnei narazie najlepsza), lecz mam straszne trudnosci, zeby ja dostac :? wiec narazie uzywam innego (nie pameitam nazwy) i tez dobrze sie sprawuje.. Jak wyzej - zamierzam przejsc na Formula1;
    3. wnetrze - najlepiej PLAK (wyprobowalem rozne srodki, lecz PLAK okazal sie najbardziej wydajny) i niekoniecznie nablyszczajacy 🙂 <!-- s:) --> Ja uzywam na zmienae - raz taki a raz taki;
    4. plastiki na zewnatrz - spray do konserwacji plastikow - firmy zadnej nie polecam gdyz wszystkie wg. srodki sa ok. Grunt to wygodny dozownik, a w sprayu nie zawsze sa wygodne, gdyz substancja rozpylajaca pokrywa blache i mamy dodatkowa robote w postaci wycierania lakieru z tego dziwnie pachnacego srodka;
    5. opony - najlepsza wg. mnie jest nie firma lecz postac w jakiej wystepuje srodek do konserwacji opon tj, pianka.. Bardzo szybko zalatwimy sprawe z oponami. Dobrze jest rowniez popsikac po kazdym myciu gumy chroniace kable (te, ktore widac po otwarciu drzwi, kolo zawiasow), gdyz one lubia matowiec i skrzypiec czasem..
    6. zawiasy - do smarowania i czyszczenia uzywam WD40 co okolo 2-3 miesiace;
    7. szyby - do czyszczenia szyb nie uzywam typowo samochodowego srodka lecz plyn, ktory po rozpryskaniu przyjmuje postac piany; po wytarciu nim szyb pozostaje powloka, ktora jest widoczna pod slonce, a powoduje ona lepszy poslizg wycieraczek (lecz w krotkim czasie ona niestety znika, albo stety)..

    Jak wyprobuje szamponu i wosku Formula1 to napisze 🙂

  • [quote]Ja u siebie w nigdy nie woskowałem fabi i szczerze nie za bardzo wiem jak to sie przeprowadza taka akcję. Czego uzywacie i czy są jakieś detale które powinienem wiedziec jak sie chce za to zabrać?[/quote]

    Praktycznie na kazdym wosku (twardym lub miekkim) powinno pisac [b]nie pastowac w pelnym sloncu![/b] i mysle, to warto zapamietac.
    A takto wszystko bedzie napisane co i jak w instrukcji.
    Z autopsji jedynie wiem, ze trzeba to robic z odrobina pasji, gdyz po dwoch takich seriach czlowiek ma ochote walnac tym wszystkim 🙂 <!-- s:) -->
    Dodam, ze im kolor jasniejszy tym lepiej sie pastuje, gdyz bialy proszek lubi pozostawac w niektorych miejscach, a najczesciej dostaje sie w jakies szpary np. pomierdzy blache, a uszczelke itd wiec trzeba sie uzbroic w cierpliwosc, jesli nie chcemy, aby nasze autko wygladalo jak posypane sniegiem 🙂

  • [quote="YaNkEs_69"][quote="Wojtas"]Od nowosci nie uzylem zadnego spray'u w kabinie..tylko woda i szmatka..a to dlaczego : Poniewaz te wszystkie spray'e sa tluste i klejace i pozniej na desce rozdz. brud i kurz osadza sie szybciej...pomijam fakt zapachu..[/quote]

    rób tak dalej, ten środek również nawilża i przeciwdziała pękaniu co u ciebie nastąpi za parę lat[/quote]

    zaryzyqje .. jak popeka guma to sie obszyje sqra 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="Wojtas"][quote="YaNkEs_69"][quote="Wojtas"]Od nowosci nie uzylem zadnego spray'u w kabinie..tylko woda i szmatka..a to dlaczego : Poniewaz te wszystkie spray'e sa tluste i klejace i pozniej na desce rozdz. brud i kurz osadza sie szybciej...pomijam fakt zapachu..[/quote]

    rób tak dalej, ten środek również nawilża i przeciwdziała pękaniu co u ciebie nastąpi za parę lat[/quote]

    zaryzyqje .. jak popeka guma to sie obszyje sqra 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    ..chyba tez przestane uzywac :lol:

  • mam problem z parowaniem tylnej szyby, czy myjąc je (wszystkie szyby od środka) zimowym płynem do spryskiwaczy nie pogłębię problemu?

