Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Akumulator

Temat utworzony · 610 Posty · 117596 Wyświetlenia
  • kod powinien być w dokumentacji radia (przywieszka ?) albo samochodu , skoro w serwisie je uruchomili, tzn że nie jest podłączona diagnostyka radia. poproś o taką instalację elektryka ( 2 przewody od radia do licznika w F1, nie wiem jak w F2) i wtedy już nie bedziesz się martwił o kod, bo radio bedzie na stałe wkodowane w system.

  • Ja kodu nie dostalem ale w serwisie podobno jakis kod wpisywali tylko 2 dni pozniej bo ja auto kupilem w marcu a w salonei stalo od pazdzeirnika i tyle nie uzywane jakos sie zablokowalo. Oni odbokowali ale wtedy sie ich nei spytalem co bedzie jak mi sie akumulator rozladuje. Moze bedzie dzialac co? czy ten kod jest wymagany wtedy??

  • Ja tu jeszcze dodam, iż bateria powinna być ładowana prądem nie większym niż 10% jego pojemności.

  • witam mam taki problem z baterią że co jakiś czas się rozładowuje byłem u elektryka posprawdzał ładowanie i stan baterii jest O.K.Po tej wizycie było dobrze przez parę tygodni a dziś rano znowu.Przypominam sobie że gdy ją kupiłem na postoju zapalały światła stopu wymontowałem wtedy czujnik stopu ale na moje oko nic tam nie widziałem.MORZE MA KTOŚ JAKIŚ POMYSŁ JAK ZARADZIĆ DZIĘKI Ps. fabia 1.4MPI combi


  • przyczyn może być kilka, a nawet więcej. Na początek może warto sprawdzić, czy nie zostawiłeś jakiejś lampki zapalonej. Ja swojego czasu przy innym autku miałem problem tego typu, że raz ładował raz nie no i stanąłem kiedyś na trasie w nocy 😞 u elektryka oczywiście ładował, ale na szczęście mam swojego magika i okazało się, że jest luz na wirniku w alternatorze. Więcej pomysłów zapewne mają koledzy z forum 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="sdasd"]Przypominam sobie że gdy ją kupiłem na postoju zapalały światła stopu [/quote]

    raz miałem taki przypadek- umyłem samochod, pojechalem na zakupy, wychodze ze sklepu a tam swiatła stopu sie pala... myslalem, ze mi ktos samochod podpiernicza. Podbiegłem szybko ale nikogo nie było 🙂 <!-- s:) --> Nie wiem czy to zbieg okolicznosci, ze akurat po myciu tak sie zrobiło, gdzies moze woda sie dostala i robiła zwarcie, czy moze jakis czujnik miał chwilowa zawieszke. Ale tak jak mowie- mialem to raz, jedyny po myciu samochodu. poszukaj jakis nieszczelnosci, moze gdzies woda sie dostaje.

  • Witam. Mam pytanko - nie wiecie może jak fachowo nazywa się ten przewód łączący dodatnią klemę z klapką obudowy akumulatora?

  • witam ponownie na początku dzięki z podpowiedz,a co do nich to wszystko posprawdzałem i nic się nie świeci jest O.K. tylko gdy naładowałem baterie i zakładałem klemy [pierwszy plus]to gdy dołożyłem minus to wycieraczka na przedniej szybie się poruszyła czy to morze być jakieś zwarcie na wycieraczkach i to przyczyna tych częstych rozładowań ?

  • Gdzięś wyczytałem, że może to być objaw zużycia paska klinowego, nie zaszkodzi sprawdzić.

  • [quote="sdasd"]gdy dołożyłem minus to wycieraczka na przedniej szybie się poruszyła czy to może być jakieś zwarcie na wycieraczkach[/quote]
    [b]sdasd[/b], a wiązke już naprawiałeś ? ,
    może też byc sprawa niedoładowania akumulatora - posprawdzaj jakie masz wartości na załączonym silniku - ja miałem nadłamany kabel z alternatora i był problem z ładowaniem...

