Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jakie opony, felgi - temat zbiorczy

Temat utworzony · 1814 Posty · 308624 Wyświetlenia
  • [quote="gory"]Barum Polaris 3 ma mało opinii w tym serwisie... ja jeszcze znalazłem Fulda Kristall Montero 3. Popatrz na nie. 3 razy więcej opinii i wyższa ocena i niższa cena. Sam je chyba kupię na zimę 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    Dzisiaj stałem się posiadaczem 2szt, Fulda Kris Montero 3 - zakup opon troche wymuszony poniewaz stara zimowka się "wybrzuszyła" i grozilo ze sie moze rozleciec podczas jazdy.

    Fulda - jak narazie sprawia mile wrazenie z jazdy, zobaczymy jak to bedzie wygladac przy dluzszej znajomosci.
    Wychaczylem ja w cenie 182/szt. (w Norauto) a w tej chwili mozna kupic w przeciale 177 (ceneo) do 250 (jeden z wroclawskich sprzedawcow opon)h
    Mozliwe ze poczekam jeszczetroche az sezon sie skonczyi ceny jeszcze troche zjada i kupie jeszcze 2szt do kompletu.

    A i na oponach juz sie pojawily te naklejki mowiace o "jakości"/parametrach opony ( jak to ktoś na forum pisał - typu jak na lodówkach) 🙂

  • Mam takie pytanie, bo zbliża się lato a ja muszę zakupić nowe opony - jaką firmę polecacie? Chciałbym kupić coś lepszego do swojej Fabki, bo w tym sezonie będę sporo jeździł, więc potrzebowałbym czegoś trwałego i przyczepnego w miare rozsądnej cenie.

  • [quote="matimati"] jaką firmę polecacie? [/quote]

    Good year dura grip.

  • Witam, okazyjnie kupiłem felgi 16' do mojej Fabii I, natomiast planowałem kupić 15'.

    Teraz trzeba by dobrać do tego opony. Postanowiłem kupić opony Barum Bravuris 2. Kwestia rozmiaru. Wiem, że do tej felgi zalecane są opony 205/45 jednak sam skłaniałbym się ku opcji 195/55. Wyższy profil więc bardziej komfortowo, poza tym są po prostu tańsze.
    Czy ktoś próbował takiego rozmiaru opony? Będzie opona ocierać? Jak obliczałem to wychodzi jakieś 3,5cm więcej na średnicy w stosunku do oryginału.

  • próbował ktos wlozyc do f2 Fl opony

    205/55 15 - wysokosc całkowita 607mm

    homologowane sa
    185/16 15 - wysokosc całkowita 603mm
    195/55 15 - wysokosc całkowita 595mm
    205/45 16 - wysokosc całkowita 590mm
    205/40 17 - wysokosc całkowita 596mm

    wiem ze wysokosc tych 205 jest niemal identyczna z homologowanymi 185 ale sa one szersze przy wiekszej wysokosci

    wiec o gore nadkola nie powinny trzec ale przy skrecie czy nie beda tarły? bo wiadomo nadkole rozszerza sie do dołu

  • Witam

    dołączę do rozmowy bo od 2 tyg jestem nabywcą F2 1.2 i niestety kupiłem bez opon/felg na lato... z poprzedniego auta (toyota corolla TS) zostały mi oponki toyo T1R 205/55/16 i noszę się z zamiarem kupna felg Dezent RB dark 16" tylko nie wiem czy podejdą bo wg strony (dobór felg/rozmiaru do auta) mają być takie : 7,00x16 ET35,00 5x100.00 (1816zł) a na alledrogo są 16"x 7" ( 5x100 ET 48 ) (1599zł) i wiadomo że 200 zł na ulicy nie leży...

    Podejdą ? nic nie będzie ocierać ?

    Zdrowia 🙂 <!-- s:) -->

  • panowie jakie opony polecacie,żeby nie szumiały podczas jazdy i w miarę żywotne obecnie mam 195/50/15 82V

  • Cześć
    Chce zakupić alu felgi do swojej fabii, chciałbym, zeby felgi były równo z nadkolami, oczywiscie fabia będzie obniżona i utwardzona. Szukam felg, pare już znalazłem, tylko nie wiem jakie największe et mam szukać.

