Witaj na forum Fabia Club Polska

Jakich ubezpieczycieli polecacie?

Topic created · 7 Posts · 4760 Views
 • Witam.

  Mam pytanie do Was drodzy forumowicze jakich ubezpieczycieli polecacie, a jakich nie i dlaczego?

  Pozdrawiam.

 • Osobiście mam Alianza i PZU.

  • obsługa, kontakt, dochodzenie roszczeń
   Z kolei usuwalem szkodę z compensy jakiś czas temu - masakra.
   Jeśli chcesz tylko OC - bierz najtańsze.
   Jeśli pakiet - wtedy jakiegoś dużego gracza na rynku.
   Ja w ogóle nie patrzę na telefoniczne ubezpieczenia, potrzebuje kontakt z człowiekiem specjalistą a nie telemarketerem, który ma system pytań/odpowiedzi.
 • Potwierdzam co pisze [b]Kapi[/b] miałem usuwaną szkodę co prawda z PZU sprawcy i żadnych problemów mi nie robili.Sam także ubezpieczałem wiele lat auto w PZU i Allianz.
  Co do Allianz nie miałem styczności z likwidacją, ale jak PZU poszkodowanemu nie robi problemu to ubezpieczonemu już w ogóle nie będzie robić.

  Wybierając ubezpieczyciela poczytaj czy mają swoje centrum likwidacji szkód.Bo niektóre ubezpieczalnie nie posiadają tej komórki i wtedy zaczynają się klocki hocki.

 • Zależy, jak leży. Tak Ci napiszę, o! 😉 <!-- s;) -->

  Skody (zarówno w pakiecie OC i AC, jak i samo OC) ładnie wychodzą w Allianz. Oczywiście zakładając 60% zniżek. Podobnie w Generali, ale kiedy wartość w AC samochodu wynosi +25 000 PLN. Chociaż ostatnio Proama (grupa Generali) staje się konkurencyjna na rynku.
  Unikaj Warty - zaniżone wartość samochodu i składka z kosmosu.
  Spróbuj jeszcze PZU, ale z tego co ostatnio słyszałam to nastawiają się bardziej na floty i ciągniki siodłowe w tym roku.
  Jak samo OC z ass standardowym to poszukaj w Grupie Ergo (MTU, Ergo Hestia) bądź w Goather (dawne PTU).
  Jak lubisz ryzyko idź do TUZ bądź Conkordii. 😛
  Wystrzegaj się trójcy z VIGu -> Compensa, InterRisk i Benefia (chociaż ta ostatnia została wchłonięta przez Compensę). Tra-ge-dia! Bez względu po której stronie jesteś (ubezpieczonym czy poszkodowanym).
  Unikaj również directów - Aviva, Liberty, Axa, Link4. Mają zmienne parametry wyliczeń składek. Straszne problemy robią przy odszkodowaniach.

  Oczywiście nie sugeruj się również porównywarkami internetowymi. Prawda jest taka, że te TU które zapłaciło w danym miesiącu więcej, generuje lepsze oferty 😉

 • Zgodzę się z Wroną że w Allianzie szkody robią dobrze i nie problemów 🙂 <!-- s:) -->

 • W PZU także robią dobrze.Nawet jeśli jesteś poszkodowany.Nie robią problemów nawet na auto zastępcze bo się należy a niektórzy próbują tego unikać i kombinują.Ja osobiście mam w Generali i na szczęścue nie musiałem korzystać z ich pomocy w całości.U nich korzystałem tylko z ubezpieczenia dodatkowego auto szyba i wymieniłem ją bez problemu.Zgłosiłem umówili w wyznaczonym miejscu i szkoda zlikwidowana.Generalnie zasada jest taka że trzeba czytać dobrze umowy i regulaminy.Czego mogę Ci doradzić podjedź do dealera Škoda i zapytaj tam o korzystne ubezpieczenie.Ja tak od początku robię jak mam swoją Fabię.

 • Ja osobiście vel prywatnie mam na pieńku z PZU.
  Porównując w zeszłym roku miałam ofertę OC w PZU za 560 zł, a Allianz dał mi na 482 zł. Oba z nnw kierowcy + pasażerów. Także najlepiej pochodzić i poszukać, albo przejść się do multiagenta na wycenę. Za wycenę przecież nie płacicie.

  Poza tym w tym roku znowu odczujemy na kieszeni OC, bo rząd już się dorwał do KNF, a zmiana prezesa wróży tylko podwyżki 😕 <!-- s:/ -->

Log in to reply