Witaj na forum Fabia Club Polska

Amortyzator pokrywy bagażnika siłownik

Temat utworzony · 18 Posty · 4724 Wyświetlenia
  • Mam luźne i lekko mokre amortyzatory pokrywy bagażnika. Są tam oryginalne od zakupu auta (2003) 83 tys. km. Mogły już paść? Mam wymienić na oryginalne: 6Y0827550C/O ?

  • i tak długo ci to wytrzymało.
    możesz założyć zamiennik, ale nie wiem jak z trwałością.

    [url=http://www.skodaczesci.pl/oferta/?srch_marka=SKODA&srch_model=32&srch_nazwa=amortyzator&srch_nr=&srch_szukaj=szukaj]>klik<[/url] - przy zamówieniu pamietaj o wersji nadwozia .

  • Szymon, jak sa tyklo wilgotne to nic, gorzej jak sa za slabe zeby uniesc klape. Ja kupilem zamienniki, optycznie wygladaly na identyczne jak orginal, ale przy otwieraniu klapy byly za mocne i klapa "walila w odboj". Wiec kupilem potem orginaly. Tak juz jest jak sie kupuje tanio, to sie kupuje 2 razy.
    Jak policzyc koszt sprezyn gazowych (bo tak sie to ustrojstwo nazywa) na 10 lat, to wypada pare groszy na rok. Wiec nie ma co kupowac taniochy. Takie jest moje wieloletnie doswiadczenie.

  • Polecam zamiennik z firmy FA Krosno robią naprawdę dobrej jakości sprężyny.U mnie we firmie je stosują i nie ma na nie reklamacji.No a cenowo w porównaniu do oryginału to jest spora różnica.

    http://motoplatforma.com/index.php?p3995,amortyzator-drzwi-bagaznika-fa-krosno-23145-skoda-fabia-i-htb-combi<!-- m -->

    Zobacz i podejmij decyzję co dalej.

  • [quote="marcing040381"]Polecam zamiennik z firmy FA Krosno robią naprawdę dobrej jakości sprężyny.U mnie we firmie je stosują i nie ma na nie reklamacji.No a cenowo w porównaniu do oryginału to jest spora różnica.

    http://motoplatforma.com/index.php?p3995,amortyzator-drzwi-bagaznika-fa-krosno-23145-skoda-fabia-i-htb-combi<!-- m -->

    Zobacz i podejmij decyzję co dalej.[/quote]

    Też mam takie i zdecydowanie polecam. 🙂

  • [quote="szymon189"]Mam luźne i lekko mokre amortyzatory pokrywy bagażnika. Są tam oryginalne od zakupu auta (2003) 83 tys. km. Mogły już paść? Mam wymienić na oryginalne: 6Y0827550C/O ?[/quote]

    Jeśli masz mokre nie czekaj z wymianą bo możesz dostać w głowę któregoś pięknego dnia.
    Zamiennik czy nie to już uzależnione od zasobności portfela, ja osobiście uważam firmę febi, iż mają dobrej jakości zamienniki za rozsądne pieniądze.
    Co do trwałości, dla porównania ja mam 2002 rok na stukane prawie 179 tys. km i amory oryginalne i suche.

  • Tak "słucham" Was i się zastanawiam co ma tam wyciekać jeśli to amortyzator gazowy. Ale może się nie znam.

  • [quote="szymek krusz"]Tak "słucham" Was i się zastanawiam co ma tam wyciekać jeśli to amortyzator gazowy. Ale może się nie znam.[/quote]

    Kolego to amortyzator olejowo-gazowy więc ma co wyciekać.

  • [quote="marcing040381"][quote="szymek krusz"]Tak "słucham" Was i się zastanawiam co ma tam wyciekać jeśli to amortyzator gazowy. Ale może się nie znam.[/quote]

    Kolego to amortyzator olejowo-gazowy więc ma co wyciekać.[/quote]
    Pierwszy raz słyszę aby amortyzator(sprężyna gazowa) klapy była olejowo-gazowa.
    Ale może się nie znam.

  • [color=#FF0000]Koniec postów nie związanych z tematem, jeśli ktoś nie chce pomóc niech się więcej nie wypowiada w tym temacie.

