Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 , F2] SILNIK 1,4 16V

Temat utworzony · 51 Posty · 29922 Wyświetlenia
  • [quote="szymek krusz"][quote="emmjot"]Ja wybierając skodę kierowałem sie właśnie wyborem silnika 1.4 16V , gdyz niejednokrotnie spotkalem sie z opinia ze to najtrwalszy silnik z oferowanych w Fabiach. Jak sadzicie prawda to?[/quote]
    Prawda ,
    zapytaj użytkowników na Forum Fabia Club POlska[/quote]

    Z tym silnikiem trzeba się po prostu nauczyć żyć. 😉 Że jak zimny to sobie lubi trochę pohałasować.

  • "Że jak zimny to sobie lubi trochę pohałasować."
    Tyż prowda

  • To jak to jest z tymi silnikami BKY, problem z odmą jest wnich rozwiązany czy nie?

  • [quote="emmjot"]To jak to jest z tymi silnikami BKY, problem z odmą jest wnich rozwiązany czy nie?[/quote]

    Rozwiązany. 😉

  • Zawsze mam swój olej i nigdy ASO nie robi problemów. Leje Mobil 1 5/50

  • [quote="Super8"][quote="emmjot"]To jak to jest z tymi silnikami BKY, problem z odmą jest wnich rozwiązany czy nie?[/quote]

    Rozwiązany. ;-)[/quote]

    Cieszy mnie to bardzo 😄 <!-- s:D -->

  • Za to padnie Ci kiedyś pierwszy katalizator (całe szczęście... jest wymienny, nic nie trzeba ciąć i spawać). 😄 <!-- s:D --> Tak więc coś za coś. 😉

  • mam sprawę- posiadam fabie 14, 16v 2001
    podczas dużej wilgotności ( po deszczu , w czasie ulewy) auto jakby nie pracowało na wszystkie cylindry ;/ stuki, puki
    nie da sie nawet ruszyć aż sie nie rozgrzeje (trwa to do 2 min) ... problem też powstaje podczas jazdy na rozgrzanym silniku w czasie mocnych ulew a w aucie wymienione zostało : Świece,kable, palec rozdzielacza
    co to może być ??
    pomocy !!

  • Witam
    Jaki "PALEC" wymieniłeś?

  • nie palec a cewkę zapłonią to co podaje prąd na kable później na świece

    http://allegro.pl/skoda-fabia-1-4-16v-cewka-zaplonowa-i3337008616.html<!-- m -->

    problem pojawia sie w czasie ulew lub dużej wilgotnościy

    dzis w ciepla pogode zero wilgotnosc problem wciaz pojawia sie tylko na benie(odpala bez problemu ale po okolo max 2min mozna jechac trzymajac wcisniety pedal gazu-odczuwalne brak pracy na wszystkich cylindrach)
    wymienione;kable,swiece,cewka oleje
    kto w okolicach Bytonia tz slask i okolic czestochowy moze polecic kogos kto wyczysci przepustnice i/lub fachowym okiem zobaczy fione ?? z gory dziekuje za pomoc . pomocy koledzy

  • jesli chce Ci sie podjechac do ARMAX w Strzemieszycach (za Dąbrowa Górniczą), a masz juz dosc gamoniow co bardziej zepsuja niz naprawia i do tego skasuja, to nie ma dla mnie lepszych specow od grupy VAG, a szczegolnie skody niz ta ekipa, bedziesz jednak musial zadzwonic i sobie zarezerowac termin, bo czesto gesto u nich ludu

    kasa za naprawy smieszna, rozwiaza najdziwniejszy przypadek, sprawdz sam

  • Witam
    takie błędy w moim BBY pokazał komputer:
    1/sonda lambda 1 rząd
    2/sonda lambda prąd pompowania
    chek zapalił się po jakimś czasie gaśnie i znowu zapala

    Jakieś rady sugestie

  • [quote="szymek krusz"]Witam
    takie błędy w moim BBY pokazał komputer:
    1/sonda lambda 1 rząd
    2/sonda lambda prąd pompowania
    chek zapalił się po jakimś czasie gaśnie i znowu zapala

    Jakieś rady sugestie[/quote]

    Dziś chek zgasł zrobiłem 60 km nie "zapalił" się.

    Co może być powodem takich objawów?
    Co można odczytać z pkt 1 i 2 ?

  • Witam,mam mały problem silnik AUA po nagrzaniu auta zaczyna coś buczeć w kabinie, nie słychać tego pod maską ani z tyłu auta lecz ewidentnie gdzieś z deski rozdzielczej takie buuuuuuuuuuuu jak włącze awaryjne buczenie jest w rytm awaryjnych buu buu buu lub jak mrugam długimi dodam że to słychać tylko na postoju .co to może być bo byłem juz u trzech mechaników i nic,jeden mówi że może alternator przebieg 65000km drugi aku do wymiany bo ma 5 lat zbadałem trzyma pali jeżdzi .Panowie pomocy co to może być bo mnie szl.....trafi zaraz,każdy mówi co innego,a nie wymienie pół auta.Prosze -help.

  • Może to silnik dmuchawy?Z której strony słychać ten dźwięk?Nie czasem od strony pasażera?

  • Masz racje od strony pasażera ale dmuchawa jest wyłączona i buczy,może jakieś zwarcie że buczy.Ale jak pisałem wcześniej buczy w rytm włączonych awaryjnych-spadek napięcia?

  • Sprawdziłeś może wyłącznik świateł awaryjnych?Tu może tkwić problem.Wyciągnij go i sprawdź zwarcie.Wiem że w Octavię występował ten problem właśnie przez to.

  • Ale ja nie mam problemu ze światłami awaryjnymi tylko z buczeniem czegoś w kabinie na biegu jałowym po nagrzaniu silnika.Nie moge dojść co to buczy i pisałem wcześniej że jak włącze np.awaryjne to buczy w rytm kierunków albo jak mrugam długimi,a jak nic nie włącze to buczy ciągle

  • Buczy na pewno pod deską?
    Sprawdzałeś w komorze silnika?
    Może to brzęczyk sygnalizacji włączonych świateł?
    Czy buczy na odpalonym silniku i zgaszonym?

  • Facet ja nie jestem ulomny jak pisze ze buczy na biegu jalowym to nie brzeczy.jeszcze potrafie to odróżnić.