Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] VAG - Wszystkie sprawy z nim związane

Temat utworzony · 548 Posty · 151546 Wyświetlenia
  • Fajne mi docieranie szyb. 😄 Chyba rysowanie szyb... Tył pracuje normalnie. I jak np. włączę wsteczny, to włącza się wycieraczka, pod warunkiem, że przednie są włączone. To akurat jest cool. A tak poza tym nie mogę się doczekać własnego kabla. 😉 <!-- s;) --> To będzie gruby tuning wszystkiego, co się da.

  • Havier nie oto mi chodzi po nacisnieciu manetki do siebie najpierw mi ruszaja wycieraczki a potem mi spryskuje szybe i moje pytanie jest takie czy jest jakas mozliwosc opoznienia wycieraczek tak chociaz o sekunde albo dwie bo z tylu mam juz porysowana szybe. A ostatnio jechalem honda jazz i tam bylo tak ze najpierw spryskalo szybe a potem wlaczaly sie wycieraczki i oto mi chodzi. A oto moja szyba z tylu i niechcialbym miec takiej z przodu.
    [url=http://imageshack.us/photo/my-images/217/20130202100432.jpg/][img]http://imageshack.us/a/img217/7171/20130202100432.th.jpg[/img][/url]

  • Widze ze sie nie da tego zrobic bo nikt nie napisal ale i tak dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

  • Witam, potrzebuję pomocy w sprawie świateł, najpierw opiszę całą sytuację.
    Moduł Bordnetz (czy jakoś tak) który mam w Fabce to 6q1937049D - niby najwyższy, rocznik auta 2005.

    Za pomocą kabla z Viaken'a > "USB VAG KKL we wtyku OBDII" oraz programu "Polski VAG 4.9" zmieniłem parę funkcji do których udało mi się dojść, opiszę je jakby ktoś na "już" szukał pomocy:
    wybieramy 09 - centralny zespół elektryczny/centralna elektryka > adaptacja > odpowiedni "kanał":
    04 - grzanie tylnej szyby, gdzie wybieramy po prostu jego czas, domyślnie chyba 20 minut
    06 - kierunkowskazy autostradowe, czyli liczba "pyknięć" kierunków, zakres od 1 do 5
    07 - komfortowe przetarcie przedniej szyby, domyślne ustawienie to 5 sek i wiele osób to denerwuje bo ten interwał jest zbyt długi - jeśli ktoś ma porządne wycieraczki to po 5 sek ma suchą szybę i dodatkowe przetarcie jest zbędne, dlatego też zmieniłem sobie na 2 sek (dzięki temu unikniemy smug i innych nieprzyjemności).

    Te rzeczy udało mi się zmienić bezproblemowo - VAG'a polecam odpalać na COM 1. Schody pojawiły się przy próbie kodowania 07, gdzie chciałem uaktywnić włączanie świateł trybu skandynawskiego (pali się przód i tył) bądź północnoamerykańskiego (pali się przód).
    Wiem że aby to aktywować to trzeba:

    1. 09 - centralny zespół elektryczny/centralna elektryka ( w przypadku VAG - "Światła")
    2. kodowanie 07
    3. bajt 0 - bit 3/4 >> BIT 3 tryb skandynawski / BIT 4 tryb północnoamerykański
    4. Bajt 8 - ustawiamy moc świateł np 75%
    5. transfer kodowania, wykonaj/zapisz

    Polski VAG 2.5/4.9, VAG COM różne wersje / VCDS strajkowały. Zadziałał dopiero VCDS lite - łączyło na porcie COM 2. Jednak nie mogę w tym VCDS lite dojść do takiego [url=http://img844.imageshack.us/img844/8871/beztytuufg.png][b]okna[/b][/url] żebym mógł skonfigurować te tryby do pracy na światłach dziennych czy ewentualnie na halogenach.
    Szukałem wskazówek w podobnych tematach czy na forum octavki, ale nie mogę natrafić na pomoc.
    Troszkę się rozkleiłem z tym tekstem, proszę połapanych w temacie o pomoc.
    Dzieki 🙂 <!-- s:) -->

    Edit* chyba że dopiero kabel HEX CAN mi pomoże? Albo takie [url=http://viaken.pl/pl/interfejs-vag-k-can-commander-14-full.html][b]cudo[/b][/url]

  • Z tego co wiem to fabiowe moduły 1-gen nie obsługują długiego kodowania. Więc i okna nie ma nawet jakbyś ori kabel vcds kupił.
    Reszta opisanych kodowan znajdziesz w dziale zrób to sam w moim temacie.
    Długie kodowanie (LCode) jest w F2.

