Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Rysa od wandala.

Temat utworzony · 17 Posty · 29256 Wyświetlenia
  • Cześć, wam, wychodzę z pytaniem chociaż mnie zdolowało strasznie to że już drugi raz mam porysowane całe drzwii w samochodzie przez jakiegos s*******.

    Chciałem zapytać czy da się to zamaskować bez lakiernika bo jaki sens jeśli zdarzyć się może to samo i kolejne 250zł pojdzie w błoto.

    Rysa jest na 40cm na lakierze dark blue metalic na drzwiach tylnych prawych (z tej strony gdzie mniejsze lusterko) na środku drzwii przez całą ich długość.

    Wygląda to bardzo nie ciekawie gdyż jest biała (kolor zdarty) a auto ciemny granat...

    Ostanim razem inne drzwi malowalem zaprawką ale wyszło do bani, bo widac to mimo ze kolor lakieru i zaprawka oryginalna skody to lakiernik powiedzial ze na metaliku zawsze bedzie widac roznice i jest brzydko musze stwierdzić sam...

    co na to by było dobre? mogę zamieścic zdjęcie...

    jakieś sztyfty, pasty, lakiery w sprayu nie wiem, co polecacie? moze ktos ma doswiadczenia podobne i mnie rozumie i wie co czuje, przecież to jest chore.

    Polska...jak nie ukradna to zniszczą, tak jak ten podroznik, w 66 krajach byl na rowerze, przjechał do polski i....ukradli mu rower...paranoja.

  • Witam. 🙂 <!-- s:) -->
    Ja bym na twoim miejscu zrobił tą poczciwą zaprawkę 🙂 . Co z tego ze widać. A tak jak o pomalujesz super to potencjalny h**pomyśli o ma kase to mogę więcej takich akcji robić 😞 .

    Tylko w sklepie dla plastyków kup sobie taki cieniutki pendzelek 🙂 . Faktem jest że go bedziesz miał na 1 raz ale to nic 😕 .będzie lepiej to wyglądało jak tym pendzel z tych zaprawek 🙂 .

    :!: Dokładnie wypełnij to zagłębienie podkładem lub farbą . Żeby miejsce malowane było równe z miejscem nie malowanym. Z własnego doświadczenia wiem że to strasznie trudne i trzeba do tego dużo cierpliwości.

    :!: Ważne jest to żeby nie rdzewiało - to jest podstawa.

    Jak coś to mam takie pendzele (nowe) tylko moje nie są w najlepszym stanie. Woziłem je z rok w aucie w kieszeni. Mam też możliwość kupienia nowych pendzelków. Jak coś to daj cynka. 🙂

  • TOMUŚ chyba masz racje z tą zaprawką, zrobiłem tak takim cienkim pędzelkiem, tylko, że jest grubiej niż reszta lakieru, to chyba teraz pastą lekkościerną to przejadę żeby wyrównać i zobaczymy efekt,

    eh tak, chyba lakiernika daruje sobie, bo jakby ten sam zobaczył to będzie rysa od zderzaka do zderzaka : / już takie auta też widziałem.

    Z resztą do lakiernika można dać zawsze, tylko szkoda tych pieniędzy...

    dzieki i pozdro

  • Tylko ten pendzelek musi być taki gruby jak szpilka lub cieńszy , żeby to fajnie było.

  • Z tą pastą polerską to uważaj, byś nie zrobił paska na drzwiach i rys w strukturze lakieru.

