Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Sprzęgło - temat zbiorczy

Temat utworzony · 219 Posty · 52413 Wyświetlenia
  • [quote="MARKO"]To zależy ile gdzie biorą. W płocku meches weźmie między 200-350zł za wyjęcie skrzyni + koszt łożyska jakieś ok 50zł (z ceną to strzelam).
    No chyba że ktoś lubi sobie pogrzebać i wymieni sam (jak np. ja)

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 07-04-2011, 15:28[/i] ][/size]
    [quote="zdono"] trzeba zawieszenie opuścić tak?[/quote]
    Jeśli masz wewnętrzne przeguby przykręcane do mechanizmu różnicowego to obejdzie się bez wyjmowania zawiasu.[/quote]

    Nie pamiętam jak mam..
    myślisz ze się zmieści skrzynia bez opuszczania?

  • no dobra a cz ktoś miał takie objawy ,i wymiana łożyska pomogła?

  • [quote="zdono"]myślisz ze się zmieści skrzynia bez opuszczania?[/quote]

    Wydaje mi się że tak. ostatnio robiłem tak w polo 1,9 D z 1998r. i poszło bez większych problemów.

  • no dobra bo nie mogę ogarnąć przecież gdy silnik pracuje na biegu jalowym lu podczas jazdy to lożysko nie pracuje a coś popiskuje i jest pytanie co?

  • [quote="skodzian"]no dobra bo nie mogę ogarnąć przecież gdy silnik pracuje na biegu jalowym lu podczas jazdy to lożysko nie pracuje a coś popiskuje i jest pytanie co?[/quote]
    a moze to pasek ci piszczy..?:P

  • eee tam pasek, co ma pasek do wciśniętego sprzęgła ,jeszcze raz przy wciśniętym pedale sprzęgła nic nie słychac ,gdy puszczę pedał słychać popiskiwanie

  • Witam,
    Fabia 1, 3 lata, 22000km.
    Mój problem wygląda następująco.
    Podczas postoju, gdy silnik jest włączony, podczas puszczania sprzęgła słychać pojedynczy stuk z okolic sprzęgła. Gdy silnik wyłączony nic nie słychać
    Podczas jazdy słychać to samo przy wciskaniu i puszczaniu sprzęgła przy biegach 2,3 i czasami przy 4. Słychać również dużo słabiej przy nagłym dodaniu,puszczeniu gazu. Stuk nie ma zadnego wplywu na jazdę samochodem i zmianę biegów.
    Co to może być? Czy mogę z tym jeździć?
    Pozdrawiam.

  • Podobny temat był..

  • Łożysko oporowe

  • Też mam taki problem. Po wciśnieciu pedału sprzęgła wydobywa się takie trzeszcenie (tarcie gumy o gumę, czy cos w stylu trzeszczenia). Dzieje się to tylko właśnie po wcisnieciu pedału sprzegła.

    Jak kolega wolfmk pisał wczesniej, nie ważne czy samochód chodzi czy jest zgaszony, zimny, ciepły, cały czas jest to samo.

    Może to coś z linka się dzieje? może psiknąć ją jakimś smarem?
    Czy to może objawy kończącego się sprzegła?
    Czy skoda posida taką łapkę na łożysku oporowym?, może z tą łapką coś się dzieje?

    Jakieś pomysły?
    Kolega wolfmk rozwiązał problem, czy nadal

  • Problemu nie rozwiązałem.
    Stwierdziłem, że szkoda kasy na wymianę sprzęgła zwłaszcza, że tylko skrzypi.

  • Skoro sprzęgło jest hydrauliczne to może tłoczek od pompy się przyciera. Tak samo mam w motocyklu, tylko że z hamulcem. Klamka trzeszczy i przeskakuje.

  • Dziś przestało piszczeć, ciekawe nie.... Zobaczymy jak bedzie za pare dni.. NApisze jak coś się zmieni.

  • Dogorywa Wysprzęglik Hydrauliczny , proszę nastawić się na wymianę , Radzę przy okazji wymienić tarcze sprzęgła unikniecie dodatkowych kosztów , Samego rozkręcania jest sporo .
    Natomiast pracy z samej wymiany nie wiele .

    Gdy Wysprzęglik Hydrauliczny odmówi posłuszeństwa nie wrzucicie biegu i nie pojedziecie dalej . :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->

  • A co może się dziać gdy przy puszczaniu sprzegła słychac delikatny pisk??

  • Wysprzęglik daje o sobie znać iż powoli zbliża się wymiana .

  • Mam Fabkę 1.2 12V rocznik 2004 przebieg 33 tys.
    Otóż w momencie jak chcę zmieniać biegi, po wcześniejszym dociśnięciu gazu i popędzeniu silnika do ok 3 tys obrotów... Gdy wciskam sprzęgło (tylko podczas wciskania go) czuję drobne wibracje..
    Pytanie brzmi, czy jest to naturalne, czy też mam się liczyć z jakimiś kosztami wymiany sprzęgła?

    Dziękuję z góry za wszelkie informację 🙂 <!-- s:) -->

  • Słychać to głównie gdy jest zimno na dworze
    Czyli trzeba robić kompletne sprzęgło??

  • Biorąc pod uwagę przebieg, to sprzęgło drży z rozkoszy, że ktoś go używa 😉 <!-- s;) -->

    Może to zwykłe drganie od sinika? Zrób test? Wykręć 3 tys. obrotów, wciśnij sprzęgło, tocząc się wrzuć luz, puść sprzęgło (obroty powinny spaść poniżej tysiąca) i jeszcze raz wciśnij - drży przy wciskaniu?
    Druga rzecz - na wciśniętym sprzęgle przygazuj trochę - drży?

  • Nie, to tylko się pojawia, gdy wciskam sprzęgło, gdy uzyskuje wysokie obroty, czyli po wcześniejszym dogazowaniu. Na luzie wszystko jest cacy 🙂 <!-- s:) -->