Witaj na forum Fabia Club Polska

Kasowanie inspekcji OIL i SERVICE

Topic created · 46 Posts · 42751 Views
  • podepne się pod temat.
    Czy można samemu, a jeśli tak to jak to zrobić, skasowac serwis w skodzie fabii 2 z 2007 roku?

    Z góry dzieki za pomoc.

  • [quote="julekF1"]podepne się pod temat.
    Czy można samemu, a jeśli tak to jak to zrobić, skasowac serwis w skodzie fabii 2 z 2007 roku?

    Z góry dzieki za pomoc.[/quote]
    pewnie że można, jest to dokładnie opisane w instrukcji obsługi

  • gdybym miał instrukcje obsługi pewnie nie zaśmiecałbym forum i nie pisał niepotrzebnie postów.

  • [b]julek F1[/b][url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=850&postdays=0&postorder=asc&start=0]>> ZOBACZ TU << - pierwsza strona tego wątku[/url] 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="julekF1"]gdybym miał instrukcje obsługi pewnie nie zaśmiecałbym forum i nie pisał niepotrzebnie postów.[/quote]
    trzeba było tak od razu 🙂 <!-- s:) -->

    no więc cytuję za instrukcją:

    "1. Wyłączyć zapłon a potem wcisnąć i przytrzymać przycisk kasowania licznika dziennego przebiegu.
    2. Włączyć zapłon i zwolnić przycisk kasowania. Następnie przycisk kasowania obrócić w prawo. Spowoduje to wyzerowanie wskaźnika okresów międzyobsługowych."

  • Działa 🆗 <!-- s🆗 -->
    Dziękuje bardzo za pomoc :super:

  • Słuchajcie kasowałem znajomemu w ten sposób info o oleju.
    Po miesiącu pojawił się znowu:( Więc w związku z tym że mam VAG-a to mu wykasowałem go kabelkiem, oraz ustawiłem prawdziwą ilość km do końca. Pojeździł miesiąc i zaś mu wyskakuje info o oleju. Zrobił on dopiero z 3000km.
    Może mi ktoś powiedzieć dlaczego tak się dzieje? Bo już opadły mi ręce.

    Ma on skodę Fabie 1.2

  • [quote="maskisz"]A ja to zrobiłem bez żadnego przekręcania. Nacisnąłem X włączyłem zapłon poczekałem 10 sek. na wyświetlaczu ---- i to wszystko :oczami: <!-- s:oczami: -->
    Pozdrawiam[/quote] ja mam roomstera 1.9 tdi z 2007 i tak samo to działa. Dzięki.Pozdrawiam 🙂

  • Witam wszystkich.
    Moja Fabia 1,2 HTP 54KM, wersja bez komputera pokładowego, tylko jeden przycisk wystający z deski rozdzielczej, są wersje z dwoma przyciskami, wtedy kasowanie odbywa się inaczej. Na wyświetlaczu komunikat INSP. Kasowanie inspekcji zadziałało w następujący sposób:

    1. Wcisnąć przycisk X i trzymać
    2. Przekręcić zapłon
    3. Czekać na pojawienie się --- (u mnie akurat tylko 3 kreseczki)
    4. Puścić przycisk X
    5. Pojawia się na wyświetlaczu komunikat OIL
    6. Ponownie wcisnąć przycisk X i trzymać
    7. Czekać na pojawienie się ---
    8. Puścić przycisk X
    9. Zgasić zapłon

    Przycisk X - przycisk sterowania zegarkiem i kasowania przebiegu dziennego.
    Nie trzeba było nic przekręcać ani w lewo ani w prawo, przycisnąć i trzymać. 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam
    Skasowałem w swojej Fabii II Junior inspekcję według podanego schematu i chyba zrobiłem coś za dużo, bo przez to straciłem ostrzeżenie dźwiękowe o niewyłączonych światłach i zaciągniętym hamulcu ręcznym. Czy ktoś jak to cofnać?

  • Mam pytanko. Czy bez użycia VAG-a da się ustawić przypomnienie o wymianie oleju?
    O kasowaniu to wiem. Z ciekawości pytam po przeciwieństwo.

