Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wspomaganie układu kierowniczego - temat zbiorczy

Temat utworzony · 618 Posty · 143039 Wyświetlenia
  • Jestem pewien w 99% (i jutro to jeszcze sprawdzę), ale przy przekręceniu kluczyka zapalają się wszystkie kontrolki, potem gasną, ale jak nie odpalisz zaraz silnika, bo np. czekasz na zagrzanie świec, to znowu zapalą się kontrolki od wspomagania i ESP, jak odpalisz gasną. Wszystko więc wskazuje na to, że możesz tak jak ja teraz usiąść spokojnie i otworzyć sobie browarka, bo z Twoim autem jeszcze się nic nie dzieje;)

  • Jednak się myliłem 😕 <!-- s:/ --> tzn. kontrolki zapalają się i gasną, ale nie wszystkie. Nadal świecą się od wspomagania i ładowania, gasną one po odpaleniu silnika. Jeżeli poczekasz dłużej z odpaleniem, to ponownie zaświecą się od ESP i ABS, a nie jak wcześniej pisałem, że ESP I wspomagania. Ale fakt faktem, wychodzi na to, że nie musisz się martwić, a to najważniejsze.

  • No to dobrze i tak dolałem wczoraj płynu weszło 200 ml wiec troche było mało ale dobrze ze jest ok.

    Pozdrawiam:D

  • No to ja jeszcze dołożę trzy grosze bo mam ten sam silnik, najpierw zapalają się wszystkie kontrolki i stopniowo gasną, aż zostanie tylko od ładowania, nie zaobserwowałem natomiast by powtórnie jakakolwiek się zapaliła nim odpalę motor.

  • [quote="michal0026"].. i tak dolałem wczoraj płynu weszło 200 ml wiec troche było mało ale dobrze ze jest ok.[/quote]
    no to regeneracja przekładni sie szykuje. Obserwuj działanie kierownicy i plamy pod autem ( chyba że masz osłone pod silnikiem). Jeśli bedziesz czuł takie "przeskakiwanie" - coś jakby delikatne szarpanie wspomagania, tzn że znowu dolewka cie czeka.
    jeśli chodzi o kontrolkę ukł.wspomagania - u mnie gaśnie po odpaleniu silnika.
    [url=http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?p=4219#4219]i jeszcze ciekawostka Pana Bogumiła z innego Forum[/url]

  • [quote="MirekS"]No to ja jeszcze dołożę trzy grosze bo mam ten sam silnik, najpierw zapalają się wszystkie kontrolki i stopniowo gasną, aż zostanie tylko od ładowania, nie zaobserwowałem natomiast by powtórnie jakakolwiek się zapaliła nim odpalę motor.[/quote]
    U mnie jest podobnie. Taki sam silnik. Najpierw palą się wszystkie, a potem do momentu przekręcenia kluczyka tylko silnik i akumulator.

  • mam problem ze wspomaganiem raz dziala raz nie na komputerze wyszlo czujnik wspomagania elektrohydraulicznego kod bledu jak dobrze pamietam to 816 kto wie gdzie taki czujnik sie znajduje

  • Z Tego co wiem jest to czujnik skrętu, który jest przy pompie wspomagania

  • [quote="kapi"][url=http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?p=4219#4219]i jeszcze ciekawostka Pana Bogumiła z innego Forum[/url][/quote]

    O czymś takim słyszę pierwszy raz, czy ktoś gdzieś jeszcze słyszał podobne zdanie :?: <!-- s:?: -->

  • czujnik jest wkręcony w przekładnie kierowniczą, zależy jaką posiadasz : TRW czy KOYO i różnią się wszystkim 🙂 <!-- s:) --> jak je rozpoznać zobacz [url=http://skodaczesci.pl/porady/skoda/Fabia/52]>>> tutaj <<<[/url]
    [url=http://img99.imageshack.us/i/czujnikskrtu.jpg/][img]http://img99.imageshack.us/img99/8252/czujnikskrtu.th.jpg[/img][/url] - od góry - TRW, od dołu - SMI KOYO

