Witaj na forum Fabia Club Polska

Maxi-dot w Fabii II po 2010

Temat utworzony · 186 Posty · 54027 Wyświetlenia
  • jesli chodzi o immo, to chyba nie da sie go tak po prostu przelozyc... dlatego kazdy kto wymienia licznik, koduje klucze od nowa 🙂 <!-- s:) -->

  • pewnie tak jest, ale spróbuję rozkręcić trochę ten licznik i zerknąć co tam siedzi w środku 😉 <!-- s;) --> a temat tempomatu ogarniałeś ? co tam oprócz manetki trzeba podokładać ?

  • [color=#0000FF]Granit[/color] pamiętaj o jednym że manetki do fabii 2 FL (czyli taką jak masz) są inne niż do fabii 2 przed Faceliftingiem 🙂 <!-- s:) --> .
    Co do tempomatu. To w wersji FL tempomat jest z prawej strony. Tak mówią na skodahome.cz. Musisz dodać wiązkę która jest inna niż w wersji przed liftingiem. Poza tym na samym początku sprawdź oznaczenia sterownika czy Ci bedzie to obsługiwał , bo sterownik nieco kosztuje (w zależności od wersji sterownika to od 400, 500 zł do 1000 zł).

  • Sorki za ot bo to nie o tempomacie temat, ale zgodzić się do konca nie moge:(
    Mi etka podaje ze do fabii z 2012r idzie manetka tempomatu o nr 6Q0953513AN czyli ma sterowanie tempomatem z lewej strony jak fabia2 przed 2010r tylko ksztalt przelacznika jest deko inny i numer z 2009r ma 7H0953513B. Ale podpiecie wiazki tempomatu do manetki idento.
    Co do modulu bordnetza to fakt, trzeba sprawdzic czy jego ostatnie cyfry to 087 lub wyzsze. Bo nizsze nie obsluguja tempomatu.
    Tzn przed 2010r byly moduly o poczatku 6Q0 i 6Q1 obslugujace tempomat, a po 2010r bcm byly juz na dwie wtyczki po 73 piny i tu numer zaczyna sie bodajze od 6R0, ale najwazniejsze sa ostatnie cyfry i maja byc nie nizsze niz 087.
    Wiązke tempomatu moge zrobic bez problemu na oryginalnych częsciach. Tu na forum tez jest moja oferta do fabi 1 i 2 do 2010, ale na dniach beda gotowe wiazki do F2 powyzej 2010r.
    Koniec ot:)

  • [quote="TOMUŚ"][color=#0000FF]Granit[/color] pamiętaj o jednym że manetki do fabii 2 FL (czyli taką jak masz) są inne niż do fabii 2 przed Faceliftingiem 🙂 <!-- s:) --> .
    Co do tempomatu. To w wersji FL tempomat jest z prawej strony. Tak mówią na skodahome.cz. Musisz dodać wiązkę która jest inna niż w wersji przed liftingiem. Poza tym na samym początku sprawdź oznaczenia sterownika czy Ci bedzie to obsługiwał , bo sterownik nieco kosztuje (w zależności od wersji sterownika to od 400, 500 zł do 1000 zł).[/quote]
    manetka ze sterowaniem tempomatu jest z lewej strony, różni się poliftowa kształtem delikatnie, z prawej strony mamy obsługę kompa pokładowego, wiem, bo zakupiłem z 2011 manetki i właśnie takie są, a czy będą ok się okaże jak podłączę, ryzko, cóż, najwyżej będę sprzedawał graty i już 😉

  • Czyli obaliliśmy kolejny mit 😉 <!-- s;) -->

  • więc immo tak jak przypuszczaliśmy się nie podmieni, bo w liczniku jest jedna płytka i trzeba kodować :zly: <!-- s:zly: -->
    pozostaje ASO i przekodowanie, mam paragon zakupu licznika więc nie powinni robić problemów z nielegalnością pochodzenia itp.
    myślę, że uderzę do Wieliczki, bo tam chętni są na takie roboty i w dodatku nie zdzierają z człowieka... od razu tempomat powiem żeby zrobili (o ile się da) i może w końcu tego chipa w Krakowie 😛

  • dziś zamontowałem manetki i... kompa ani śladu, bordnetz jest w wersji 6R7 937 085C więc z tempomatem też lipa... a nowe zegary włożyłem żeby zobaczyć czy może jakimś cudem zadziałają i wszystko się zaścwieciło, zapalił się napis immobilizer active i po przekręceniu kluczyka wszystko zgasło, więc założyłem spowrotem stare zegary i jest ok poza tym, że świeci się kontrolka ABS, bez podłączenia do kompa i wykasowania błędu się pewnie nie obejdzie... ogólnie zależałoby mi na kompie pokładowym na razie, nie wiecie czy po prostu nie mam go w zegarach czy brakuje jakiegoś kabelka w wiązce idącej do manetki?

