Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Problem z odpalaniem - temat zbiorczy

Temat utworzony · 292 Posty · 49308 Wyświetlenia
  • Witam serdecznie, rano odpalilem fabke bez problemu potem zostawilem ja pod domem z otwartymi oknami bez zalaczania alarmu i zamykania okien i kolo 15 ide do autka chce odpalic otwieram drzwi slysze pompe podpompowala paliwo, przekrecam kluczyk zaplon kontrolki gasna i startuje a tu mieli mieli rozrusznik i nic... Wyjalem kluczyk zamknalem z pilota auto otworzylem spowrotem i odpalil bez klopotu. To juz kolejny raz jak cos takiego mnie spotkalo. Kody z VAG-a jakie odczytalem to 215, 532, 18051 i poprosze o ich rozszyfrowanie. Z gory wielkie dzieki za wszelkie podpowiedzi....

    chwilke temu w centralnej elektryce znalazlem blad 1598

    dodam ze pare dni temu wymienialem akumulator bo padl
    i montowane byly swiatla do jazdy dziennej i wydaje mi sie ze od tamtej pory to co jakis czas mi autko cos nie chce palic.

  • Ja miałem podobny problem. Błędów nie sprawdzałem, ale mechanik zalecił wymianę świec oraz czyszczenie przepustnicy. Obecnie mam spokój i odpala normalnie.

  • Panowie dzis poraz kolejny mialem problem z odpaleniem. Tzn rano autko odpalilo normalnie, potem po robocie tj po okolo 10 godzinasz stania na slonku odpalil mi dopiero za 3 razem. Objaw byl taki ze rozrusznik krecil i tak jakby silnik zaskakiwal i po 2-3 sekundach gasl. Po trzecim razie odpalil normalnie i pozniej juz tez od pierwszego strzala. W domu sprawdzilem na vagu w zakladce silnik wyskoczyl mi blad nr 16825?? Czy to moze byc wina tych swiec?? Auto jest z 2007 roku przebieg 78 tkm swiece wkladala fabryka.... Prosze o pomoc

  • Kolego i jak udalo sie rozwiazac problem?? Mam identyczne objawy u siebie wprawdzie silnik 1.4 ale identycznie.

  • Nie serwisujesz swojej Fabki? Świece się zmienia co 60 tys. km. Silnikowi może totalnie odbijać na starych, zużytych świecach.

  • Serwisuje w ASO tzn serwisowalem bo widze ze same problemy potem mam

  • [quote="Lesio_Dj"]Serwisuje w ASO tzn serwisowalem bo widze ze same problemy potem mam[/quote]

    Gdzie serwisujesz ? żeby się uczulić na przyszłość :szok: <!-- s:szok: -->

  • moze to problem z ladowaniem

  • Serwisowalem w ASO w Wieliczce, umowilem sie juz do mechanika w Krakowie na Biskupinskiej wiec mam nadzieje ze sie cos wyjasni. Patrzylem w ksiazke serwisowo i swiece wymieniali mi przy 60 tkm wiec raczej swieczki sa ok 😞

  • Jesteś z Gl i serwisujesz pod Krakowem? :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->
    Może czujnik ustawienia wału... koło zamachowe... przyczyn może być kilka
    Mogę Ci dać namiary na sprawdzonych mechaników w Gliwicach jeśli chcesz.

  • Mieszkam obecnie w Krakowie wiec dlatego Wieliczka. Dam znac bo dzis jade do mechanika

  • też myślałem, że w Gli serwisujesz i się wystrachałem już.

  • [b]Lesio_Dj[/b] uzupełnij w profilu silnik to znacznie ułatwi odpowiedź potencjalnym osobom.

  • Cały czas to samo, ale nie grzebałem przy samochodzie ostatnio.
    Jak dodaje trochę gazu przy rozruchu to odpala nawet za pierwszym razem i to dość szybko.

  • Miałem podobnie ,proponuję wyczyścić przepustnicę (tylko porządnie,nie jakimś sprayem)

  • Ja mam identyczny problem, rano jak igla odpala od kopa. raz wyskoczyl mi blad zwiazany z ukladem odpowietrzania zbiornik paliwa. Mechanik skasowal blad i polecil mi przy nastepnym takim zajsciu odkrecic kurek od wlewu paliwa i sprawdzic czy to cos zmieni ale nadal bez zmian. Błąd zaden mi wiecej nie wyskoczyl, świece wymienione pare tkm temu a nadal ten sam problem. Mechanik przy nastepnej wizycie wspominal mi cos o wymianie jakiegos czujnika temperatury czy cosik podobnego. Przejechane mam 87 tkm wiec przepustnica chyba powinna byc ok. Co to moze byc??

  • Moj znajomy też miał taką przypadłość....nie chciała palić na ciepło...i chyba wymieniał czujnik temp.

  • ale cały urok tego taki ze on mi nie pali na zimnym silniku w cieple dni 🙂

  • Wymieniłem czujnik temperatury, świece są ok, przepustnica czysta, filtr powietrza też. A auto w ciepłe dni nadal nie odpala. Zastanawiam się bo problem z odpalaniem w ciepłe dni pojawił się krótko po zamontowaniu światęl ledowych tzn do jazdy dziennej. Montowalem to w ASO i teraz pytanie poniewaz widziałem jak elektryk wpinał się gdzieś w wiązkę pod kierownicą czy to może mieć coś wspólnego z moja usterka??

  • [quote="comfort"]Nie serwisujesz swojej Fabki? Świece się zmienia co 60 tys. km. Silnikowi może totalnie odbijać na starych, zużytych świecach.[/quote]

    Ja tam zmieniam co 30 tys., ale to nie świece. Gdy zostawiałem swoją Fabię na słońcu w ciepłe dni, to zanim temperatura chłodziwa nie osiągnęła 90*C, szarpał nieprzyjemnie. Nieco pomogło zdjęcie plastiku z silnika (ciągnął ciepłe powietrze z komory?)