  • Wyjmij kratkę przy lewym halogenie (tam gdzie czujnik temperatury) i zobaczysz pompę wspomagania a na niej naklejkę z nazwą firmy KOJO lub TRW,może być potrzebna latarka .
    omron

  • dzieki pozdrawiam niedlugo fotki mojej fabki w macie

  • witam

    panowie i panie
    mam proste zapytanie!
    od kilku dni mam dziwne objawy w swojej fabce 1.4 Mpi 50kW AME 2000r. (105.000km) po odpaleniu auta po krótkiej chwili z świateł robi mi się dyskoteka światła drogowe pulsują, na desce rozdzielczej jak na choince, światła wewnętrzne pulsują i co najlepsze raz działa a raz nie wspomaganie, dziś jak jechałem z pracy to przez 85% drogi nie działało. (kontrolka od wspomagania się nie świeci, jak by było wszystko ok!) w miescie sie poprosu nie da jezdzić, o parkowaniu w miescie mozna zapomnieć!)
    -1.000 km temu była wymieniana uszczelka pod głowicą, olej esso 10w40, filtr oleju, powierza i paliwa
    -akku praktycznie nówka 60ah kagera kupiłem w wakacje

    zadzwoniłem do znajomego powiedział że może się skończyła pompa, ale jak widzę ceny za nową pompe wspomaganiao 1.500PLN w górę to odpadam, tymbardziej po świętach

    macie jakieś inne propozycje co mogło wysiąść
    z góry dziękuje za każdą pomoc

  • czujnik skrętu, przeszukaj forum a wszystkiego sie dowiesz

  • czujnik skrętu?

    1. a co to za cudo? gdzie to jest i za co odpowiada?
    2. jak to cenowo wygląda z takim czujnikiem?
    3. czy sam dokonam wymiany?
  • [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=1790&start=0]TU[/url] masz wzystko, nie bój się funkcji[b] SZUKAJ[/b] 🙂 <!-- s:) --> .

  • Miałem podobnie ale bez dyskoteki. Brak wspomagania i brak jakiegokolwiek sygnału ze jest uszkodzone.

    Skoda Fabia I 44kW 1,4 MPI

    Podczas zakupu Fabii II w ASO zrobili mi szybki przegląd i okazało sie ze miałem rozszczelnioną maglownice i brak płynu do wspomagania. Po dolaniu płynu i zaciśnięciu gumy osłaniającej maglownice (która latała po całej długości ) przy pomocy 'zipek'. Wspomaganie powróciło. Po takiej "naprawie" 1000 km przejechane i nie mam problemu ze wspoamganiem.

    Sprawdź czy nie masz wycieku z maglownicy.

    Pozdrawiam

  • MI POMOGŁO czyszczenie kotki styków przy czujniku juz rok działa sprawdz płyn w pompie wspomagania .. ładowanie aku.

  • Ja mialem to samo. Jeden mechanik powiedzial, ze to czujnik skretu, drugi powiedzial, ze to pompa. Wymienilem tylko to drugie i dziala do dzisiaj. Jak bylem pompe kupowac u takiego starszego milego pana w nowym targu, to powiedzial mi, ze moge mu pompe oddac jak nie bedzie dalej dzialac 🙂 mowil tez, ze w fabiach to jest typowy objaw po przejechaniu 100tys. Poradzil mi zebym na sprzeglo tez zbieral kase, bo za niedlugo mi padnie, no i tak tez sie stalo. Chyba mam znajomego proroka 🙂 <!-- s:) -->

  • byłem dzis u mechanika diagnoza po podniesieniu auta i wykazie na vag:

    tu cytuję słowa mechanika:
    "gubi pan płyn z przekładni, uszkodzona przekładania, nowa 1600zł + 300zł robota, regeneracja przekładni nie ma sensu bo po 10tyś znowu się posypie"

    lekko jestem podłamany, czujnik to 100zł a tu prawie 2tyś!!!

    teraz pyt: czy naprawdę warto dokładać 3x razy wiecej i kupić nówkę czy zaryzkować i wziaść regenerowaną... ryzyk fizyk a jak na regenerowanej pojeżdzę 50tyś!?