  • witam
    no niestety moja Skode tez dopadl jakis sk...........el
    i oto efekt :
    [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aa11dcda239659e6.html]1 rysa blotnik[/url]
    [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/77e2a78a6e48fa28.html]2 rysa blotnik[/url]
    [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b79d43dba9e25a00.html]3 rysa klamka[/url]
    w zwiazku z tym ze wizualnie wyglada to fatalnie chcialbym to naprawic, niestety lapy mam jak slon i artystyczne malowanie odpada , chyba ze zona wezmie sie za malunki a
    ale co i jak nie mam pojecia
    prosze o porade co i jak i od czego zaczac tak lopatologicznie

    [img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b79d43dba9e25a00.html[/img]

  • No przykro [b]and62[/b], hmm zastanawiam się czy krędką koloryzującą by tego nie zrobił, a już napewno klamki by nie pruć całych drzwi do demontażu, co do błotnika można by się jeszcze zastanowić nad cieniowaniem przez lakiernika.

  • Bosheee co za debile :mur: że im sie w ogóle chce takie rzeczy robić :killer: [b]and62[/b] współczuje 😞 <!-- s:( -->

    ps. chyba bez lakiernika się nie obejdzie 😞 no chyba że zostaje lakier do paznokci lub cieńki pisak :oczami:

  • Ja na Twoim miejscu najpierw delikatnie spróbowałbym pastą polerską, bo coś mi to wygląda na powierzchowną rysę takie otarcie - niestety z tych fotek nie widać ich głębokości. Samo polerowanie ograniczyłbym do tzw. wzdłużnego jak ryska, gdy nie będzie widać poprawy - to można przerwać, gorzej nie będzie. Ale polerowanie tylko pod naciskiem paluszka przez miękką szmatkę. A co do przyczyny ich powstania? czy fabka może była na myjni (ręcznej) i ktoś ją niefachowo obsłużył zgarniaczką do wody? Jeśli tak, to polerowanie pomoże na pewno.
    PS. Ja do tego celu korzystam z pasty FARECLA G3.

  • [quote="Loni"]no chyba że zostaje lakier do paznokci lub cieńki pisak [/quote]
    na goraco to mysle ze kupe zaprawke pod kolor, pedzelek artystyczny jak 3 wlosy, zone do malowania
    tylko co potem - jakies pasty polerujace czy scierne, nie mam pojecia
    moze jakies pomysly

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 10-06-2011, 12:07[/i] ][/size]
    [quote="Ryszard"]czy fabka może była na myjni (ręcznej) i ktoś ją niefachowo obsłużył zgarniaczką do wody? Jeśli tak, to polerowanie pomoże na pewno. [/quote]
    nie to byla robota jakiegos debila przed zakladem pracy
    sprubuje twoich wskazowek
    a czy warto zglosic to do ubezpieczyciela i robic to z wlasnego AC mam 60% znizki

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 10-06-2011, 12:12[/i] ][/size]
    [quote="Ryszard"]niestety z tych fotek nie widać ich głębokości.[/quote]
    rysa nie az tak gleboka, rysa do bialego podkladu, ocynku nie widac, ale jednak chyba za gleboko jak tylko na polerke czy pisaki piodjade do jakiegos fachowca

  • [quote="and62"]a czy warto zglosic to do ubezpieczyciela i robic to z wlasnego AC mam 60% znizki [/quote]
    Musisz skalkulować czy opłaca Ci się stracić część zniżek.

    [quote="and62"]rysa nie az tak gleboka, rysa do bialego podkladu, ocynku nie widac, ale jednak chyba za gleboko jak tylko na polerke czy pisaki piodjade do jakiegos fachowca[/quote]
    Jest jeszcze coś takiego jak [b]Smart Repair[/b]. Poczytaj sobie o tym, bo chyba warto. Sam chcę z tego skorzystać, bo mam podobne rysy na samochodzie od wandali.
    Potrafią naprawić tego typu uszkodzenia tak, że nie będzie nic widać. Wychodzi dużo taniej niż praca typowego lakiernika.