  • fabia to u mnie zadki okaz, ale to blizniak polo, a wiec powinno byc to samo
    Bordnetz jak juz widzisz masz 085 to z tempomatem nie zagada, musi byc chociaz 087 lub wyzszy i wiazka do tego 9np na alledrogo sa), a mfa to trzeba 3 przewody od manetki do licznika pociagnac do hmmm o ile dobrze pamietam zielonej wtyczki:)

  • wtyczka w liczniku taka różowo-fioletowa ? a wiesz które piny z manetki powinny wychodzić do których we wtyczce w liczniku :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->

  • To nic pewnego i Fabia moze miec inaczej, ale mozesz sprawdzic czy tam gdzie podam bedziesz mial przewody:) A wiec, pierwszy z brzega, to jest niby licznik od Fabii 2 polift i tylko jedna wtyczka na 32piny jest:) To w vagch po 2010przewaznie jest tak:
    Wtyczka manetki wtyczka licznika
    18 23
    23 22
    24 21
    Ale to nic nie potwierdzone w przypadku fabii po 2010r 😞 <!-- s:( -->

  • ale napisz mi jeszcze co oznaczają te liczby? to jest jakiś pin tylko jak to liczyć, od której strony? ew. myślałem żeby miernik prądu przyłożyć i sprawdzać gdzie się coś będzie zmieniać przy wciskaniu guzika na manetce...

  • Tak jak jest napisane, pierwsza kolumna to piny we wtyczce manetki, druga kolumna - wtyczka licznika, a wiec laczysz pin nr 18 wtyczki manetki z pinem 23 wtyczki licznika itd itd
    Kazda jedna wtyczka jaka jest w aucie od strony gdzie sie wklada przewody ma ponumerowane piny z brzega. A wiec dla przykladu np patrzysz na wtyczke od strony przewodow i w rogu z lewej jest nr11, a z prawej nr20. Chcesz sie wpiac w 18, czyli liczysz 8 dziurek, to bedzie pin 18 i wtykasz przewod.
    Manetka mf lata po masie i sprawdz te piny 18, 23 i 24 jesli chcesz zbadac czy z manetka jest wsio ok.
    A bym zapomnial pin nr 19 jest podpiety do masy i on "zasila" mfa w manetce. Praktycznie nie spotkalem sie zeby nie bylo przewodu w pinie nr 19 wtyczki manetki, ale zobacz u siebie, jesli go nie ma to trzeba wsadzic przewod i podpiac do masy.

  • forum pomocna sprawa, dzięki za wyjaśnienie 😉 <!-- s;) -->

  • powiedzcie mi jedno bo mam fabie II 2008 1,4 TDI chce zalozyc licznik z kompem
    manetki juz mam , tempomat ogarnałem i działa ale jesli chodzi o licznik ja mam u siebie z jedna kostka a te z kompem maja 2 kostki , ta druga kostka jest do manetki ?

  • nie moge tego rozgrysc niektore maja 2 wtyczki niektore jedna wtyczke niezaleznie od liftingu czy bez , ktos wytlumaczy mi o co kaman

  • Z tego co mi znane jest przed liftem było trzy rodzaje liczników z komputerem bez komputera i z maxi dot każdy połączony jest dwoma wtyczkami T32 i T6 ta druga odpowiada między innymi za informacje o zużyciu klocków musiał bym sprawdzić czy jeszcze za coś,myślę że właśnie od tego uzależnione czy jest ta wtyczka T6 czy nie bo szczerze mówiąc nie natrafiłem jeszcze na licznik przedliftowy który ma wejście na jedną wtyczke. Ostatnio montowałem w fabiance znajomej licznik z obsługa komputera miała wcześniej bez oczywiście manetke też trzeba było wymieniać ale ku mojemu zaskoczeniu instalację miała kompletna także wszystko odbyło się plug&play plus oczywiście kodowanie. Jeśli ktoś by potrzebował to mam na zbyciu licznik przed liftowy 1.4 tdi z obsługa kompa ale nie maxi dot wraz z kodem pin co jest bardzo ważne i manetke mogę też pomoc w wymianie i kodowaniu pod warunkiem że znany jest pin auta

  • ile chcesz za ten licznik, w rozliczeniu moge oddac swoj 🙂 <!-- s:) --> masz moze zdjecie jak wyglada komp w wersji z mini dotem? ja akurat mam 1,4 TDI

    moj mail pershing83(małpa)o2.pl wyslij zdjecie i daj nr do siebie to sie zdzwonimy.
    czy komp u mnie obsluzy kompa bo mam najubozsza wersjie jedynie z klima i elektryka szyb. ale zminilem juz modlul komfortu na wyzszy oraz XS3 ( modul centralny elektryki) na obsluge tempomatu

    ja mam licznik z jedna wtyczke T32

    samochod mam z salonu z ksiazkami itd z pinem nie bedzie wiec chyba problemu

  • a jak sprawdzic czy moj licznik jest z kompem czy bez?
    jak pisalem wczesniej jest bez maxi dot ale nie mam pojecia czy nie jest z obsluga
    manetke juz mam nie wiem co z instalacja czy jest czy nie , w razie czego moge dorobic tak jak do tempomatu

  • granit i jak się sprawa zakończyła? udało się?