Witaj na forum Fabia Club Polska

Jakich ubezpieczycieli polecacie?

Temat utworzony · 7 Posty · 4820 Wyświetlenia
  • Witam.

    Mam pytanie do Was drodzy forumowicze jakich ubezpieczycieli polecacie, a jakich nie i dlaczego?

    Pozdrawiam.

  • Osobiście mam Alianza i PZU.

    • obsługa, kontakt, dochodzenie roszczeń
      Z kolei usuwalem szkodę z compensy jakiś czas temu - masakra.
      Jeśli chcesz tylko OC - bierz najtańsze.
      Jeśli pakiet - wtedy jakiegoś dużego gracza na rynku.
      Ja w ogóle nie patrzę na telefoniczne ubezpieczenia, potrzebuje kontakt z człowiekiem specjalistą a nie telemarketerem, który ma system pytań/odpowiedzi.
  • Potwierdzam co pisze [b]Kapi[/b] miałem usuwaną szkodę co prawda z PZU sprawcy i żadnych problemów mi nie robili.Sam także ubezpieczałem wiele lat auto w PZU i Allianz.
    Co do Allianz nie miałem styczności z likwidacją, ale jak PZU poszkodowanemu nie robi problemu to ubezpieczonemu już w ogóle nie będzie robić.

    Wybierając ubezpieczyciela poczytaj czy mają swoje centrum likwidacji szkód.Bo niektóre ubezpieczalnie nie posiadają tej komórki i wtedy zaczynają się klocki hocki.

  • Zależy, jak leży. Tak Ci napiszę, o! 😉 <!-- s;) -->

    Skody (zarówno w pakiecie OC i AC, jak i samo OC) ładnie wychodzą w Allianz. Oczywiście zakładając 60% zniżek. Podobnie w Generali, ale kiedy wartość w AC samochodu wynosi +25 000 PLN. Chociaż ostatnio Proama (grupa Generali) staje się konkurencyjna na rynku.
    Unikaj Warty - zaniżone wartość samochodu i składka z kosmosu.
    Spróbuj jeszcze PZU, ale z tego co ostatnio słyszałam to nastawiają się bardziej na floty i ciągniki siodłowe w tym roku.
    Jak samo OC z ass standardowym to poszukaj w Grupie Ergo (MTU, Ergo Hestia) bądź w Goather (dawne PTU).
    Jak lubisz ryzyko idź do TUZ bądź Conkordii. 😛
    Wystrzegaj się trójcy z VIGu -> Compensa, InterRisk i Benefia (chociaż ta ostatnia została wchłonięta przez Compensę). Tra-ge-dia! Bez względu po której stronie jesteś (ubezpieczonym czy poszkodowanym).
    Unikaj również directów - Aviva, Liberty, Axa, Link4. Mają zmienne parametry wyliczeń składek. Straszne problemy robią przy odszkodowaniach.

    Oczywiście nie sugeruj się również porównywarkami internetowymi. Prawda jest taka, że te TU które zapłaciło w danym miesiącu więcej, generuje lepsze oferty 😉

  • Zgodzę się z Wroną że w Allianzie szkody robią dobrze i nie problemów 🙂 <!-- s:) -->

  • W PZU także robią dobrze.Nawet jeśli jesteś poszkodowany.Nie robią problemów nawet na auto zastępcze bo się należy a niektórzy próbują tego unikać i kombinują.Ja osobiście mam w Generali i na szczęścue nie musiałem korzystać z ich pomocy w całości.U nich korzystałem tylko z ubezpieczenia dodatkowego auto szyba i wymieniłem ją bez problemu.Zgłosiłem umówili w wyznaczonym miejscu i szkoda zlikwidowana.Generalnie zasada jest taka że trzeba czytać dobrze umowy i regulaminy.Czego mogę Ci doradzić podjedź do dealera Škoda i zapytaj tam o korzystne ubezpieczenie.Ja tak od początku robię jak mam swoją Fabię.

  • Ja osobiście vel prywatnie mam na pieńku z PZU.
    Porównując w zeszłym roku miałam ofertę OC w PZU za 560 zł, a Allianz dał mi na 482 zł. Oba z nnw kierowcy + pasażerów. Także najlepiej pochodzić i poszukać, albo przejść się do multiagenta na wycenę. Za wycenę przecież nie płacicie.

    Poza tym w tym roku znowu odczujemy na kieszeni OC, bo rząd już się dorwał do KNF, a zmiana prezesa wróży tylko podwyżki 😕 <!-- s:/ -->