  • jest to wskaźnik obsług serwisowych. 29 to ilość dni przed terminem przeglądu. Obok symbolu klucza przez 10 sek. wyświetlana jest liczba km do terminu przeglądu zmniejsza się ona co 100 km

  • podziękawać

  • szukałem jak skasować niechciany kluczyk i w dziale zrób to sam nie znalazłem dla F2

    schemat postępowania jest bardzo podobny do F1 ale troszkę się różni

    Wyłączyć zapłon a potem wcisnąć i przytrzymać przycisk kasowania licznika dziennego przebiegu. następnie (cały czas trzymając wciśnięty) włączyć zapłon i zwolnić przycisk kasowania pojawi się liczba kilometrów jakie zostały do obsługi . Następnie przycisk kasowania obrócić lekko w prawo. Spowoduje to wyzerowanie wskaźnika okresów międzyobsługowych, czyli zniknięcie kluczyka i komunikatu

    Testowane na F2 1.9 TDI jak i 1,4 TDI zwykłe wyświetlacze bez maxi dota działa !!! 😄 <!-- s:D -->

  • Mam do Was Koledzy pytanie w kwestii wykasowania licznika międzyobsługowego.
    Z pewnych powodów musiałem wymienić olej szybciej niż 15 tyś km. Problem w tym, że po wymianie chciałem wykasować z pamięci wcześniejszy przebieg tak aby km liczone były od teraz a nie od poprzedniej wymiany. Teraz mi pokazuje, że do planowanego przeglądu pozostało 4700 km i 83 dni. Nijak (próbowałem wszystkich sposobów podanych na forum) nie mogę wykasować tego stanu km. Pytanie moje jest takie; Czy jest możliwe to, że wskazanie do planowanego przebiegu da się wykasować dopiero po osiągnięciu odpowiedniego przebiegu czy mozna to zrobić w dowolnym momencie?

  • da sie to ustawić w dowolnym momencie za pomocą kabla - wtedy wpisujesz wartości na nowo i komp zaczyna odliczać.

  • a może ktoś wie jak skasować inspekcję w tsi?2011

  • [quote="chipoke"]a może ktoś wie jak skasować inspekcję w tsi?2011[/quote]

    [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=79628#79628]> klik <[/url]

    :cwaniak: <!-- s:cwaniak: -->

  • w samochodach rm 2011trzeba wyłączyć zapłon nacisnąć i przytrzymać przycisk po prawej stronie (3) i jednocześnie włączyć zapłon, zwolnić przycisk(3) i w ciągu 20 sek. nacisnąć przycisk po lewej stronie(1)
    po chwili wskazania przełączą się na normalny widok.
    I jeszcze taka UWAGA kasowanie ręczne może się odbywać tylko w czasie jak już na wyświetlaczu zacznie się pojawiać komunikat.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 11-06-2012, 18:01[/i] ][/size]
    Jeśli chodzi o duży wyświetlacz to sprawa ma się tak:Wyłączyć zapłon,nacisnąć i przytrzymać dłużej niż 1 sek. przycisk 2 dźwigni włącznika wycieraczek,na wyświetlaczu wyświetli się "menu główne",wybrać opcję "setup"przyciskiem 1-ten przycisk nacisnąć krótko a następnie wybrać opcję "reset"

    i tutaj uwaga w samochodzie z QG1 spowoduje to automatycznie przejście na QG2 , jak ktoś chciałby jednak QG1 to musi to zrobić vas

  • [quote="kapi"]da sie to ustawić w dowolnym momencie za pomocą kabla - wtedy wpisujesz wartości na nowo i komp zaczyna odliczać.[/quote]
    Witam
    Ponownie spotkała mnie ta "niedogodność" chyba trzeba będzie się pofatygować do jakiegoś szczęściarza co posiada owe urządzenie z kablem i pomoże 🙂 Serwis ze względu na cenę odpada 😞 wolałbym już ręcznie ("na piechotę") liczyć kilometry. 🙂 <!-- s:) -->
    Dzięki Kolego za odpowiedź.

Log in to reply