Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Halogeny/przeciwmgłowe/przeciwmgielne

Temat utworzony · 134 Posty · 21888 Wyświetlenia
  • Może wystarczy wcisnąć pokrętło świateł do deski rozdzielczej... A druga sprawa iż powinny się z automatu wyłączyć w momencie jak wyłączasz światła mijania lub pozycyjne. Jeśli to nie pomoże to jest jakiś defekt.

  • dzikei, próbowąłem wcisnąc pokrętło to chyab jakis defekt bede muszial do elektryka skoczyć

  • kręcisz w prawo pozycja 1 to pozycyjne. Pozycja 2 to krótkie. Ciągniesz pokrętło to przeciwmgielne tylne ciągniesz dalej, to przednie. Jeśli masz inaczej to defekt.

    A może to nie przeciwmgielne tylko dzienne?

  • Rocznik 2002...więc raczej nie FII w wersji min Style mają dzienne ale są w normalnej lampie.

  • W związku z tym, że zamawiam do siebie na dniach przedni zdezio od wersji RS, chce też dołożyć halogeny. Jak wiemy, RSka ma okrągłe, Fabia I przed liftem jakieś dziwne, a Fabia po Facelifcie też okrągłe (wszak wzór zderzaka był na RSce wzorowany). Nie chce mi się w takim razie wierzyć w to, że halogeny do wersji RS są inne, niż w przypadku Fabii I FL.

    I stąd moje pytanie: czy te lampy czymś się różnią?

  • tak różnią sie .
    prawdopodobnie lampy przecimgłowe z felicji podchodza do zderzaka z RS i sa o wiele tańsze

  • Poważnie? A to o tym nie słyszałem. :szok: <!-- s:szok: --> Ale to mi się uda w miarę szybko sprawdzić, bo mój ojciec ma Felicie i okrągłe halogeny.

  • Nie prawdopodobnie, tylko na pewno - bez problemu pasują halogeny od Felicji.

    pozdro

  • odkrylem ze ta diodka pali sie dlatego ze mam przepalone swiatlo z tylu do jazdy dziennej, poszdrawiam

  • ja zrozumiałem że Ci się światła świecą cały czas, a nie kontrolka. 😕 <!-- s:/ -->

  • 🙂 <!-- s:) --> zle sie wyraziłem, ale dzieki za próbę pomocy. Teraz raczej chciałbym poszukac informacji na temat mozliwosci dorzucenia swiateł przeciwmgielnych, poniewaz nie mam orginalego od mojej fabi zdezaka i nie ma zamontowanych swiatel przeciwmgilenych. Czy mozna zamontowac je w takim zdezaku?

  • tak, ale musiałbyś wiązkę kabli puścić nową z tego co wiem oraz zmienić włącznik świateł ten z lewej strony kierownicy. Np. u mnie mój nie jest przystosowany pod te światła przednie.

    W zderzaku przednim nie wiem jak u Ciebie ale u mnie są zaślepki. Te światła można sobie dołożyć.

  • no właśnie u mie tez jest przystosowany i jak mi sie paliła kontrolka od swiateł przeciwmgielnych przednich to sobi epomysłałem ze poprzedni zderzak mial takie swiatła a mi handlarz takie zamontował, ale widzialem ze bylo wymieniane tylko ni epomyslalem ze w poprzednich mogly byc te swiatla, moze nie bylo ale tego to nie sprawdze golym okiem musialbym jakos sprawdzic

  • Witam.
    Mam problem z swiatłami przeciwmgielnymi tylnymi. Z tego co zdązyłem zauwarzyc fabia ma doprowadziny przewód z lewej strony patrząc od tyłu. Jest to zarówka swiateł postojowych i przeciwmgielnych. Mi nie swiecą te drugie. Zaznaczam ze zarówka jest sprawna. Co moze byc przyczyną, moze ktos ma szczegółowy schemat elektryczny. Bede wdzieczny za odpowiedz. Pozdrawiam.

  • Witaj. 🙂 <!-- s:) -->
    Sprawdź sobie czy masz poprawnie założoną żarówkę 5W/21W/12V gdyż ona pasuje w dwóch pozycjach 🙂 i na jednej z nich masz wszystko w porządku 🙂 , a na drugiej nie masz jednej rzeczy 😞 . Krótkie wytłumaczenie.
    Żarówka poprawnie zamontowana - jest wtedy gdy, światło pozycyjne jest na włóknie 5 watowym , a przeciwmgielne na włóknie 21 watowym. 🙂
    Żarówka źle zamontowana - jest wtedy gdy, światło pozycyjne jest na włóknie 21 watowym, a przeciwmgielne na włóknie 5 watowym. 😞
    Jeżeli żarówka jest źle zamontowana to wtedy światło pozycyjne świeci mocniejszym światłem , a przeciwmgielne słabiej świeci - czego nie widać i jest tak jak piszesz 🙂
    Poza tym obadaj czy do tej lampy dochodzi napięcie. Luknij także do skrzynki bezpiecznikowej czy masz sprawny bezpiecznik od świateł przeciwmgielnych tylnych

    Pozdrawiam 🙂

  • Witam!
    Czy ktoś się orientuje jak można rozebrać halogeny z przodu? Otóż w mojej fabii są strasznie zabrudzone (w środku na odbłyśniku jest mnóstwo kurzu) i przez to jest kiepski efekt świecenia... Zaczął się okres pogodowy, kiedy się halogenki przydają, a moich nie warto włączać bo efekt mizerny;/ Wykręciłem właśnie halogen i jest to jeden element, czy istnieje jakiś patent żeby zdjąć szkło i wyczyścić środek?
    I drugie pytanie, wsadziłem paluch w miejsce żarówki i na został ślad po odbłyśniku, jak to wyczyścić żeby nie zmyć/zetrzeć całego sreberka? (oczywiście jak już uda się dostać)

  • jedyny sposób jaki mi przychodzi do głowy to musisz je wziac do domu i wrzucic do garnka z gorącą wodą i gotowac z 5 minyt potem wyjac i rozkleic szko od plastiku tam jest taki klej ze po rozgrzaniu bedzie jak plastelina miękka i wtedy możesz w łatwy sposób rozkleić szkło od plastiku jak juz rozkleisz to i wyczyścisz załóż tak jak było ponownie wsadz do wody i gotuj jakies 1 minute by to sie zeszło i dociskac az to nie wystygnie do teperatury pokojowej czyli około 22 - 23 stopnie. tak robiłem z kierunkowskazami od mazdy było dobrze podejrzewam ze halogeny są klejone w taki sam sposób jak te kierunki. Jak sie zdecydujesz na tą operacje daj znac jak to wszystko wyszło Powodzenia w majsterkowaniu

  • Uważaj na pęknięcie szkła przy skokach temperatury

  • najlepiej wstawić do zimnej wody i powoli zacząć grzać tą wodę

  • dzięki za odpowiedzi, ale już teraz jest po temacie;/ Gdzieś wyczytałem że można wypłukać ciepłą wodą i też tak zrobiłem, no i oczywiście cały odbłyśnik wypłukał się razem z wodą:/ Jutro będę dzwonił do firmy która na nowo nakłada odbłyśniki i za ile to zrobią bo na alledrogo już za 30 zł sztukę można kupić... Zobaczymy za ile oni chcą to regenerować...