    Takie wymiary mają felgi które chce kupić:
    5x100 7,5x17 ET38

  • Witam! tydzień temu zakupiłem szeroką stal 7,5 i 8,5 z oponami 195/45/15 i 195/50/15
    ale opony nie zbyt mi się podobają na tych felach i myślę nad zmianą;)

    przód 175/50/15 a tył 185/50/15 będzie ładnie wyglądać? i czy będzie można na nich śmiało śmigać codziennie ??

  • przod http://tyrestretch.com/?s=7.5+175+50+R15+<!-- m -->

    tyl jest tylko 195 http://tyrestretch.com/?s=8.5+195+50+R15+

    troche balonowo jest ale da sie smigac

  • Jeśli chodzi o drugą ofertę to są one podobne do moich więc możesz zobaczyć jak wyglądają na fabce 😉 <!-- s;) -->

    Osobiście zastanawiał bym się nad pierwszą i drugą ofertą 😉

    PS. Na PW mogę wysłać Ci foto jak miałem jeszcze srebrne felgi.

  • Tylko Ty masz fabie rs a ja zostawiam ori taka jaka jest dlatego szukam felg dobrych pod glebe pasujących stylem do zwykłej fabii i szukam czegoś takiego ale 16 :http://allegro.pl/oryginalne-felgi-17-audi-a3-i3304273043.html . I jeszcze jedno pytanie 17 wchodzi do fabii bez problemu?

  • ja bym tylko ostatnie brał pod uwagę 😛 <!-- s:P -->

    na 'typowej' glebie przy 17" będzie wysoko - jak dla mnie to się trochę mija z celem 😉

  • ja mam fabię 1 na szerokiej stali 15 przód 7,5 opony 195/45/15 i tył 8,5 opony 195/50/15 i NAJNIŻSZY PUNKT PRZY MAKSYMALNYM OBNIŻENIU WYCHODZI NIECAŁE 3CM OD ZIEMI TAKŻE FELGI 17CALI NIE DADZĄ DOBREJ GLEBY 😉 <!-- s;) -->
    EWENTUALNIE FELGI 16 CALOWE PRZY NISKIM PROFILU OPONY DOBRZE JĄ POŁOŻY 😄

  • Witam;

    mam pytanie w sprawie opon zimowych do F2.

    jestem nowym, zadowolonym użytkownikiem Fabia II 1.4 16V.
    Mam pytanie w sprawie opon.
    Obecnie moja Fabianka posiada opony 195/55R15 - felgi stalowe.
    Producent przewiduje opony 195/55R15.
    Czy w takcie wymiany opon na zimowe można założyć opony 185/60R15?
    czy opony 185/60R15 będą właściwymi? czy mogą się pojawić jakiekolwiek problemy?

    z góry dziękuję za odpowiedź.
    Tomek

  • Generalnie zaleca się zimówki węższe niż letnie. Ja u siebie mam 185/60R14 na lato i 175/65R14 na zimę.

    Dodatkowo węższe opony = mniejsze opory toczenia = mniejsze spalanie = mniejsza przyczepność (jak bardzo zależy od opon, producenta, nawierzchni, obciążenia etc.).

  • [quote="Tomek14"]Witam;

    mam pytanie w sprawie opon zimowych do F2.

    jestem nowym, zadowolonym użytkownikiem Fabia II 1.4 16V.
    Mam pytanie w sprawie opon.
    Obecnie moja Fabianka posiada opony 195/55R15 - felgi stalowe.
    Producent przewiduje opony 195/55R15.
    Czy w takcie wymiany opon na zimowe można założyć opony 185/60R15?
    czy opony 185/60R15 będą właściwymi? czy mogą się pojawić jakiekolwiek problemy?

    z góry dziękuję za odpowiedź.
    Tomek[/quote]

    Jeśli chodzi o szerokość bierznika 195 to 185 można stosować zamiennik którym właśnie 185 jest.
    Różnica między oponami to:

    • szerokość 10 mm także niewielka,
    • wysokość profilu oznaczona jako 55 i 60.Opona o profilu 60 będzie wyższa o 0,4 mm od opony oznaczonej jako 55.Wartości profila to oznaczenie procentowe w porównaniu z szerokością bierznika tzn 195 mm / 55% wysokość / R15 no i oczywiście średnica w calach.
      Śmiało możesz zastosować te 185.Powiem Ci że ja osobiście mam zimówki 185/65/R14.
  • jeździłem na 185/60 r15 w zimę. sa tańsze niz 195

  • dziękuję za pomoc i informacje:) to będę kupować 185 - są znacznie tańsze