Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] kontrolka silnika/helikopterek/Check/EPC

Temat utworzony · 304 Posty · 124970 Wyświetlenia
  • [b]twizted[/b], niekoniecznie sonda jest uszkodzona a paliwo może być "trefne" - niektórzy mieli takie przypadki.
    check świeci się na benzynie czy gazie ? - podjedź do gazownika na regulacje a nie do aso 😉 <!-- s;) -->
    błędy możesz spróbować wykasować zdejmując kleme z aku na jakiś czas, lub podpiąć interfejs.
    [b]TOMUŚ[/b], ja uważam ze każda metoda jest dobra - byle skuteczna.
    [b]Wrona[/b], na OCP polecają warsztat Krzynola - tel 606 83 96 74 - napisali że okolice Trójmiasta.
    [quote]

    1. Podczas naprawy można być przy tym (ale nie trzeba), dzięki czemu można pogadać, dowiedzieć się ciekawostek.
    2. Doskonałe towarzystwo, nie tylko do modów i napraw.
    3. Można naprawdę zaoszczędzić kilka(set) złotych, bo Krzynol nie wymyśla co może być do wymiany.
    4. Spora wiedza mechaniczna, elektryczna i praktyczna z tych dziedzin - doświadczenie.
    5. Bardzo dobre ceny
    6. Jest komputer do diagnostyki i innych gadżetów.
    7. Dobrze wyposażony warsztat
      [/quote]
  • Już wiem co jest grane. VAG wykazał błąd katalizatora i akumulatora. Ehhh... i znowu kasa w plecy...

  • [quote="Wrona"]Już wiem co jest grane. VAG wykazał błąd katalizatora i akumulatora. Ehhh... i znowu kasa w plecy...[/quote]
    możesz wkleić kody błędów ?

  • Check świeci się na Pb jak również na LPG. Jeździłem z tym ze 2 miesiące, gdyż auta używam w pracy. Ponowię pytanie: czy muszę kasować błąd, gdyż ciągle się świeci?czy może powinien sam zniknąć, po wymianie sondy?

  • [quote="comfort"][b]Tomuś[/b] - pierwsze słyszę o takiej metodzie docierania silnika. Kto wymyślił takie rewelacje?[/quote]

    W życiu nie słyszałem by tak ktokolwiek docierał silnik, mój tata za kierownicą rozpoczął kadencję jeszcze w latach 50 i w życiu tak nie docierał żadnego silnika a ma trochę aut za sobą.
    Jedynym warunkiem jaki jest gdy silnik na dotarciu to przez pierwsze 2 tys. km należy nie przekraczać 2/3 max obrotów do tego po 1500km wymienić olej, a tak wogule jak chcesz by silnik Ci długo służył to należy go utrzymywać na takich obrotach kiedy jest najkorzystniejszy (max) moment obrotowy, u mnie w TDI jest to 1800 - 2400 obr i to wszystko.
    [b]Wrona [/b]możesz spokojnie wyjechać sobie do suwałk bez tygodniowego wyprzedzenia.

  • Witam,

    Po dłuższej przerwie znowu pojawiły się kontrolki EPC i "helikopterek"

    Wcześniejsza usterka została wyeliminowana przez wymianę sprężarki (wada fabryczna). Na przeglądzie przy 45000 wymienili jakąś podkładkę (uszczelkę). Kolejny przegląd przy 60000 ... i do 62457 było OK. Dziś rano przy wyjeżdżaniu z garażu zapaliły się obie kontrolki. Silnik można wkręcać na wyższe obroty ale brak mu mocy. Nie "faluje" na jałowym, nie szarpie. Pracuje równo tylko ten brak mocy. Do pracy dojechałem jadąc max. 50-60km - więcej się nie dało wycisnąć. Tak się zastanawiam - wczoraj tankowałem - może paliwko złej jakości. Dziś podepnę do VAG albo podjadę do serwisu.

    Wiem, że trudno bez błędów z VAG ale jakieś pomysły co mogło się tym razem stać?

    Dzięki i pozdrawiam.

  • Może jakiś wąż zsunął się z IC lub coś w ten desen. Dźwignij klapę i na spokojnie zobacz może coś wypatrzysz, przed podpięciem do kompa.
    Przyczyn może być bardzo dużo...

  • Witam,
    VAG pokazuje taki oto błąd:
    17586 Podgrzewana sonda lambda 1 strona 1

    Sonda lambda do wymiany, czy może to być np. termostat?
    Dzięki za pomoc!

  • Witam, nie wiem czy dobrze trafilem... moj problem polega na swiatlach stop i nie jest tak, ze wszystkie sie swieca lub zadne, juz tlumacze - swiatla stop po naciesnieciu hamulca w lampach sie nie swieca a srodkowy stop tak gdy puszczam hamulec na srodkowym stopie zostaja zapalone 4 diody (2 z lewej i 2 z prawej stron) o co tu chodzi?:) Czy to tez ten czujnik pod hamulcem?

