Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia I 1.9 TDI ATD kilka pytań

Temat utworzony · 8 Posty · 2474 Wyświetlenia
  • Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum więc chciałbym wszystkich serdecznie powitać 🙂 <!-- s:) -->

    Od kilku dni jestem posiadaczem Fabii 1.9 tdi ATD 2002r. i w związku z tym mam kilka pytań:

    1. Auto wolno się nagrzewa po około 6-7 km wskazówka dopiero zaczyna wstawać, pozatym nie stoi w pionie tylko 1-2 mm odchyla się w lewo. Czy może ktoś potwierdzić że uszkodzony jest termostat czy ma tak być???

    2. Do tej pory poruszałem sie BMW e46 320d korzystałem również z oprogramowania inpa, diss ( odpowiednik VAGa w samochodach vag), prosiłbym o podpowiedz jaka wersje vaga mam sciągnąć ponieważ widziałem juz kilka ( 311,2n , 409,1 , 704,2) i nie jestem pewny która będzie optymalna do tego autka.

    3. Skoro już sciągnę vaga czy taki kabelek będzie odpowiedni???
      http://allegro.pl/interfejs-vag-kkl-2programy-vag-com-i-polski-vag-i2935753807.html

    Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

  • Kolego zapewne Fabia nie będzie tak grzała jak BMW, zawsze na autobanie w korku prawy pas zajmują BMW i sporadycznie tam spotykamy inne marki :padam: <!-- s:padam: --> ostatnio naprawiałem E90 - coś takiego i tam po 3 min już waliło gorącym powietrzem ( na 100% ) ma jakiś dogrzewacz,

    Fabia 1,9 powinna mieć jakiś dogrzewacz elektryczny ale czy wszystkie je mają lub od którego roku to nie wiem, pisałem o tym w jednym z moich tematów,

    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=10242

    1.9TDI powinna grzać lepiej od 1.4 TDI , ale na 100% silnik przy sprawnym termostacie powinien trzymać około 90C i on może być przyczyną bo również padają, dodatkowo słabym punktem są czujnik temperatury który najczęściej zaniża wskazania na liczniku ale można je porównać z parametrem temp. w sterowniku silnika.

    Jaki interfejs kupić to zależy od rocznika twojego auta, ja używam profesjonalnego sprzętu i ogarniam najnowsze auta ale jak dobrze pamiętam to 4,9 zrobisz auta do 2003r. a 7 ogarniasz auta takie do około 2008 r bo program był robiony w tamtych latach

  • Tak, zgadza się e90 ma podgrzewacz ale to forum skody więc będę wdzięczny za informację czy jeżeli w Fabiach występowały podgrzewacze płynu będę wdzięczny za jakiekolwiek informację. 🙂 <!-- s:) -->

  • TDI długo się nagrzewa w niskich temp i tego nie przeskoczysz, natomiast powinna osiągnąć temp i ją trzymać.
    Co do podgrzewacza wiem, że TDI ją miały jednak czy wszystkie tego nie wiem, być może wersje uboższe wyposażeniowo jej nie miały.

  • w moim ATD 2002r była nagrzewnica. pokrętło ogrzewania na max i po paru min. było już ciepło. oczywiście dmuchawa na 1-szy bieg. bo na większy to nie ma sensu - nie zagrzeje się.
    z temperaturą silnika róznie było, jak był mróz to spadała. a jak auto jechało ok. 3000 obr to trzymał wskazówke pionowo.
    do Twojego samochodu wystarczy zwykły kabelek za 30-40 zł od viaken-a i soft 3.11 - on jest wystarczający do większości zadan z tym samochodem i jest w wersji PL

  • Dzięki Kapi 🙂 <!-- s:) -->

    Powiedz mi proszę gdzie u Ciebie znajdowała się nagrzewnica???

    Chodzi o to że napewno mam walnięty termostat bo temp. nie dochodzi do pionu tylko kilka mm w lewo. Wymienie termostat i po sprawie 🙂

    Ok, czy tym softem sprawdze przepływomierz???doładowanie???korekcje wtryskiwaczy???etc...

  • Tak, generalnie do roku 04 zrobisz tym kablem co chcesz. A dogrzewacz, to czasem byl taki elektryczny wsadzony przed nagrzewnica (pod deska rozdzielcza). Nawiew na full cieple, 1 bieg i pare minut w aucie cieplo:)

  • [quote="kapi"]w moim ATD 2002r była nagrzewnica. pokrętło ogrzewania na max i po paru min. było już ciepło. oczywiście dmuchawa na 1-szy bieg. bo na większy to nie ma sensu - nie zagrzeje się.
    z temperaturą silnika róznie było, jak był mróz to spadała. a jak auto jechało ok. 3000 obr to trzymał wskazówke pionowo.
    do Twojego samochodu wystarczy zwykły kabelek za 30-40 zł od viaken-a i soft 3.11 - on jest wystarczający do większości zadan z tym samochodem i jest w wersji PL[/quote]

    Z chęcią przyłączę się do tematu i też pozyskam vaga 3.11 lecz kupując jest zdecydowanie za drogi.
    ktoś może posiada coś tańszego?