    Posty nie na temat usunąłem i temat posprzątałem.[/color]

  • Mireks
    Wyjaśnij ,czy ze sprężyny gazowej klapy bagażnika może wyciekać olej.
    Ja "rozbierałem" taką sprężynę , co prawda nie od skody , ale żadnego oleju tam nie było- a jak jest w fabiach?

  • Nie rozbierałem amora znajdującego się w fabii więc nie wiem na 100%, ale skoro robi się mokry to musi być prawdopodobnie olejowo gazowy.

    W astrze kombi taty parę lat temu wymieniałem bo nie trzymał, ale był suchy więc był na 100% gazowy bo go rozprułem.

    szymon189 jak wymienisz swojego sprawdź jaki jest ten amor i napisz na przyszłość rozwieje to wszelkie wątpliwości.

  • [quote="szymek krusz"]Mireks
    Wyjaśnij ,czy ze sprężyny gazowej klapy bagażnika może wyciekać olej.
    Ja "rozbierałem" taką sprężynę , co prawda nie od skody , ale żadnego oleju tam nie było- a jak jest w fabiach?[/quote]

    Mało widzę wiesz.Proponuję zajrzyj tu:
    http://www.fakrosno.pl/PL/Sprezyny_gazowe.html<!-- w --> a wszystkiego się dowiesz.Myślę że nie ma sensu drążyć tematu dalej.

    Pozdrawiam

  • [quote="marcing040381"][quote="szymek krusz"]Mireks
    Wyjaśnij ,czy ze sprężyny gazowej klapy bagażnika może wyciekać olej.
    Ja "rozbierałem" taką sprężynę , co prawda nie od skody , ale żadnego oleju tam nie było- a jak jest w fabiach?[/quote]

    Mało widzę wiesz.Proponuję zajrzyj tu:
    http://www.fakrosno.pl/PL/Sprezyny_gazowe.html<!-- m --> a wszystkiego się dowiesz.Myślę że nie ma sensu drążyć tematu dalej.

    Pozdrawiam[/quote]
    Nigdy nie mówiłem ,że wiem wszystko.
    Dodam jeszcze to:

    Przemysłowe sprężyny gazowe ACE są bezobsługowymi zamkniętymi układami, które zawierają azot pod ciśnieniem. Do tłumienia w położeniu końcowym jest stosowany olej hydrauliczny. Przy oddziaływaniu na sprężynę gazową, np. podczas zamykania klapy, azot przepływa przez otwór dławiący w tłoku i umożliwia zachowanie określonej prędkości wsuwania. W tym czasie sprężyna gazowa działa w kierunku przeciwnym do siły ciężkości klapy. Podczas otwierania klapy azot przepływa w kierunku przeciwnym i wspomaga siłę mięśni. Zawarty olej zapewnia łagodne tłumienie na końcu skoku, pod warunkiem, że tłoczysko będzie skierowane w dół. Prędkość wsuwania i wysuwania jest ustalona przez otwór dławiący.
    z tego źródła:http://www.technologie.com.pl/ace1_4.html
    Mireks
    Teraz można temat zamykać , wiele się wyjaśniło

  • A ja mam inne pytanie:
    siłowniki trzymają klapę bagażnika w górze, ale jak chce zamknąć to klapa od połowy wysokości (jak już siłowniki są zsunięte), bardzo mocno leci w dół i jeżeli jej nie trzymam to głośno się zamyka. Nie mam porównania z inna Skodą. Nie wiem czy w takim razie też siłowniki kwalifikują się do wymiany?
    W innym aucie mam tak, że jak chce domknąć klapę, to ona lekko opadnie i trzeba dociskać ją aby się zamknęła. A w Skodzie trzaska mocna sama.
    Wymieniać siłowniki?

  • yawabusa, klapa inaczej zachowuje się jak masz drzwi otwarte a inaczej jak masz tzw puszkę. Jeśli wszystko masz pozamykane, to można myśleć o ew wymianie. Tym bardziej że koszta nie są duże.

    sent by phone

  • Dokładnie tak zrobię. Siłowniki już zamówione.

  • Wymiana znacznie poprawiła jakość zamykania klapy. Już nie ma obawy, że podczas przypadkowego puszczenia klapy, poleci w dół i z impetem uderzy o karoserie.