Witaj na forum Fabia Club Polska

Polecane warsztaty!!

Temat utworzony · 54 Posty · 45762 Wyświetlenia
  • Panowie, czy na południu Krakowa (konkretnie Ruczaj) znajde jakiś sensowy warsztat, który by mi porządnie zrobił rozrząd w fabii 2004 r. 1.4 benzyna 75KM? Czy raczej od razu atakować Pana Irka z Biskupińskiej 23? Auto ma przejechane niecałe 87 tys. km i pora zrobić rozrząd z pompą wody za jednym zamachem. Dodatkowo zawieszenie na progach zwalniajacych skrzypi jak stara wersalka, a przy hamowaniu autem buja jak na łódce, zatem trzeba będzie pewnie sporo pogrzebać w zawieszeniu. Zatem czeka mnie grubsza i kosztowna wizyta w warsztacie. Do kogo uderzać?
    A propos, słyszałem też pozytywne opinie o mechaniku z Fiołkowej 21 (Kraków), który jest tańszy od p. Irka i ma dobre ceny na części, ale ile w tym prawdy?

  • Pomimo że na Fiołkową mam rzut beretem to jednak pojechałbym do sprawdzonego przez forumowiczów P. Irka na Biskupińską.

    Pozdrawiam
    sid

  • Witajcie,

    dla osób z Poznania i okolic polecam szczególnie:

    1. Elektryk - ma warsztat w Przeźmierowie, na ul. Ogrodowej, tel.: (61) 8141123 - cenowo jest dość przystępny, ale przede wszystkim bardzo dokładny i nie słyszałem jeszcze żeby czegoś nie potrafił naprawić. Jedyny problem, że ma non-stop pełno ludzi i czasami ciężko się umówić. Robiłem u niego w poprzednim samochodzie centralny zamek, bo wariował ostro, w nocy się otwierał i wył alarm - po wizycie u elektryka spokój, a niedawno w skodzie miałem problem, że po zamontowaniu niefabrycznego radia rozładowywał mi się akumulator i jak zwykle jedna krótka wizyta i po problemie.

    2. AUTO-SERWIS SKODA S.C., ul. Rivoliego 14, Luboń - warsztat prowadzony przez dwóch mechaników skody (jeden z nich jeszcze w zeszłym roku był szefem warsztatu w jednym z serwisów w Poznaniu, drugi był mechanikiem w serwisie), namiary na nich dostałem od znajomego, który u jednego z tych mechaników serwisuje już od prawie 20 lat wszystkie swoje skody. Ostatnio robiłem u nich przegląd na 45 tys. i jestem bardzo zadowolony, robią wszystko przy kliencie, nawet proszą, żeby podejść, pokazują co jest ewentualnie do zrobienia i tłumaczą dlaczego, jak również wskazują, że coś będzie w niedalekiej przyszłości do wymiany ale na razie można jeździć. Innymi słowy nie ma zbędnego naciągania na wymiany i narażania klienta na zbędne koszty. Dla przykładu podam, że za przegląd biorą 140 zł (+ koszt filtra oleju i olej(pracują na olejach Shella - przy czym płaci się tylko za tyle oleju ile faktycznie wlali, jeżeli ktoś chce mieć w butelce trochę na zapas to też nie ma problemu).

    U mnie serwis z olejem i filtrem wyszedł ok. 250 zł brutto. Dla porównania w jednym ASO w Poznaniu zaśpiewali mi 570 zł brutto, w drugim 600-650 zł.

    Naprawdę rzetelny warsztat i śmiało mogę stwierdzić, że po dłuższych poszukiwaniach znalazłem warsztat w którym mogę spokojnie serwisować skodzinkę.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 02-12-2011, 11:43[/i] ][/size]
    P.S. Poniżej skan wizytówki do warsztatu.

  • Dla wszystkich z okolic Poznania Polecam gorąco mojego mechanika jeszcze nigdy mnie nie zawiódł i zawsze solidnie jest wszystko zrobione a co najważniejsze ceny bardzo przystępne :] <!-- s:] -->

    [url=http://imageshack.us/photo/my-images/502/p1040430kkkkk.jpg/][img]http://img502.imageshack.us/img502/6030/p1040430kkkkk.jpg[/img][/url]

    [url=http://imageshack.us/photo/my-images/560/p1040428d.jpg/][img]http://img560.imageshack.us/img560/1576/p1040428d.jpg[/img][/url]

  • Witam chciałem się wypowiedzieć na temat serwisu z ul. Prandoty. Kiedy byłem jeszcze laikiem pojechałem tam swoją skodą felicią na przegląd. Co trzeba zostało wymienione czyli olej, filtry itp. itd. Dodatkowo wymieniono również tarcze co jak się potem okazało było zupełnie nie potrzebne, a jako osoba nie znająca się w temacie zawierzyłem mechanikowi. Czyli jednym słowem zostałem naciągnięty. Druga sprawa śruba korka spustowego została tak przykręcona, że na drugi rok gwint się ukręcił i do wymiany była cała misa olejowa. Trzecia podczas wymiany rozrządu jak się potem okazało został podmieniony komputer. Auto bez żadnego powodu gasło i co chwila przełączało się na tryb spalania stukowego. Nadmieniam że jeździłem z tym problemem do w/w warsztatu jednak wszyscy rozkładali ręce. Polecić go mogę jedynie osobom które się znają na mechanice a nie mają możliwości samemu czegoś naprawiać np. z powodu braku podnośnika. Zresztą na Prandoty też ze sprzętem chyba kiepsko skoro dokręcają śrubki wiertarką a nie wkrętarką. Pozdrawiam.

