Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Alarm/centralny zamek - temat zbiorczy

Temat utworzony · 509 Posty · 85465 Wyświetlenia
  • Też mnie to zainteresowało tylko, że po fakcie założenia alarmu. Szkopół w tym, że w funkcję domykania szyb musi być wyposażony alarm, niestety dowiedziałem się za późno i zakupiłem alarm bez tej opcji 😞 .

  • [quote="lysyy"]
    a mnie sie zdaje ze musi to tez obslugiwac modul komfortu.[/quote]

    Pytałem o to i dowiedziałem się, że nie, chyba, że mnie wprowadzili w błąd.

  • No to ja bym to chętnie aktywował, pytanie tylko gdzie ?? . Bo w sewisie będą chcieli chorą cenę jak się zorientują, że można.

  • [quote="MirekS"]No to ja bym to chętnie aktywował, pytanie tylko gdzie ?? . Bo w sewisie będą chcieli chorą cenę jak się zorientują, że można.[/quote]

    U Murawskiego chca 100pln za podlaczenie tej funkcji oraz podciagniecie kabli do klapy z przodu - panom w Emidzie sie zapomnialo, że tam też powinny być czujniki.

  • Dzięki za podpowiedz ale 100 to im nie dam za dwa kliknięcia z NO na YES.

  • [quote="MirekS"]Dzięki za podpowiedz ale 100 to im nie dam za dwa kliknięcia z NO na YES.[/quote]

    BTW, na czym dokładnie polega podpięcie domykania szyb do alarmu?

  • Właśnie byłem dzisiaj w serwisie, aby zrobić kilka rzeczy na gwarancji, gdy... okazało się, że przy powolnym domykaniu drzwi pasażera z przodu centralny daje sygnał do ryglowania wszystkich drzwi, a szyby same się opuszczają lub odwrotnie. Dość ciekawa sprawa. Niestety musiałem zostawić fabkę, bo dopiero w poniedziałek rano wezmą się ostro do sprawdzenia przyczyny, czyli rozprują wszystkie drzwi 😞

  • Współczuje 😞 , byle by Ci przy tym jeszcze czego nie popsuli - podłokietniki, klamki itp.

  • [quote="MirekS"]byle by Ci przy tym jeszcze czego nie popsuli - podłokietniki, klamki itp.[/quote]

    Ładnie to nazwałeś. Wykręce to samo z ich zastępczego 😉

    Nie miałem wyboru, bo mógł się w każdej chwili otworzyć na parkingu, zamknąć z kluczykami w środku itp.

  • ja mam fabryczny alarm skody i tam jest taka opcja zamykania szyb :
    1 pozycja wył.
    2 pozycja domykanie szyb kluczykiem z zamka
    3 pozycja domykanie szyb alarmem z pilota
    4 pozycja samoczynne zamykanie po ok 45 sek.
    4 nie polecam bo można zamknąć auto i zostawić kluczyki w środku(jesli nie sa w stacyjce)

  • Nie wiem czy ote numery ci chodzi BKA 4000 002 (M 928 SV1)

  • Będziesz odberał autko to wszystko dokładnie poglądaj.Nie daj sie wpuścić w maliny
    pozdrówka

  • [quote="WRC"]Będziesz odberał autko to wszystko dokładnie poglądaj.Nie daj sie wpuścić w maliny
    pozdrówka[/quote]

    Odebrany, a raczej podstawiony we wskazane miejsce. "Specjaliści" w Emidzie (wcale się na nich nie uparłem) podłączyli w alarmie wszystkie kabelki razem, zamiast osobno (elektryk wyjaśniał szczegóły) i dlatego wszystkie kłopoty.

  • [quote="mdr"] podłączyli w alarmie wszystkie kableki razem, zamiast osobno [/quote]
    Widocznie ten elektryk w Emidzie zatrzymał się na etapie podłączania radia Safari 5, gdzie były, aż [b]DWA[/b] kabelki "plus" i "minus", a teraz się plusy i minusy rozmnożyły i jest parę plusów i parę minusów - bardziej kolorowo i wesoło 😄 😛 😄 😛 <!-- s:P --> .

  • Mialem kiedys podobne problemy w VW.
    Po jakims czasie alarm reagowal, lecz wlasnie z wielkim opoznieniem i trzeba bylo naciskac guziki po kilkanascie razy. Na dodatek po uplywie okreslonego czasu alarm nie chcial sie wlaczyc/wylaczyc.
    Usterke tego typu mozna latwo wyeliminowac (przynamniej w VW) jadac do serwisu i poprosic o dostrojenie pilota.
    Pare minut roboty i po sprawie bylo.
    Nie wiem jak bedzie w przypadku skody :?

  • Witam!!

    Gdy przekręcam kluczyk w drzwiach, to zamykają się wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy, tak samo się dzieje gdy zamykam drzwi od środka za pomocą przycisku. Czy to oznacza że padł siłownik w lewych drzwiach? Czy wiecie ile kosztuje i czy można samemu to wymienić?

    Pozdrawiam,
    Arek

  • Moj tata ma podobny problem, z tym ze od czasu do czasu drzwi kierowcy sie zamkna. Taki kaprys. Byl z tym w ASO i chcieli mu wymieniac zamki, wiec sie nie zgodzil i tak jezdzi dalej.
    Jak bys odkryl co i jak to bede rad, powiem rowniez tacie.

    Aha tata ma octavie, ale chyba to nie robi roznicy

  • Czytałem o tym już gdzieś w necie parę miechów temu, że wyszła jakaś partia wadliwych zamków które były montowane, a później się przycierały. Przykro mi ale czeka Cię wymiana zamka w lewych drzwiach.

  • Dlaczego czeka mnie wymiana zamka? Zamek mogę zamykać i otwierać, ale nie załącza się on przy delikatnym przekręceniu, tylko muszę przekręcić mocniej w prawo lub lewo. Czy to aby nie jest siłownik? Według mnie zamek działa tak jak w Fabii bez centralnego. Można go zamykać i otwierać, ale nie ma charakterystycznego stuknięcia.

  • Nie musisz od razu wymieniać zamka, najpierw trzeba znaleźć źródło problemu.