Witaj na forum Fabia Club Polska

Modyfikacja zderzaka

Topic created · 8 Posts · 9975 Views
 • Witam, zastanawiam się nad pewną modyfikacją zderzaka.
  Mianowicie chciałem w te miejsca [url=http://imageshack.us/photo/my-images/818/67381702.gif/][img]http://img818.imageshack.us/img818/1135/67381702.gif[/img][/url]

  wstawić taką kratkę http://allegro.pl/listing/user.php/run?category=18820&us_id=15349260<!-- m --> .

  Pomysł podłapałem z SkodaClub gdzie kolega Przemo_Yeti umieścił takie cuś w swoim Yeti
  Foty:
  http://imageshack.us/photo/my-images/26/prezentacja1tf.jpg/
  http://imageshack.us/photo/my-images/4/przedipom.jpg/

  Co o tym sądzicie ?

 • U mnie w seacie strasznie drogie sa kratki w zderzak w plaster miodu (komplet 500zl) i koledzy wlasnie takie kratki lacza z ori obudowa i nie znac roznicy wzgledem oryginalu:)
  Jesli sie postarasz i ladnie kratke wpasujesz to moze byc:)
  Kratka z tym jest dobra ze zebra ma grubawe, nie jak te inne liptony, a i mozna ja ladnie uwypuklic do ksztaltu zderzaka.
  Zrobisz to ladnie to bedzie ok:)

 • Będziesz musiał wyciąć kratki i zostawić samą ramkę, tu masz fajny opis
  http://www.toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=2507&highlight=plaster+miodu<!-- m -->

 • Wojol będzie to ładnie wyglądać,ale jak zrobisz komplet, bo na dole kratka u góry paski (grill) to tak ... wiem bo zrobiłem tak w poprzedniej fabce, z tą różnicą, iż u góry była siatka z perspektywy czasu wiem, że teraz jak bym robił to tylko w komplecie.

 • Zauważyłem ostatnio parę kamyków wbitych w lamelki skraplacza klimy. Chciałbym uniknąć jego przedwczesnego uszkodzenia dlatego pomyślałem, by zabezpieczyć go wstawiając siatkę za dolną kratką zderzaka. Nie chcę zmieniać kratek, nie chcę wstawiać siatki zamiast fabrycznej kratki, bo zwyczajnie takie mody mi się nie podobają. Chcę dać siatkę za kratką. Pytanie - jak ją skutecznie tam umocować? Ktoś robił coś takiego? Będę wdzięczny jeśli ktoś podpowie 🙂 <!-- s:) -->

 • jacekpk, zobacz mój temat 🙂 <!-- s:) -->
  Właśnie założyłem siatkę, po prostu użyłem trytytek czarnych które praktycznie są niewidoczne.
  Link w podpisie.

  sent by phone

 • [b]kapi[/b], świetnie! 🙂 <!-- s:) -->

  Nie spodziewałem się, że używając trytytek można uzyskać tak dobry efekt 🙂 Jaką siatkę dałeś u siebie - jaki rozmiar oczka? Tę kratkę ciężko jest wyciągnąć ze zderzaka? Ja się zastanawiam jeszcze nad jednym: czy wyciągać te kamyczki które się wbiły w chłodnicę czy je tam zostawić 🙂 Sporo jest takich naprawdę malutkich (nie odkształcających lamelek), ale parę trafiło też większych.

 • Niestety - pierwsze podejście do tematu zakończone fiaskiem. Nie udało mi się wyjąć środkowej kratki. Na jej dolnej krawędzi są zatrzaski, które za nic wyjść nie chciały ze zderzaka (obawiałem się połamania). Do tego stwierdziłem jeszcze jeden problem - sposób mocowania. To co pokazał kapi w swojej "ef trójce" nie bardzo da się zaaplikować w "ef dwójce". Powód jest prosty. W Fabii 3 pionowe słupki kratki są dosyć niedużych rozmiarów (są cienkie) w związku z czym zastosowanie trytytek dało całkiem dobry efekt. W Fabii 2 środkowe słupki są dosyć masywne (grube i szerokie), w związku z czym użycie trytytek będzie zakrawać na "agro tuning".

Log in to reply