Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Domykanie szyb z pilota !

Temat utworzony · 41 Posty · 46101 Wyświetlenia
  • Kupujecie zestaw za 50 zł z Allegro, podpinacie do samochodu, jeśli nie wiecie jak to Elektryk zrobi Wam to za pare złotych.

    Przerzucacie pastylkę z immo z ori kluczyka do tego z zestawu - jeśli jest lipa to można kupić używkę scyzoryka - mi udało się kupić zestaw z fabrycznymi i hula.

    Nawet klapa bagażnika będzie się otwierać z pilota. Domykanie szyb w standardzie przy zamykaniu drzwi z pilota - jeśli masz moduł komfortu.

  • Trochę późno, ale może na przyszłość pomogę. Ten program działa tylko i wyłącznie na fizycznym rs232. Nie znam przypadku gdzie poszło na rs232 z pcmcia albo usb.

  • [quote="mss"]Trochę późno, ale może na przyszłość pomogę. Ten program działa tylko i wyłącznie na fizycznym rs232. Nie znam przypadku gdzie poszło na rs232 z pcmcia albo usb.[/quote]
    Spróbuj w ustawieniach portu zmienić na com1 lub com2 bo czesto się zdarza, że właśnie program wymaga takiego portu, a po przejściówkach otrzymuje wyższy numer.

  • W dosie 🙂 <!-- s:) -->? Watpię

  • [quote="mari0"].... Domykanie szyb w standardzie przy zamykaniu drzwi z pilota - jeśli masz moduł komfortu.[/quote]

    Mógłbyś nieco rozwinąć temat lub podrzucić link? Czy jeśli posiadam moduł komfortu, da się zrealizować domykanie szyb z pilota (jak)? Na razie jest z tym jak z Yeti - ponoć ktoś widział.
    [i]P.S. To że jest to możliwe "z kluczyka" wiadomo...[/i]

  • Też chętnie poczytam więcej na ten temat.

  • Ooo thx za informacje.

  • [quote="Jack"][quote="mari0"].... Domykanie szyb w standardzie przy zamykaniu drzwi z pilota - jeśli masz moduł komfortu.[/quote]

    Mógłbyś nieco rozwinąć temat lub podrzucić link? Czy jeśli posiadam moduł komfortu, da się zrealizować domykanie szyb z pilota (jak)? Na razie jest z tym jak z Yeti - ponoć ktoś widział.
    [i]P.S. To że jest to możliwe "z kluczyka" wiadomo...[/i][/quote]
    Jeżeli zamykają Ci się szyby z kluczyka to opis jak aktywować z pilota masz na pierwszej stronie.

  • Jak się ma sprawa z domykaniem w F2?Słyszałem że można to aktywować, ale zależne jest to od modelu modułu komfortu.

  • Witam. Czy w programie VCDS można uaktywnić domykanie szyb z kluczyka lub z pilota w Fabii 2 ? Numer sterownika BORDNETZ to 6R7937086P. Jeśli tak to jaką opcję należy zaznaczyć ? Proszę o odpowiedź.

  • A takie pytanko jeszcze.
    Gdzie znajduje się moduł komfortu w f1 2000 Rok?

  • W konsoli środkowej na wysokości sterownika klimatyzacji (za nim).

  • Koledzy ja mam taki problem pasujący do tematu. W mojej F1 jest oryginalne domykanie szyb z pilota. Czyli albo kluczykiem zamykam i przytrzymam szyby jadą w górę/dół lub z pilota przytrzymam to tak samo. Robiłem światło wnętrza w podsufitce i chyba zwarcie poszło. Wymieniłem 1 spalony bezpiecznik ze skrzynki bezpieczników.

    I teraz tak domykanie szyb kluczykiem działa ok, ale z pilota już nie tylko zamyka/otwiera auto. Spaliłem jakiś bezpiecznik jak tak to gdzie ? Czy może uwaliłem moduł komfortu ? :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->
    Pomóżcie.

  • Odkopuję temat 😛 <!-- s:P -->
    Jest ktoś w Krakowie (okolicach) kto mógłby przekodować moduł komfortu żeby szyby zamykały/otwierały się z pilota? Obecnie moczy mi się wkładka zamka w nafcie, bo odkryłem po wyjęciu wkładki, że mam domykanie 🙂
    Ile np taka przyjemność może kosztować w ASO ?

  • Cześć
    Zależy od aso 🙂 <!-- s:) -->
    Musisz po dzwonić po serwisach i sie popytać

  • A czy to normalne, że przy zamykaniu auta z klucza przekręcimy kluczyk jeszcze raz na zamykanie to otwierają się tylne lewe drzwi? :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->

  • [quote="skawina"]A czy to normalne, że przy zamykaniu auta z klucza przekręcimy kluczyk jeszcze raz na zamykanie to otwierają się tylne lewe drzwi? :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->[/quote]
    Wg mnie sprawa dotyczy problemu z centralem.Sprawdź krańcówki.

    P.S. wpisz problem w ospowiednim wątku.Tu piszemy o problemach z szybami.

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  • [quote="skawina"]A czy to normalne, że przy zamykaniu auta z klucza przekręcimy kluczyk jeszcze raz na zamykanie to otwierają się tylne lewe drzwi? :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->[/quote]
    Powinny zamknąć się wszystkie.

    Jeśli masz elektrykę na wszystkich szybach, to wszystkie powinny reagować na klucz tak samo.

    sent by phone

  • Przednie mam tylko elektryczne. Pilot zamyka normalnie. Tylko z klucza po ponownym zamknięciu otwiera się zamek tylnych drzwi... 🙂 Poradzę 😉 <!-- s;) -->

  • Witam.
    Posiadam moduł jak w opisie na początku tematu, żadne metody kodowania aby szyby z pilota ruszyły się nie powiodły nawet kodowania VCDS'em.
    I pytanie mam takie jaki moduł mogę podmienić możliwie bez przerabiania wtyczek aby to zafungowało.

    Fabia I 2004 po lifcie 1.9 ATD wersja Comfort