Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jaki olej? - temat zbiorczy

Temat utworzony · 496 Posty · 248233 Wyświetlenia
  • jedno nie wyklucza drugiego. jak widac 6100 bedzie lepszy od 4100. ja wchodze na strone motula gdzie dobiera sie olej pod dane auto i wyskoczylo mi to co tutaj wstawilem.

    http://www.ew2.lubesinfo.com/frameset.asp?sid=323&bid=188&sc=1323&langid=12<!-- m -->

    sory, od 2002 ma byc Specific 505.01 5W-40.

  • Juz sam nie wiem czy kujawski czy flore :mur: <!-- s:mur: --> A jezeli chodzi o ten Specific 505.01 5W-40 to troszke za drogi i raczej mialem lac polsyntetyk a nie fullsyntetyk

  • zalejesz 6100+ i gwarantuje Ci ze nic sie nie stanie... zalejesz kujawski i tez sie nic nie stanie, przynajmniej przez pierwsze 20 sek 😄 <!-- s:D -->

  • jaki olej proponujcie do fabii 101 koników 1,9 tdi - przebieg 170 tys km

  • Witam

    Mam pytanie odnośnie oleju silnikowego. W grudniu po raz pierwszy będę jechał do salonu Skody na wymianę oleju i filtra oleju. Stąd moje pytanie. W książce serwisowej napisano, że olej musi spełniać specyfikację VW 504 00. W serwisie skody w Sosnowcu za litr oleju śpiewają ponad 80, 00 zł 😞 <!-- s:( -->. Nie chcieli mi powiedzieć jaki rodzaj oleju jest wlany do mojej Fabii II 1.4 16V 86 KM. Podejrzewam, że jest to Mobil 1 albo Castrol. Na stronie Castrol'a w poradniku odnośnie oleju przeczytałem, że najlepszy będzie Castrol Magnatec 5W-40. Samochód ma dopiero rok, więc na pewno jeździ na syntetyku. Taki olej w ilości 4 L w Auchan jest po niecałe 140, 00 zł, czyli o wiele mniej niż chce Skoda. Teraz pytanie, czy można wlać ten olej jeśli nie chcą mi powiedzieć jaki wlali i, czy mam prawo zarządać, aby wlali mi mój olej a nie ich, i czy wtedy mogę domagać się nie wliczania za usługę ceny oleju?

    Pozdrawiam

    Tomek

  • [quote="tomekl80"]czy można wlać ten olej jeśli nie chcą mi powiedzieć jaki wlali i, czy mam prawo zarządać, aby wlali mi mój olej a nie ich, i czy wtedy mogę domagać się nie wliczania za usługę ceny oleju?
    [/quote]
    oczywiście że można wlać ten olej, wystarczy powiedzieć po przyjeździe na przegląd, że ma sie swój olej w samochodzie i nie mają prawa odmówić wlania tego oleju, jeśli tylko spełnia on normę producenta dla danego silnika. Co za tym idzie rzeczą oczywistą jest, że nie mają prawa doliczać do rachunku dodatkowo jakiegoś swojego oleju - paranoja by to była.

  • Polecałbym Ci castrol edge jest lepszy od magnateca. Castrol edge spełnia wyższe normy (ma wyższe oznaczenia).Magnatec ma ozznaczenia sl a edge ma sm czyli jest o jedną range wyże. Faktem jest edge że jest droższy.
    Pozdrawiam.

  • ja również używam castrol edga, a autko ma lada dzień 150 tyś km,
    żadnych wycieków, dolewek, tylko wymiana co 15 tyś
    ostatnio sprawdzałem olej po 13 tyś od wymiany i miał ciemno brązowy kolor (nie był czarny) :hurra: <!-- s:hurra: -->

  • [quote="TOMUŚ"]Polecałbym Ci castrol edge jest lepszy od magnateca. Castrol edge spełnia wyższe normy (ma wyższe oznaczenia).Magnatec ma ozznaczenia sl a edge ma sm czyli jest o jedną range wyże. Faktem jest edge że jest droższy.
    Pozdrawiam.[/quote]

    Właśnie myślałem o Castrol Edge 5W-30. Spełnia normę VW 504 00, czyli taką jaka jest napisana w mojej książce serwisowej z Fabii.

  • [quote="piotrek_os"]jaki olej proponujcie do fabii 101 koników 1,9 tdi - przebieg 170 tys km[/quote]

    Pełny synetyk do pompowtrysków z oznaczeniem 505, osobiście używam mobila.

  • Witam. Mam pewien problem otoz z zawodu jestes elektrykiem nie mechanikiem a prawko mam od nie dawna i to moj pierwszy samochod. Mam fabie 1.9 TDI 130 KM rocznik 2001 i problem w tym ze nie wiem jaki olej mam zalac prosze o jakies rady i jakie oleje to tego modelu sa polecane przez producentow Skody. Z gory dzieki

  • witaj na forum,
    zobacz [url=http://www.fcp.pl/forum/search.php]TUTAJ[/url] hasło - olej+tdi
    dodam tylko że olej możesz lać każdy - byle spełnia norme 505.01 !

  • dzieki za informacje i rade. pozdrawiam

  • hej
    wczoraj w KORONIE widzialerm olej ORLEN PLATINUM SYNTHETIC SL/CF 0W-30 w ceniee 95zl za 4litry
    1 litrowe po 25zl
    w sumie bardzo tanio. pytanie czy mozna taki olej wlac do FABI II 10 000km przebiegu, czy trzymac sie CASTROLA 0W30 ktory niby leja w ASO 55zł za litr

  • Ja bym się trzymał castrola, poza tym kto powiedział, iż musisz kupować olej w ASO po 55 zł za litr. Przywieź im bańkę oleju i już.

  • koledzy można wlac na półsyntetyk pełen syntetyk ?? jaki olej polecacie ??

  • Do półsyntetyku nie wlewa się syntetyku.

  • Tak jak w temacie?? Chce wymienić olej w skrzyni biegów, bo ostatnio zauważyłem, że niektóre biegi ciężej zaczynają się wrzucać. jaki olej polecacie chciałbym kupić i wymienić przy okazji jak będę wymieniał w silniku.

  • Tak jak w temacie, chciałbym przy najbliższej wymianie oleju w silniku wymienić tez olej w skrzyni biegów, Jaki olej polecacie do Fabii 1,4 MPi i ile go wchodzi??

  • dołączam się do pytania
    ile wchodzi oleju do skrzyni biegów i jaki polecacie?