  • U mnie przyczyną był jeden z przewodów na wiązce elektrycznej, generalnie fabia ma z tą wiązką problem szczególnie jeśli nie jest podwiązana i leży w wodzie w korytku, na ntomiast w mojej byłej na szczęście astrze przyczyną była przerdzewiała masa na alternatorze.

  • U mnie raz rozładowało aku. W moim przypadku problemem było/jest podświetlenie przy regulacji dmuchawy i ogrzewania. Po zamknięciu samochodu (pogasiłem wszystko) zapalone zostało tylko to podświetlenie. W dzień niewidoczne, ale w nocy już tak - w ten sposób znalazłem przyczynę.
    Nie wiem czemu, ale rozwiązanie jest dość proste. Odpalenie samochodu na chwilkę... ponowne zamknięcie i - TADAM! nic się nie świeci.
    Dzieje się to każdorazowo po podłączeniu autka do VAGa.
    Totalnie nie wiem czemu tak się dzieje, ale pomaga to dość proste rozwiązanie 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="sdasd"]zakładałem klemy [pierwszy plus][/quote]

    Nie jestem elektrykiem co prawda ale wydaje mi się że pierwszy powinien być podłączany MINUS.
    Powiedzmy że gdzieś masz przebicie i pójdzie plus po aucie bez minusa to może ci wszystko popalić.

  • Witam

    W mojej fabce dzieje sie to samo. Mam pytanie gdzie ten sterownik się znajduje? Jest to do naprawienia, czy od razu szukać innego? Ktoś wspomniał o przeprogramowaniu ? o co dokładnie chodzi. Może pytania są śmieszne ale proszę o wyrozumiałośc, fabie mam ( a raczej Żona) dopiero 2 miesiące.
    Nasza Fabia to 1.4 60Km

  • Witam. Sterownik centralnej elektryki znajduje się za plastikową osłoną,tą w której zabudowany jest główny włącznik świateł. Trzeba odkręcić z tego co pamiętam 7 śrub TORX. Jakby co mam taki sterownik na zbyciu o numerze 6Q2 937 049. Pozdrawiam.

    Link do stronki z ofertą sterownika: http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=8133<!-- m -->.

  • [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 08-06-2011, 13:05[/i] ][/size]
    [quote="kapi"]jeśli trzeba wymienić - to poszukaj na allegro - one są wymienne ze sobą.
    różnią się tylko obsługiwanymi funkcjami - czyli numerami: 6Q0, 6Q1 i 6Q2 i literką na końcu.
    a koszt nie powinien przekroczyć 150zł.( zakup) [/quote]

    Wie może ktoś jakie są róznice między tymi wersjami? Moje BSI miało numer 6Q2 (fabia rok 2000 wersja classic), czy moge zastąpić go innym ? jakie zmiany ewentualnie trzeba będzie zrobić?

  • iloona , abam0 poradziliście sobie może z tym problemem? U mnie dzieje się to samo, nie pomogła nawet wymiana sterownika BSI.

  • witam
    mam pytanie dotyczące danych kasowanych po wyładowaniu akumulatora. Akumulator został naładowany, podłączony i teraz kiedy jade autem wszystko w komputerze wskazuje dobrze ale kiedy zakończę jazdę i np. ponownie kontunuuję podróż komputer jest zresetowany czyli np. średnie spalanie 0.00, średnia prędkość 0,00, czas jazdy 0,00 i tak jest za każdym razem kiedy ponowie gdzieś wyjeżdzam, te dane resetują się. proszę o poradę

  • Dane resetują się po około 3h od zgaszenia silnika na poziomie 1, na 2 natomiast po osiągnięciu 10tys km lub 100h.

  • zrobiłem dokładnie tak jak napisał MirekS tyle, że przez przypadek przycisnąłem ten 2 poziom czyli mocniej wcisnąłem przycisk i zadziałało, teraz dane pozostają w pamięci