    Przykładowa firma:
    http://www.s-plus.pl/<!-- m -->

    Jak będę mieć fundusze to sprawdzę czy to faktycznie taka rewelacja 🙂

  • dzieki wszystkim za slowa otuchy i fachowe porady
    zglosze to do ubezpieczyciela i zobacze czy mi sie to polaca
    jak nie to skorzystam z waszych porad
    jutro wrzuce dokladne zdjecie tej rysy
    pozdrawiam

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 13-06-2011, 07:57[/i] ][/size]
    witam
    a rysa wyglada tak :szok: <!-- s:szok: -->
    [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ed3e4ee51c46e06.html]rysa zblizenie[/url]

    troche nieciekawie chyba

  • witam jesli jest to gleboka rysa do podkladu to musisz kupic zaprawke w pendzelku z danym kolorem,badz tez jak koledzy podpowiadaja farbei pedzel artystyczny(cienkie wlosnie).sprubuj nalozyc na te ryse farby poczekaj az wyschniei przepoleruj to papierem sciernym na mokro p2000,obficie zlewajac to woda,byle nie za mocno abys nie wytarl do konca nowej zaprawki,poczekaj az wyschnie naloz pozniej na to jakas paste lekko scierna tempo i wypoleruj,radzilbym do polerowania zaopatrzyc sie w szliferke katowa z regulacja obrotow(koniecznie),i kupic do tego gabke polerska.moczysz gabke wyciskasz nadmiar wody,nanosisz na nia niewielka ilosc pasty wlaczasz najnizsze obroty i polerujesz przykladajac cala powierznie gabki do karoseri.pozniej mozesz na to nalozyc jakis wosk.powinno nie byc sladu.sam robilem to niejednokrotnie w zakladzie.pozdrawiam. 😄 <!-- s:D -->

  • witam ponownie
    no niestety jeszcze sie za te rysy nie wziolem i opis gtone1984 na pewno mi sie przyda (brak czasu, zeby sprawdzic co na to ubezpieczyciel)
    ale mam pytanie:
    ostatnio wciskaja ludzom pisak [b]Simoniz Fix It Pro [/b][url=http://www.groupon.pl/oferty/cala-polska/progadzet-online/819649]PISAK LINK[/url]
    podejrzewam ze jest to zwykly lakier bezbarwny i w moim przypadku nie pomoze

  • [quote="weuek"]A to się zdziwiłem. Widocznie nie bardzo ci zależy. Jeśli ma się cokolwiek utwardzać pod wpływem promieni słonecznych, to one coraz słabsze są - najlepszy okres właśnie minął :-)[/quote]
    zalezec zalezy alee jak pisalem brak czasu i mobilizacji
    ale interesuje mnie to czy ta kredka zabarwi ryse do bialego podkladu na czerwono czy to tylko lakier bezbarwny i po uzyciu kredki dalej bedzie widac bialy podklad i pozostaje tylko zaprawka i malowanie w/g wczesniejszego opisu
    pozdrawiam

  • w ten czwartek jakis h... bo nie sposób inaczej go nazwać na parkingu pod kopalnią porysował mi całe tylne lewe drzwi i 20cm przed tylną lampą,nikogo nie zastawiłem,nikomu nie zaszkodziłem,sami pracownicy tam parkują więc nie mam pojęcia komu przeszkadzało moje auto,pewnie oddam do lakiernika choć myślałem nad jakimi mleczkami polerskimi,mam już na co wydawać a fabka jest ze mną ostatni rok i szlag mnie trafia jak pomyślę sobie że jeszcze na lakier muszę dołożyć przed sprzedażą :wsciekly: <!-- s:wsciekly: -->

  • [quote="Ryszard"]Ja na Twoim miejscu najpierw delikatnie spróbowałbym pastą polerską...[/quote]

    Z ryskami to problem występuje w każdym aucie, na ratunek stosuję [url=http://k2.com.pl/kosmetyki/pielegnacja-lakieru/product/1678-k2-turbo-120-g]pastę z woskiem do karoserii K2 TURBO[/url], albo w ostateczności lakiernik.
    Rysa od wandala zawsze bardziej boli, ja miałem ostatnio od łap psa 🙂 <!-- s:) -->