  • Witam Klubowiczów Z GDYNI i mogę smiało polecić Warsztat Pana KRZYSIA na OLGIERDA 27 W GDYNI (Mały Kack ) przy Wielkopolskiej Ma TEŻ SKLEP więc nie ma problemów z częściami .Kilka razy mi doradził przez telefon ,kilka razy naprawiał mi Fabcię i wszystko było super i niedrogo Bardzo polecam!!!

  • Chciałbym dołączyć się do kolegów Serweta i Szczypiora i również polecić nieautoryzowany Serwis Skody mieszczących się w Koziegłowach (k. Poznania) ul Piaskowa 1 tel. 603 288 749.Prowadzi go p. Tomek były pracownik jednego z ASO Skoda w Poznaniu.Ma przystępne ceny oraz przede wszystkim robi solidnie.No jedynym mankamentem jest to że nie zawsze robi od ręki ale jak komuś zależy na jakości w dodatku za przystępną cenę to myślę że warto poczekać.

    Ja serwisowałem u niego poprzednie auto VW Polo w którym miałem problem z włączającą się kontrolką silnika.Okazało się że jest to wina wiązki która znajduje się przy komputerze po prawej stronie po otwarciu maski.Wszystkiemu była winna wilgoć.Przez kolejne pół roku do momentu sprzedaży problem już się nie pojawił.

    Kilka dni temu w mojej Fabce wymieniałem u niego olej Mobil 1 5W50, do tego uzupełnienie płynu chłodniczego, kasacja inspekcji, oraz przegłąd podwozia wraz z zawieszeniem zapłaciłem 210 zł.Dodam jeszcze że podbił mi jeszcze książkę serwisową.

    Ciekawe ile zapłaciłbym za to w ASO... he he.

    Gorąco polecam...

  • No i niestety muszę napisać niepochlebną opinię o Alfa LPG.

    Najpierw plusy: chłopaki znają się na rzeczy, montują instalacje przyzwoicie. Auto jeździło, problemów nie było. Ale..

    Instalacja: STAG 4, wtryski valtek 3Ohmy

    1. zamontowano mi zbyt małe dysze - 1,5 mm. W efekcie reduktor ustawiony był na ciśnienie 1,4 bara (powinno być 1 bar), mnożnik wyskakiwał ponad 1,4.
    2. NIE PODPIĘLI sterownika gazu (STAG 4) do sondy lambda - kabelek był zawinięty w wiązce
    3. nie wykonali kalibracji na drodze, jedynie ograniczyli się do autokalibracji

    Efekt:
    ad 1 - układ działał pod zbyt dużym ciśnieniem (ciśnienie na reduktorze), wtryskiwacze otwierały się na zbyt długo w stosunku do benzynowych (mnożnik 1,4). W efekcie następowało znacznie szybsze zużycie instalacji (szczelność połączeń) i wtryskiwaczy (dłużej otwarte cewki).
    ad 2 - Stag 4 wprawdzie opiera się na odczytach z ECU, ale mimo wszystko lambda powinna być podłączona. Brak sondy lambda skutkuje jej emulacją przez sterownik gazu (widać ładnie na wykresie napięcia lambdy). Szacuję, że po podłączeniu lambdy spalanie spadnie o ok 10% (do tej pory było o 30% wyższe, niż benzyny).
    ad 3 - układ nie był w pełni zestrojony.

    Czy zatem odradzam Alfę? Nie, ale trzeba im uważnie patrzeć na ręce.

  • Ale trzeba się na tym znać jak Ty
    Ile u Was kosztuje przegląd BRC po roku eksploatacji?

  • Może ktoś polecić sprawdzony warsztat ze specjalizacją Skody/VW/ w Łodzi?

  • Witam czy polecił by mi ktoś jakis przyzwoity warsztat dla mojej Fabii ? najlepiej Gdańsk lub okolice trójmiasta ? chce zajać sie tym zawieszenie i układem napedowym tzn przegub wew półośki i mechanizm różnicowy musze to posprawdzać a niechciał bym żeby mnie zrobili w na szaro 🙂 <!-- s:) -->

  • Osobom z Trójmiasta polecam warsztat ANRO na Brzeźnie. Kilka razy oddawałem tam swoją Fabię (blacharka, lakier, mechanika) i zawsze byłem zadowolony. Ceny może nie najniższe, ale jakość naprawdę wysoka.

    Więcej informacji na stronie: http://www.anro.info<!-- w -->

  • Szukam sprawdzonego miejsca w Warszawie od elektryki?

  • Warszawa, usługi blacharsko-lakiernicze, polecam

    Dobry lakiernik i blacharz w Warszawie: https://www.sztukalakierowania.pl/naprawy-blacharsko-lakiernicze-nadwozi-skoda-warszawa-bialystok-elk ceny bardzo korzystne, poza tym mają full wypas ofertę części zamiennych i akcesoriów. Wszystko co związane z moją fabią załatwiam u nich 🙂 <!-- s:) --> Naprawy są solidne a przy tym nie rujnują portfela.