Witaj na forum Fabia Club Polska

Instalacja radiowa

Temat utworzony · 118 Posty · 36096 Wyświetlenia
  • Z jakiego miejsca najlepiej poci±gn±c kabelki z pr±dem. nie wiem czy zrozumieli¶cie o co mi chodzi :?

  • podjedz do jakiegos warsztatu co sie zajmuje caraudio i przeciagna ci kabel z komory silnika do skrzynki z bezpiecznikami za 20 zl. dostaniesz od razu 2 bezpieczniki i kabelek. ja tak zrobile i trwalo to 15 min a nie jak sam bym sie meczyl to by trwalo z godzine

  • To zalezy co chcesz zrobic ja pod swiecace spryskiwacze pociagnalem z akumulatora

  • co ja chce zrobić to ja wiem potrzebny mi jest tylko pr±d w kabinie 😛 😛 <!-- s:P -->

  • Seryjnie masz tylko instalacje z przodu..jak ja kupowalem to za 40 zl pociagneli mi kable do tylu oraz zamontowali radio ktore im dalem.

    Nie kupiuj radia w ASO poniewaz sie nie oplaca, jak rowniez tylnich glosnikow..poniewaz pewnie chca Ci dac Pioneery 100mm ...a za 200 zl to sie nie oplaca...

    Jezeli cos to tylko instalacje niech Ci pociagna do tylu..jak wspomnialem wczesniej za taka usluge + montaz radia zaplacilem 40 zl

  • Szczerze popieram rade Wojtasa, poniewaz po kupnie auta mozna zaplacic nawet ponad 100 zl za zamontowanie radia. Niech lepiej zaloza od razu jesli ma to wyniesc 40 zl.
    Jesli chodzi o gwarancje to raczej wymagana jest zainstalowanie radia w ASO bo jesli cos sie spieprzy to moga obarczyc wine zlego podlaczenia radia. Znam to z autopsji - ojciec kiedys zamontowal radio w sklepie Car-Audio i pozniej mial problemy i straszono go w ASO ze straci cala gwarancje na elektryke i bedzie dodatkowo pokrywal koszty naprawy (akurat wtedy mial problem z kontrolka centralnej jednostki sterujacej).
    Co do opinii na wyzej wymienione modele - nie moge sie niestety wypowiadac.

  • Ja jak kupowałem auto to dałem własne radio i zamontowali mi za darmo

  • [quote="PABLO"]Czy jeśli chce zamontować radio w samochodzie to musze to zrobic w ASO?[/quote]

    Oczywiście, że nie, ale zapomnij o gwarancji. Gdy przyjdzie taki moment, znajdą wszystko, żeby najmiejsza Twoja ingerencja zwolniła ich z odpowiedzialności za to co się stało.

  • Glosniki w htb sa montownae przy slupkach pod tymi kraktkami..co prawda jest mijesce na syki w drzwiach ale wystarczy jak z tylu zamontujesz dwudrozne. Mieszcza sie tam glosniki o srednicy 100mm..jezeli chcesz wieksze to musisz juz niestety polke kroic 😞 <!-- s:( -->

  • Radyjko polecam Pioneer DEH 4700 MP3 😄
    ja takie zakupiłem dałem 500,00pln 😄 <!-- s:D -->
    teraz jest promocja w Norautko i idzie je dostac 😮 za 629pln z 679 pln
    radyjko dosyć fajne dużo opcji i odtwarza MP3 nie trzeba wozic ze soba mnóstwo CD
    a co do instalacji jak nie rozbierałes nigdy aut
    to tak jak polecają instalacje daj sobie pociągnąć do tyłu i tak : tyłne drzwi obok klameczech wchodzą sopranki - wysoko tonowe a z tyłu obok półki w tapicerce 100 mm - niskotonowe lub zamiast 2 kpl mozna dać 2 drożne z przodu chyba sa 130 mm ale orginały dosyc dobrze daja ja narazie zostawiłem chociaż jak ustawisz dobrze korektor w radyjku które proponuje to beda sie męczyły 😄

    radyjka w ASO nie kupuj bo przepłacisz ewentualnie daj zamontować oczywiście za free - niedaj sie naciągnąć na płacenie 😄
    za instalacje do tyłu zapłać bo w końcu jakieś tam sznurówki :? ci wrzucą do tyłu :x

  • [quote="Wojtas"]...jezeli chcesz wieksze to musisz juz niestety polke kroic 😞 <!-- s:( -->[/quote]

    albo zrobic 😄 😄 a to zaden problem 😎

  • [quote="PABLO"]Dzięki panowie.
    Gdzie montują te głośniki w Fabii hatchback (tyl), w pólce, tuz przy slupach bocznych za zaglowkami, czy w drzwach?
    O jakich gabarytach musze nabyć głosniki, aby pasowały?
    Jakiej firmy polecilibyscie glośniki (do ? zł) i radio (do 1000 zl).Proszę o konkretne modele.[/quote]

    [b]no glosniki 100mm model ... np.. :[ <!-- s:[ -->/b]
    Hertz dcx-100 http://allegro.pl/show_item.php?item=52799883
    lub
    JBL GTO 425 http://allegro.pl/show_item.php?item=52768927
    lub z tanszej polki jakies GMS ...

    [b]radio do 1kzl :[ /b]

  • [quote="mdr"][quote="PABLO"]Czy jeśli chce zamontować radio w samochodzie to musze to zrobic w ASO?[/quote]

    Oczywiście, że nie, ale zapomnij o gwarancji. Gdy przyjdzie taki moment, znajdą wszystko, żeby najmiejsza Twoja ingerencja zwolniła ich z odpowiedzialności za to co się stało.[/quote]

    buehehehehhe serwis nie moze sobie na wszytko pozwolic nie jest monopolista... po zakupie fabii odrazu odstawiona zostala do zakladu gdzie zajmuja sie auto-alarmami i sprzetem car audio...tam zostal zalozony alarm oraz radio...po jakims czasie sam zmienilem glosniki...i sam polozylem kable na tyl (zadna filozofia), auto odwiedza serwis od czasu do czasu 😉 ...nic nie moga zarzucic i nic nigdy nie zarzucali...a dlaczego bo jesli np. serisant powie mi ze mam nie zalozony u nich alarm i np dlatego nie otwiera mi sie prawa szyba w samochodzie to moge go poporstu wysmiac..bo on jesli tak stwierdzi to musi mi to udowodnic...ze zalozenie przezemnie jakis dodatkow w postaci alarmu,instalacji radiowej zle wplynelo na cos innego i przez to sie sypie...do neonow z przodu tez sie przyczepiali...ale bylo wielki LOL 😉 .... osttanio jak bylem z tym zaworem to sie mnie pytal czy byly zdejmowane klemry od aku(stwierdzilem ze nie bo taka prawda)... a najsmieszniejsze jest to ze to mu wyszlo na kompie czy zdejmowalem :lol: wiec tego nie radze robic... bo jedynie do tego moga sie dowalic jesli jest cos powalone z elektronika...a radio raczej nie jest powazane z nia az tak powaznie(chodzi o to ze max co moze sie stac to spalic bezpiecznik za 50groli 😉 ) no chyba ze ktos zle polozy kable przeciaza sie zapala blebleble ale takie rzeczy to sa wyjatki jeden na milion 😉 <!-- s;) -->))))) to sie rozpisalem

  • [quote="pablaris"]zgodzę się z tobą montaż radia i głośników (oryginalnych rozmiarów) to żaden problem, ale jeżeli masz auto na gwarancji, dużo jeździsz, korzystasz z tabeli dobrej woli to jednak warto zapłacić za "wpis do ks.gwar" mam tu na myśli nie łapówe w ASO, lecz fizyczny montaż radia w ASO a dopiero potem różnego rodzaju modyfikacje. Na marginesie czasami warto spr.cenę w ASO i innym warsztacie, niekiedy jak by się mogło wydawać ASO jest tańsze od nie autroyzowanych warsztatów. No i nie tracisz gwarancji na autko, masz pewność że zostało zamontowane zgodnie z technologią montażu, a nie tak jak się komuś wydawało bo taki montaż radia w nowym autku też widziałem.[/quote]

    hmm ale ja gwarancji nie stracilem przez montaz w tamtym zakladzie 🙂 <!-- s:) -->

  • a ja powiem co ja mysle... 😛 <!-- s:P -->
    Nie polecam kupowac w ASO.
    Osobiscie tez robilem w Car-Audio i sie dogadalem z ASO gdzie maja jakies "autoryzowane przez ASO" zakladay Car-Audio. Przypadek chcial, ze tam gdzie chcialem sie udac oni wlasnie polecili.

    waku - Co do gwarancji - zasady sa jasne - utrata gwarancji na elektryke nastepuje wtedy, gdy stwierdzi sie jakakolwiek ingerencje w elektryke w aucie. Wiec ich nie interesuje, czy radio na zwiazek z szybami czy nie.

    Ale swoja droga ja mam pozmieniane diody, glosniki i nie mam problemow z elektryka i jak sa jakies bledy w komp w ASO to ja lednie bez gadania usuwaja 🙂 Wiec problemow z gwarancja nie mam chodz byla spora moja ingerencja w ukl elektryczny w autku 😛

    Co do glosnikow:
    Seryjne z przodu wyrzymaja ok 1 rok przy uzywaniu, a nie oszczedzaniu.
    Na tyl polecam cos w polke, a tam jest duzy wybor i sadze ze jak pojdziesz do dobrego sklepu to Ci doradza co i jak.
    Ja mam Pioneerki TS-A6900 ; 240 W ; 6''x9'' ; i graja 1,5 roku i nie mam na co narzekac 🙂 Koles mial Magnaty tez nie najgorzej graly - wiec masz duzy wybor:P

  • a co do polki to zdjecia mojej :
    zrobiona z plyty 20mm na wzor orginalu, pokryta materialem ktorym sie pokrywa subwoofery z mata zeby nie bylo widac glosnikow,otowry na glosniki 25cm :] <!-- s:] -->
    [img]http://www.ewusiaaa.republika.pl/polka.JPG[/img]
    [img]http://www.ewusiaaa.republika.pl/polka1.JPG[/img]

  • Nie mam ale jak jest taka potrzeba to na dniach moge zrobic.
    Poki co, pozyczylem swoj aparat i bede go mial za jakirees 2 dni.

  • Czy i jak samemu pociągnąć kable sygnałowe do głóśników z tyłu w Fabii hatchback.

    Na pokładzie fabryczna instalacja - antena i 2 głośniki w przednich drzwiach.

    Z góry dzięki za odpowiedzi

  • wywalasz stare i wstawiasz nowe 😄 <!-- s:D -->

  • taaa... przy czym z tyłu jest pusto, a przód na razie ma zostać.

    W dziale zrób to sam znalazłem skrócony opis do kombiaka. Jest tam propozycja upychania kabla pod listwy przy podłodze. Działa to tak samo dobrze w Hatchback'u i czy działa ogólnie?