  • spray ANTY FOX coś takiego chyba przeci parowaniu szyb oczywiście i na jakieś 3tyg masz problem zgłowy.Ja u siebie stosuje i jest ok.a Kupiłem chyba w kauflandzie za kilka złoty:)

  • [quote="zielona"]mam problem z parowaniem tylnej szyby[/quote]

    A działa [b]Ci[/b] ogrzewanie tylniej szyby :?: <!-- s:?: -->

  • [quote="MirekS"][quote="zielona"]mam problem z parowaniem tylnej szyby[/quote]

    A działa [b]Ci[/b] ogrzewanie tylniej szyby :?: <!-- s:?: -->[/quote]
    działa, ale jak włączam ogrzewanie tylnej szyby to wtedy wygląda jakby spływał po niej wodospad

  • tzn że wilgoci w aucie dużo. zobacz w komorze bagażnika na tylnej ścianie (między steropianem a zderzakiem) są takie kratki - wloty powietrza - one są przesłonięte takimi "zasłonkami" z cienkiej gumy. może są pozatykane albo niedrożne ? wszystko wskazuje na problem z obiegiem powietrza w aucie.
    można jeszcze denaturatem przetrzeć szyby , i poczekać aż odparuje 🙂 bo podczas kontroli drogowej może być wesoło 😄 <!-- s:D -->

  • Odnośnie kosmetyków to:

    mycie auta to szampon firmy Moje Auto z woskiem, mozna powiedzieć ten z tych tańszych ale nie NAJ...
    tej samej firmy nabłyszczacz do plastików zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz auta.

    Preparat AntyPara róznież tej samej firmy, co do dzialania to ja zaobserwowałem że po 2 tygodniach trzeba na nowo przetrzeć nim szyby, no i faktycznie nie paruje zwłaszcza ta przednia bo tylne czasem potrafią zaparować, ale gdy jest włączony nawiew to wtedy elegancko wszystko widać.

    Wosk... eehhh nie pamietam cóż to za firma, ale kupiłem taki pod kolor czyli żółty.

  • Bawię się w archeologa i odgrzebuję temacik.

    Interesuje mnie wiedza nt. środków czystości wnętrza, zwłaszcza plastików. Plak sobie niezbyt radzi, a Fabcię trzeba wypucować. Dodatkowo gdzieś coś mi się obiło o oczy/uszy, że są siakieś preparaty do ogumienia - o co w nich chodzi i po co są? Warto kupić?
    I jeszcze co do czyszczenia tapicerki - [pomijam parę wodną] jakie kosmetyki do wyczyszczenia są godne polecenia? Tapicerka szara, z jasnymi wstawkami.
    Okna w środku myć zwykłym płynem do mycia okien czy nie?

    Tak, wiem, że świruję ale jestem zielona w chemii samochodowej, z domową lepiej sobie radzę. Wspomożecie koleżankę w potrzebie? :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

  • Więc powiem tak:

    • do czyszczenia z brudu (głównie plastików, najlepszy efekt na jasnych) - http://plak.pl/vinet-czyste-plastiki/<!-- m -->

    • do nabłyszczania zwykły plak którego pewnie znasz,

    • preparaty do ogumienia - opona lepiej znosi oddziaływanie promieni słonecznych, ale efekt jest głównie wizualny tzw. mokrej opony, uwaga - tłuste, pilnować się żeby nie zalać bieżnika

    • szyby od środka jaknajbardziej tym co w domu, chociaż powiem Ci że to: http://plak.pl/ppl-pianka-do-szyb-i-luster/ jest super,

    • Co do czyszczenia tapicerki - to zależy czy z plam, czy chcesz odświeżać i jak mocno możesz zmoczyć - jakie masz warunki do suszenia. Do plam Vinet (to co u samej góry), do całości polecam się kopnąć do kaerchera po proszek do tapicerek i najlepiej wykombinować odkurzacz do ściągnięcia brudu z wodą.