  • ale tak jak Kapi pisze to raczej nie da rady

    ale może
    nie zabardzo łapię o co chodzi
    znaczy nie wiem czy dobrze zrozumiałem co do konfiguracji VCDSa zobacz w windows'ie w menadżer urządzeń który port tam jest ustawiony potem w programie spróbuj połączyć ten sam port ale np w klonach VCDSa i kablach hex-can ustawia się poprostu USB i działa elegancko
    jeśli masz obecne kodowanie z modułu 09 to zainstaluj sobie LCode jest to dodatek/pomocnik który automatycznie instaluje się przy instalacji VCDS wklej tam swoje kodowanie zaznacz interesujące Cie bity kopiuj kodowanie z pomocnika kodowania wejdz w program moduł 09 ---> (kodowanie 07) i wklej to co wcześniej uzyskałeś w LCode zapisz i przekodowane
    czy mniej więcej o to chodzi?

    ale tak jak Kapi pisze to raczej nie da rady

  • Enemik , w F1 jest obsługa LCode ? Ja tego nie miałem...

  • jest da rade zrobić tylko nie ma opisów znaczy jak sie pokombinuje coś zrobi ale ogólnie auto ryglowanie i odblokowanie włączyłem przez kodowanie nie przez adaptacje ale nic więcej nie chciało zadziałać 🙂 <!-- s:) -->

  • Już myślałem, że Kapi ma 100% racji, ale jeśli jest możliwość wprowadzania Lcode to byłoby cacy.
    Nurtuje mnie tylko problem VCDS'a który mi nie łączy:
    gdy testuje połączenie wybija mi, że znaleziono port COM ale nie znaleziono interfejsu. Natomiast VCDS LITE łączy się bez problemu, jednak wczoraj nie umiałem wprowadzić tam kodowania.
    Enemik jeśli masz gdzieś pod ręką ciąg kodów który trzeba wprowadzać w kodowaniu (jakby instrukcje które wartości odpowiadają za bajty bity etc. to ułatwiłbyś mi życie 😉 <!-- s;) --> ).
    Pokombinuje jeszcze z kopiowaniem jak radziłeś w ostatnich postach, ale najpierw pełny VCDS musi zobaczyć Fabke.
    Na podwórku mam jeszcze Superba 04'r i Polo 9n2 05'r (wypust po liftingu) i zobaczę jak one się łączą i zamelduje.

    Trochę Off top zrobię, ale jakby ktoś szukał pomocy jak pociągnąć kable z AKU do środka, żeby np podłączyć CB to mogę pomóc.

    Dzięki Kapi i Enemik.
    Właśnie znalazłem, że ten mój interfejs:
    "Współpracuje z programami VAG-COM do wersji 409-1, VCDS Lite, VWTool, GMTool, AlfaDiag, FiatEcuScan."

  • http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=103318#p103318<!-- l -->
    link do długich kodowań w F2

    z tego co wiem, VCDS Lite nie potrzebuje "klona" , wystarczy zwykły kabel.
    do VCDS ( nawet beta) potrzebny klon w wersji 11.x w zwyż. z zaznaczeniem, że VCDS już "normalnie" obsługuje USB i nie trzeba COM-a wybierać.

  • Witam

    Mam fabie 2003 1.4 16V
    Chciał zakupić kabel do fabi z USB, jako, że jestem zieolny, to czy ktoś obeznany w temacie mógł by mi pomóc w wyborze (np. jakiś link z alledrogo)
    Potrzebowałym bym jakiegoś VAG-a do tego sprzętu, który był by najlepszy?
    Chciał zaprogramować domykanie szyb z kluczyka i zmienić zegary na poliftowe, a z tego co się dowiedziałem, jak się wynieni szafę, to trzeba jeszcze zaprogramować kluczyk.
    Chciał bym jeszcze mieć możliwość sprawdzania i kasowania błędów, taka ogólna diagnostyka.

    Dzięki za wszystkie podpowiedzi

  • Byłem na stronie Viaken.pl ale powiem szczerze, że nadal nie wiem jakie są istotne różnice w tych kablach? Chodzi mi o to, że nie chce zapłacić za kabel 1000 zł, ale też nie chce kupić czegoś z 3 dyszki i za chwilę okaże się, że warto było stówkę dołożyć, bo ten tani nie działa. Dlatego prosił bym o jakieś konkrety, bo przepraszam nie chce nikogo urazić, ale znaleźć strone z tym sprzętem to też potrafię, ale nie używałem żadnego z nich, dlatego liczę na radę użytkowników. Na codzień zajmuje się troszeczkę inną branżą oddaloną o lata świetlne od motoryzacji (prowadzę sklep zoologiczny 🙂 <!-- s:) --> ), dlatego też o elektronice samochodowej wiem nie za wiele.

