Witaj na forum Fabia Club Polska

Nie świecą się żarówki w bagażniku i podsufitce - jaki powód

Topic created · 16 Posts · 2042 Views
  • Zrobiłem sobie małe kuku 😛 <!-- s:P --> Kombinowałem jak wyjąć żarówke w bagażniku (bo jest to masakrycznie niewygodne) i przez przypadek dotknąłem w jakieś miejsce (pewnie w tą blaszke) śrubokrętem. Lampka zgasła. Później zobaczyłem, że oprócz tego nie świecą się wszystkie trzy żarówki w podsufitce, więc maly zonk. Coś się spaliło? Co mogę zrobić?

• Zobacz bezpiecznik 😉 <!-- s;) --> Podajże nr 4 oświetlenie wnętrza 10A

• Tak wynika z opisu, dokładnie ten 😉 <!-- s;) -->

• wymień i melduj 😄 <!-- s:D -->

• Też wydaje mi się, że będzie to bezpiecznik.

• Oczywiście mieliście racje, nowy bezpiecznik załatwił sprawe, dzieki 😄 <!-- s:D -->

• To spoczko. Usterka mega tania 🙂 A na przyszłość już będziesz wiedział jak grzebać 😉 <!-- s;) -->

• W przyszłości, to ja będę wyjmował bezpiecznik 😄 <!-- s:D --> Czyli niedługo, bo chcę w końcu wymienić tą żarówke w bagazniku na leda

• [quote="seven"]W przyszłości, to ja będę wyjmował bezpiecznik 😄 <!-- s:D --> [/quote]
    I to jest słuszna myśl 😉

• w przyszłości, nie będziesz pracował pod napięciem i nie będziesz robił zwarć 😉 ) Przy robotach elektrycznych wyciągaj bezpiecznik danego obwodu, bo możesz sobie narobić szkód 🙂 <!-- s:) -->

• A ja mam inny problem. U mnie nie świeci się żarówka w bagażniku. Oczywiście oświetlenie wnętrza jest OK. Czy oświetlenie bagażnika jest na tym samym bezpieczniku, co i bagażnika?
    Pytanie, co się stało i jak to naprawić? 🙂

• [quote="Super8"]Czy oświetlenie bagażnika jest na tym samym bezpieczniku, co i bagażnika?[/quote]
    Tak, oświetlenie bagażnika jest na tym samym bezpieczniku co wnętrza 😛 czyli nr 4 (mini) http://skodaczesci.pl/porady/skoda/Fabia/55<!-- m -->

• [quote="seven"][quote="Super8"]Czy oświetlenie bagażnika jest na tym samym bezpieczniku, co i bagażnika?[/quote]
    Tak, oświetlenie bagażnika jest na tym samym bezpieczniku co wnętrza 😛 czyli nr 4 (mini) http://skodaczesci.pl/porady/skoda/Fabia/55<!-- m -->[/quote]

Ok, dzięki za pokazanie, gdzie jest skrzynka bezpieczników. 😉 Nigdy bym na to nie wpadł.
    U mnie świeci się wszystko w kabinie... jedynie bagażnik niedomaga. Może to kwestia krańcówki w bagażniku? Kurcze, tylko gdzie ta krańcówka jest? Oglądałem bagażnik, zamek i nie mogę tego znaleźć...

• [quote="Super8"]... jedynie bagażnik niedomaga. Może to kwestia krańcówki w bagażniku? Kurcze, tylko gdzie ta krańcówka jest? Oglądałem bagażnik, zamek i nie mogę tego znaleźć...[/quote]
    tak - krańcówka jest w zamku, który jest w klapie.
    by go zdemontowac musisz co najmniej odciągnąć pokrywe plastikową klapy, albo ją zdemontować całkowicie, plastik jest dosyć twardy i można sie pokaleczyć. Uważaj :!: <!-- s:!: -->
    jak bedziesz mieć zamek w ręce to krańcówki są pod plastikową osłonką.
    u mnie niedomagała jedna z dwóch, więc ją zmostkowałem do tej działającej.
    po demontażu i montażu zakma nic się nie reguluje.

• Super, dzięki za wskazówki. Sprawdzę to przy pierwszej wolnej chwili. Ale to nie jest dla mnie priorytet - tylko pierdoła. 😉 <!-- s;) -->

• [quote="Super8"]Może to kwestia krańcówki w bagażniku? Kurcze, tylko gdzie ta krańcówka jest? Oglądałem bagażnik, zamek i nie mogę tego znaleźć...[/quote]

No w zamku 🙂 <!-- s:) --> musiałbyś go o ile pamiętam zdemontować, tę część, która jest na klapie.

Log in to reply