    Tyle mogę powiedziec z prespektywy myjni ręcznej na której chwilami zastępowałem kolegę i którą odwiedzałem co kilka dni ciężarówkami dystrybucyjnymi, które wnętrza mają po paru dniach jak chlew.

    Proszkiem Kaerchera w ciepłej wodzie i gąbką doczyściłem kilkuletni zaciek w wywrotce na tapicerce po przeciekającym szyberdachu - możesz się domyśleć jak to wyglądało.

  • O dziękować. Wiedza się przyda 😄 <!-- s:D -->

    Co do tapicerki - usyfiona za bardzo nie jest, jednak ma z przodu zacieki, jakby się woda wylała, a z tyłu mój piesio narobił kilka łapek po bieganinie na błocku. Plamy są delikatne, że tak określę, bo szorowania nie potrzebuję. Ogólnie planuję wyciągnąć wszystkie fotele i konkretnie odświeżyć, jeśli mi czas pozwoli. Z suszeniem problemu nie będzie, a jak coś wezmę suszarkę do włosów.

  • Mała puszka proszku droga nie jest a i dywan na święta wyczyścisz jak trzebabędzie 😛 <!-- s:P -->

  • Do plastików wewnętrznych Meguiars Natural Shine, do zewnętrznych Auto Glym Bumper Care. Do opon też coś znajdziesz Meguiarsa. Średnia cenowo półka, sprawują sie dobrze. Wypróbowałem. Znajdziesz na allegro lub w sklepach internetowych. Poczytaj: http://www.kosmetykaaut.pl , http://www.detailingClub.pl<!-- w --> tam się dowiesz wiecej.

  • O, dziękuję za pomoc 😄 Kilka ciekawych tematów znalazłam 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Wrona"]Interesuje mnie wiedza nt. środków czystości wnętrza, zwłaszcza plastików. Plak sobie niezbyt radzi, a Fabcię trzeba wypucować. Dodatkowo gdzieś coś mi się obiło o oczy/uszy, że są siakieś preparaty do ogumienia - o co w nich chodzi i po co są? Warto kupić?
    I jeszcze co do czyszczenia tapicerki - [pomijam parę wodną] jakie kosmetyki do wyczyszczenia są godne polecenia? Tapicerka szara, z jasnymi wstawkami.
    Okna w środku myć zwykłym płynem do mycia okien czy nie?
    [/quote]

    Zaraz coś poradzę i to nie drogo....

    ale najpierw trochę skrytykuje kolegę [b]K0_VOITH[/b], NIE UŻYWAĆ PLAKA. Czemu.... po prostu badziewie.

    Wracając do pytania [b]Wrona[/b], -y

    Do plastików w środku i na zewnątrz w tym też gum http://primachem.home.pl/pl/p/VINYL-TP-49-1-L/158<!-- m -->
    Rozprowadzasz gąbką np. taką http://primachem.home.pl/pl/p/GABKA-SYNTETYCZNA-/169

    [quote="K0_VOITH"]- preparaty do ogumienia - opona lepiej znosi oddziaływanie promieni słonecznych, ale efekt jest głównie wizualny tzw. mokrej opony, uwaga - tłuste, pilnować się żeby nie zalać bieżnika [/quote] z tym się zgadzam.

    Szyby samochodowe broń cię Panie tym co w domu. Środki domowe zostawiają smugi (efekt cetkowy słońca) i nie zabezpiecza przed parowaniem szyby.
    Proponuje środek http://primachem.home.pl/pl/p/SCHEIBENREINIGER-PROFI-25-L/124 są w poj.1L. ja go używam nonstop.

    [quote="Wrona"]I jeszcze co do czyszczenia tapicerki[/quote]
    Tu odpowiedz zależy od sprzętu do jakiego masz dostęp.
    ręcznie nie zrobisz tego porządnie a tylko pogorszysz dalsze czyszczenie nawet mechaniczne.
    JA do prania metodą szamponowania używam środka T-Foam Santoemma i a otatnio Tenzi Textil który jest równie dobry ale 10 razy wydajniejszy i 5razy tańszy od T-Foam.

Log in to reply