    EDIT: Wlasnie zaczela mi sie zapalac kontrolka EPC zgasze samochod odpalam i po jakims czasie znow sie zapala

  • Odnośnie tematu EPC zachęcam do przeczytania wątku "Problem z EPC"

    http://fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=84556<!-- l -->

    w dziale elektrycznym.Dalsze pytania dot EPC proszę zadawać w tym temacie.

  • Witam!!!Koledzy mam na desce choinkę.Z tego co wyczytałem to jest wiązka do wymiany.Może ktoś wie jaki jest orientacyjny koszt wymiany takiej wiązki?Dzięki

  • może nie koniecznie do wymiany, może problemem jest słynna wiązka jeśli jescze nie zgniła.

    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=9146&hilit=wiazka<!-- l -->

  • Juz zgupialem czy w dobrym temacie napisalem.. Wie ktos co dolega tej mojej fabiance?:)

  • [quote="DyzioFabiarri"]Witam, nie wiem czy dobrze trafilem... moj problem polega na swiatlach stop i nie jest tak, ze wszystkie sie swieca lub zadne, juz tlumacze - swiatla stop po naciesnieciu hamulca w lampach sie nie swieca a srodkowy stop tak gdy puszczam hamulec na srodkowym stopie zostaja zapalone 4 diody (2 z lewej i 2 z prawej stron) o co tu chodzi?:) Czy to tez ten czujnik pod hamulcem?

    EDIT: Wlasnie zaczela mi sie zapalac kontrolka EPC zgasze samochod odpalam i po jakims czasie znow sie zapala[/quote]

    Problemem może być czujnik świateł STOP.Chyba się skończył.Dla pewności sprawdź błędy VAG-iem.Koszt zakupu czujnika to ok 50-55 zł więc nie dużo 😉 <!-- s;) -->

    Instrukcja wymiany czujnika świateł stop
    http://www.skodaczesci.pl/porady/skoda/fabia/36

  • [quote="marcing040381"][quote="DyzioFabiarri"]Witam, nie wiem czy dobrze trafilem... moj problem polega na swiatlach stop i nie jest tak, ze wszystkie sie swieca lub zadne, juz tlumacze - swiatla stop po naciesnieciu hamulca w lampach sie nie swieca a srodkowy stop tak gdy puszczam hamulec na srodkowym stopie zostaja zapalone 4 diody (2 z lewej i 2 z prawej stron) o co tu chodzi?:) Czy to tez ten czujnik pod hamulcem?

    EDIT: Wlasnie zaczela mi sie zapalac kontrolka EPC zgasze samochod odpalam i po jakims czasie znow sie zapala[/quote]

    Problemem może być czujnik świateł STOP.Chyba się skończył.Dla pewności sprawdź błędy VAG-iem.Koszt zakupu czujnika to ok 50-55 zł więc nie dużo 😉 <!-- s;) -->

    Instrukcja wymiany czujnika świateł stop
    http://www.skodaczesci.pl/porady/skoda/fabia/36[/quote]

    w przypadku wymiany ww. części polecam kupic czujnik zielony zamiast carnego, dużo łatwiejszy w montażu.

  • Dzieki wam za pomoc, bede sprawdzam i wymienial jak sie uporam to powiem czy diagnoza trafiona byla 😉 <!-- s;) -->

  • Witam!!!Okazało się,że to nie wiązka elektryczna a listwa zapłonowa była przyczyną tej choinki na desce rozdzielczej.Co prawda elektryk 2 dni szukał przyczyny ale w końcu się udało.Sam elektryk był zdziwiony,bo to nietypowe objawy.Dzięki wszystkim za pomoc!!!! 🙂 <!-- s:) -->

  • I ja rowniez jak kolega wyzej zaskocze was, przyczyna mojej awarii swiatel stopu nie byl czujnik hamulca tylko... no wlasnie tylko co, sam nie wiem, ale historia jest taka ze wymienialem szczeki w tylnych bebnach po tej wymianie nagle stop zaczal znow dzialac normalnie a kontrolka EPC nie zapala sie 😉 <!-- s;) -->

  • A wiec Panowie mam problemik przy wymianie łancuszka rozrzadu mechanik przeczyscił mi przepustnice twierdzil ze byla dosc mocno zabrudzona i po wyjezdzie od niego po chwili zapalil mi sie helikopterek on cos napomknol o sondzie lambda , czy wyczyszczenie przepustnicy ma wplyw na sonde ??

  • Te dwie rzeczy nie mają powiązania ze sobą.Zauważyłeś źe auto Ci więcej pali, albo że czasem gaśnie?To może świadczyć o sondzie lambda.