  • dlatego kupując ten za 30 zł jesteś po "bezpiecznej" stronie mocy 🙂 <!-- s:) -->
    do F1 jest wystarczający.
    do tego poszukaj program VAG-COM w wersji 4.09 , ja używałem 3.11

    ale jak jesteś "zielony" to do zmiany licznika i kodowania kluczy zaproś kogoś kto to przynajmniej raz robił. no i musisz znać PIN z liczników.

    domykanie najszybciej zrobisz poprzez moduł z alarmu samochodowego.
    sposób podany przez kolege [b]mss[/b] - do tego trzeba mieć wiedze .

  • Cześć, kupiłem kabelek VAG KKL OBD2 do swojej fabki 1 z 2004roku. Mam dwa pytania do specjalistów którzy już się zajmowali tematem :

    1. Czy vag-com można sciągnąć bezpłatnie czy jest to płatne oprogramowanie? Jeśli darmowe to skąd ?

    2. Czy kabelek zadziała z windows 8 ?

  • musisz dobrze poszukać to znajdziesz za darmo vag-com 3.11 najszybciej chyba taka wersję znajdziesz ( działającą) oczywiscie pirat bo ten program jak chyba każdy do tego celu służący nie jest darmowy chyba poza polski vag 2.5 co do W8 to kabel może i by poszedł jak będą sterowników natomiast vag-com 3.11 .
    już będzie miał problemy bo na W7 już trzeba go było zmuszać do działania

  • Dzięki za odpowiedz. Dziś przyszedł kabel. Nawet nie mam rara na lapku żeby rozpakować stery. Chyba nie będę kombinował i po prostu pożyczę jakiegoś starszego lapka. Co do aplikacji to dostałem do kabla jakiś program do czytania błędów SCANTOOL czy będzie wystarczający czy raczej poszukać tego który polecacie w w. 3.11?

    Prześlę zaraz link z moim problemem. Przy 2 tys obrotów wypadają zapłony przy 3tys już nie ma tego problemu i w innym zakresie. Pojawia się tylko przy 2000obr. Co możecie zaobserwować na filmiku- pedał trzymam w jednej pozycji zarówno przy 2tys jak i przy 3tys 🙂 <!-- s:) --> wymieniłem już świece obstawiam jeszcze egr, przepustnice, czujnik temp płynu, cewki ale to komp może mi coś podpowie.

    http://www.youtube.com/watch?v=V3UNn_5bKRw&feature=youtu.be

  • Witam

    Czy ma ktoś może VAG'a w KRK bo mam podejrzenie że jakaś mi cewka pada w silniku.
    Narazie nie wyskakuje jakiś błąd na desce ale auto zaczęło przerywać podczas jazdy i coś słabo się zbiera na niskich obrotach a spalanie mam o 4 l większe niż normalnie.

    Może mi ktoś pomóc?

    Pozdrawiam

  • Mam pytanko, probuje sie doszukac czy da sie zmienic ilosc przetarc wycieraczki po spryskaniu szyby.
    Zaprogramowalem tzw. komfortowa prace wycieraczek ale ilosci przetarc nie widze, czy ktos sie orientuje czy sie da?

    Widzialem tez temat odnosnie kalibracji paliwa, u mnie mozna tylko wskazowke a czy da sie skorygowac trip komputer? tak jak w F2

    I taka ciekawostka , znalazlem w sekcji 17instruments potem measurments blocks i bodajrze 2 kanal, jest pokazywane info o ilosci paliwa w baku w litrach 😉 <!-- s;) --> jak komp pokazywal 0km to w baku jest 3L paliwa niby.

  • Witam, wiecie może jakie powinno być napięcie na poszczególnych świecach ? Ponieważ u mnie silnik jak się nagrzeje to przerywa, szarpie i brak mu mocy. Dopiero przy 3 tys. zaczyna jakoś jechać. Gdy zacznie przerywać wyskakuje błąd spalania stukowego i skład mieszanki za ubogi na Bank 1. Świece są ok bez nalotu, czyste. Sprawdzałem też sondę i napięcie skacze od 0,08 do 0,77. Macie jakieś pomysły ? U mnie napięcie wygląda tak: