Witaj na forum Fabia Club Polska

Maxi-dot w Fabii II po 2010

Temat utworzony · 186 Posty · 54027 Wyświetlenia
  • nic nie musiałem kombinować, manetka działała od razu, także instalacja była, teraz jestem na etapie spinania działania tempomatu 😉 <!-- s;) --> poluję na bcm'a w dobrej cenie

  • ale chodzi mi o Maxi-dota, działa?

  • działa 🙂 <!-- s:) --> nawet sterowanie radiem z prawej manetki działa pomimo, że swinga dokładałem po zakupie

  • czyli jeśli dobrze zrozumiałem to inwestycja polega na dokupieniu manetek i licznika, złożeniu tego do kupy i zaprogramowaniu? jaki jest symbol tego licznika? z końcówką D czy E? czy działają wszystkie opcje tj. temp cieczy chłodzącej, temp oleju, pokazywanie otwarcia drzwi, wskazania radia itd

    mnie tempomat nie interesuje, ale z chęcią wstawiłbym sobie maxi dot, licznik używka jakieś 300 zł, manetki powiedzmy 200 plus założenie tego, skęk w tym, że nie znam dokładnych numerów części

  • dobrze wnioskujesz, trzeba dokupić zegary i manetkę i wszystko zakodować, jeśli przebieg będzie się różnił to dojdzie jeszcze koszt zmiany wskazań licznika, bo aso tego nie zrobi... u mnie koszty przedstawiały się tak: zegary 250zł; manetka 170 zł, kodowanie w ASO 100 zł. Weź oba kluczyki jak będziesz jechał do ASO, bo muszę zakodować do zegarów.
    wszystkie funkcje działają, weź tylko z końcówką E (etylina), D to diesel, ale to poznasz po skali obrotomierza 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="granit"]dobrze wnioskujesz, trzeba dokupić zegary i manetkę i wszystko zakodować, jeśli przebieg będzie się różnił to dojdzie jeszcze koszt zmiany wskazań licznika, bo aso tego nie zrobi... u mnie koszty przedstawiały się tak: zegary 250zł; manetka 170 zł, kodowanie w ASO 100 zł. Weź oba kluczyki jak będziesz jechał do ASO, bo muszę zakodować do zegarów.
    wszystkie funkcje działają, weź tylko z końcówką E (etylina), D to diesel, ale to poznasz po skali obrotomierza 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    wreszcie jakiś konkret, wielkie dzięki 🙂 do ceny rzecz jasna będę musiał dodać montaż manetek i zegarów

    są jeszcze z końcówką B, F (chyba do DSG)

    manetki takie?
    http://allegro.pl/tasma-pajak-manetki-fabia-ii-roomster-6ra953521c-i3439128924.html

    i jeszcze ostatnie pytanie: ja nie mam komputera pokładowego (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo - wersja Classic) to nie będzie problemu czy jeszcze muszę coś dokupować?

  • Jak kupujesz manetki to zwróć uwagę na to czy one są do wersji przed FL czy po FL bo to jest ważne.

    Poza tym możesz jeszcze potrzebować czujnik temperatury cieczy chłodzącej na wskaźnik lub/i czujnik temperatury oleju ale w zależności jaką wersję maxika chcesz mieć.

  • [quote="TOMUŚ"]Jak kupujesz manetki to zwróć uwagę na to czy one są do wersji przed FL czy po FL bo to jest ważne.

    Poza tym możesz jeszcze potrzebować czujnik temperatury cieczy chłodzącej na wskaźnik lub/i czujnik temperatury oleju ale w zależności jaką wersję maxika chcesz mieć.[/quote]

    jak rozpoznać te manetki przed i po FL? jeśli mam kontrolkę temp silnika to chyba czujnik jest, co do oleju to nie wiem nawet jak to sprawdzić, a to bardzo ważne bo własnie dlatego rozważam montaż innego licznika, dla tem cieczy, oleju i uczciwego wskaźnika paliwa, reszta jest tak naprawdę nieistotna

    takie coś znalazłem, z opisu wynika, że to manetki z tempomatem po FL
    http://allegro.pl/oryginal-tempomat-skoda-fabia-2-fl-rapid-2012-i3444679228.html<!-- m -->

  • to jest link poglądowy i na tym linku są przedstawione manetki przed liftem z komputerem i tempomatem http://shop.autosport-kucera.cz/products/tempomat-pro-vozy-s-palubnim-pocitacem-fabia-ii-roomster/<!-- m --> .

  • a co z tym komputerem? jeśli go nie posiadam, to muszę dokupować również komputer czy to z licznikiem w środku idzie?

  • Mamy taki podział liczników:

    • bez kompa
    • z kompem
    • maxik (zawiera kompa)
      Z tego co piszesz to masz wersję taką jak ja i tam nie ma kompa. Więc jak kupisz maxika + manetki + zrobisz sobie wiązkę elektryczną (bądź Ci w aso zrobią , nie wnikam w to) + prace montażowe (zamiana licznika + kodowanie itp) = maxik z kompem.
      Pamiętaj :!: <!-- s:!: -->
      Musisz mieć ustawiony prawdziwy stan licznika a z tym jest ciężko poza aso ale też we wszystkich aso dają sobie z tym radę. Przynajmniej chodzi taka opinia.
  • [quote="TOMUŚ"]Mamy taki podział liczników:

    • maxik (zawiera kompa)
      Z tego co piszesz to masz wersję taką jak ja i tam nie ma kompa. Więc jak kupisz maxika + manetki + zrobisz sobie wiązkę elektryczną (bądź Ci w aso zrobią , nie wnikam w to) + prace montażowe (zamiana licznika + kodowanie itp) = maxik z kompem.
      Pamiętaj :!: <!-- s:!: -->
      Musisz mieć ustawiony prawdziwy stan licznika a z tym jest ciężko poza aso ale też we wszystkich aso dają sobie z tym radę. Przynajmniej chodzi taka opinia.[/quote]

    o to właśnie mi chodziło, wielkie dzięki za info - pozostaje skompletować części i znaleźć miejsce gdzie mi to złożą z sensem

  • ale jak jest z czujnikiem temp zewnetrznej, bo ja mam zwykły licznik z kompem, pewnie będziesz musiał całą wiązke robic i czujnik montować, ciekawe ile taka zabawa wyjdzie, w Fabi co kompa ma to sie płąci tylko za licznik ( około 350zł) plus zabawa ASO z montażem ( też trzeba liczyć coś koło 300zł), a u Ciebei trzeba manetki, wiązki ciagnać, pewnie coskodować, droga zabawa to może być 😞 <!-- s:( -->

  • [quote="zecke"]ale jak jest z czujnikiem temp zewnetrznej, bo ja mam zwykły licznik z kompem, pewnie będziesz musiał całą wiązke robic i czujnik montować, ciekawe ile taka zabawa wyjdzie, w Fabi co kompa ma to sie płąci tylko za licznik ( około 350zł) plus zabawa ASO z montażem ( też trzeba liczyć coś koło 300zł), a u Ciebei trzeba manetki, wiązki ciagnać, pewnie coskodować, droga zabawa to może być 😞 <!-- s:( -->[/quote]

    ja mam czujnik temp zewnętrznej - pokazuje się na Swingu i w okienku LCD, więc po co mam go domontowywać? nie jestem tylko pewien czy jest czujnik temp oleju, przed zakupem części skonsultuję cenę usługi, ale nastawiam się na dość spory wydatek, bo np. montaż halogenów wyszedł 100% więcej niż zakładałem 😛

  • Wiecie ja mam licznik bez kompa i temperaturę cieczy chłodzącej na kontrolki i mam temperaturę zewnętrzną.

    Z moich ustaleń wynika jasno, że najlepiej części kup sobie sam we własnym zakresie i żeby to były części nowe i ori.

    • licznik maxik od 840 - 1000 zł
    • manetki około 500 zł z tempomatem
    • w zależności od potrzeby to jeszcze sterownik bcm to około 435 zł
    • montaż z kodowaniem bcm-u około 850 zł w serwisie seata + złączki,wtyczki, piny itp.

    Tutaj trzeba rozważyć czy warto montować tempomat bo to jest za jedną robotą. Ogólnie cena montaży tempomatu nie jest wysoka bo to jest 200 czy 250 zł w aso.

    Ceny są z zagranicy więc trzeba wziąć poprawkę gdyż nasza waluta jest ruchoma.

  • fiu-fiu kwota się robi astronomiczna, a gra niewarta świeczki, dziś byłem w ASO i ustaliłem, że potrzebne są manetki 6Q0953513AN tak jak pisaliście powyżej, co ciekawe zdaje się, że zestaw manetek obejmuje jakieś złączki, kodowanie licznika 150 zł, o montaż zapomniałem zapytać, ale też pewnie ze 150 zł

    [img]http://i.imgur.com/ObePM8q.jpg[/img]

    nie wiem czy posiadam sterownik BCM i czujnik temp oleju, ktoś wie jak i gdzie to sprawdzić?

    wariant optymistyczny: około 1000 zł
    wariant pesymistyczny: opisał powyżej TOMUŚ, z tym, że cena nowego licznika w ASO to ponad 2 tysiące 🙂 <!-- s:) -->

  • bcm musisz mieć tylko o numer chodzi i literkę jaką masz. On jest koło pedałów po lewej stronie patrząc na pedały. on jest za bezpiecznikami.
    Moja wersja jest dość dobra bo ja liczyłem ceny części nowy i ori.

  • całe szczęście ze nie poskąpilem 650 zl przy zakupie aura na maxi. bo koszta podajcie astronomiczne

  • Wiesz powiem Ci że najlepiej brać wszystko co się chce przy zakupie auta bo potem jest gorzej lub katastrofa.
    Ja jak się dowiadywałem w aso montaż maxika to mi wyszło 4060 zł + złączki i inne drobnostki, ale to jeszcze nic; jak pytałem się o halogeny to mi koleś powiedział że mi je może zrobić tak jak to powinno być i wychodziło to między 5000 a 7000 zł z wymianą całej przedniej wiązki elektrycznej. To sobie podarowałem i to zrobie nieco inaczej 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="TOMUŚ"]ale to jeszcze nic; jak pytałem się o halogeny to mi koleś powiedział że mi je może zrobić tak jak to powinno być i wychodziło to między 5000 a 7000 zł z wymianą całej przedniej wiązki elektrycznej. To sobie podarowałem i to zrobie nieco inaczej 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    bzdura na kółkach, montowałem halogeny u siebie, a moim śladem montował granit w tm samym aso i wyszło 854+200 z groszem za halogeny,a to było przecież ASO, więc da się to zamontować taniej - szczegóły są w wątku o montażu halogenów, w razie czego służę listą części

    wracając do tematu: poszukam tego modułu BCM, tematu nie uważam za zamknięty, najwyżej będę w plecy kilkaset zł

    aaa i jeszcze jedno: łatwo się mówi trzeba było dopłacić za to i tamto, w Classicu nie było możliwości dokupienia maxi-dota i innych ciekawych rzeczy, a wyższa wersja kosztowała znacznie więcej, więc sami wiecie, zupełnie nie rozumiem czemu temat retrofittingu wywołuje takie dziwne reakcje