Witaj na forum Fabia Club Polska

Średnie zużycie paliwa w naszych fabiach

Temat utworzony · 392 Posty · 81186 Wyświetlenia
  • Taka propozycja do wszystkich wpisujących swoje zużycie paliwa wszelakiej maści, jeśli piszecie w "trasie" to określajcie z jaką prędkością podróżną pokonywaliście dany dystans.
    A mówiąc "trasa" trzeba raczej brać dystans min. 100km.
    Bo niestety jest bardzo duża różnica gdy jedzie się średnio 90-100km/h w "trasie" czyli raczej spokojnie, a inaczej to wygląda gdy jedzie się 100-110km/h na tym samym dystansie.
    Prosty przykład z moich doświadczeń traska 96km prędkość 90-100max w porywach, spalanie z kompa 5,6l/100. A w drugą stronę szybciej 100-115km/h i wynik już taki 6,4l/100.
    I dziękuje BARDZO. I nie dawajcie mi tu jakiś ekstremalnych eko-jazd. Bo to męka nie jazda. Tak normalnie bez przesady. Ok?

  • Mój dotychczasowy rekord z dzisiejszej trasy 220 km to 5,8 🙂 <!-- s:) --> ale faktem jest, że ruch był bardzo mały i czasami nawet sam jechałem. Makmisum jadę 120 km/h, ale rzadko. Przez większość trasy 90-110 km/h.

  • wczoraj zrobiłem trase 100 km - troche autostaradą ok. 30 km reszta drogi wojewódzkie - spalnie wyszło wg kompa 4,1.
    Jazda spokojna.

  • Wyjazd na wczasy nad morze w tym roku. Trasa Andrychów - Jarosławiec śr.spalanie 4,1, przy czym do Torunia 3,8...3 osoby i po dach bagaży 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam wszystkich, którzy dyskutowali na forum na temat spalania mojej Fabii. Otóż są to prawdziwe dane ponieważ wynik ten osiągnąłem na imprezie pn. "Economy Run" w Czechach, a który możecie sprawdzić na stronie internetowej http://www.economyrun.cz/_cz/2006/results/04_res_b1200.pdf<!-- m --> .Jest to impreza, na której uczy się ekonomicznej jazdy, a ja biorę w niej udział od 2000 roku. Takowa impreza odbywa się co roku w Czechach, zawsze w 3-ci weekend września, i może w niej startować każdy kto ma Skodę. Na załogę składa się kierowca i pilot.
    Tak przy okazji chciałbym zaprosić wszystkich posiadaczy samochodów (nie tylko Fabii) Skoda na międzynarodową imprezę pn. "Skoda Tour", która odbędzie się w okresie od 15. do 22. czerwca 2013 roku w Niemczech (Insel Usedom), około 28 km od Świnoujścia (http://www.hudewald-resort.de). Są to wspaniałe imprezy, gdzie można spotkać wspaniałych ludzi z całej Europy. Jeśli jesteście chętni na taką imprezę to zapraszam i służę informacją. W styczniu będzie wiadomo jaki jest koszt tej imprezy, tak że macie czas do zastanowienia się. Jeśli ktoś jest chętny to służę informacją pod 697260946. ZAPRASZAM I POZDRAWIAM.

  • średnio, że średnio z większego dystansu (ok 10tys.) to 4,3l/100km
    najniższe: w strone Krakowa (z górki:D) 3,8l/100km
    największe: zaladowany po sam dach z Europy zachodniej do Polski ok. 1300km 5.4l/100km

    Po zmianie termostatu jeszcze mniej:)

    Dlatego w komputerze mam cały czas ustawiony widok na średnie spalanie:)

  • Dobra posiadacze sdi nie wychylać się. 🙂 <!-- s:) -->

  • SDI w tym dziale rządzi 🙂 <!-- s:) -->

  • Zatankowałem dziś na full i wyszło 5.54l/100km.

  • Ostatnie dni 7.5L / 100 km. Cykl mieszany -> z czego 40% trasa / 60% miasto i krótkie odcinki (5.5 km dojazd do pracy w jedną stronę).
    W trasie Skoda pali mi średnio 5.5L / 100 km. Czasami mniej - wracałem z Zakopanego - miałem średnią 5.2... prędkość ~100 km/h. W drugą stronę miałem 5.8L / 100 km.
    Wszystko zależy jak się jedzie. Czasami 1mm odjęcie z gazu daje 1L mniej (spalanie chwilowe). 😉 <!-- s;) -->

  • U mnie ostatnio spalanie mniej więcej 8L, jest progres bo wcześniej było powyżej 8 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="Super8"]Ostatnie dni 7.5L / 100 km. [/quote]

    Uzupełnij profil bo masz zaznaczone silnik "inny" w związku z tym i tak nie wiadomo co spaliło Ci tyle paliwa najmniejszy 1.2 czy też coś mocniejszego aż po 2.0.

  • opony 165/70 R14, jazda miejska, dystanse ok. 10 km - spalanie średnie ok. 8 l/100km, 30% jazda dynamiczna, 70% spokojna

  • u mnie za rok 2012 wyszło 5.29, jazda miejska ok. 90 %

  • U mnie;
    Trasa - 5,6
    Miasto - 7
    Autostrada - 17 🙂 <!-- s:) -->

  • 15 L na 100 - to strasznie dużo nawet w mieście 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="stunciak"]U mnie;
    Trasa - 5,6
    Miasto - 7
    Autostrada - 17 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Napisał o mieście, człowiek z Serocka... Co to za miasto.

  • Błysnąłeś intelektem teraz. Nie wiem jak Ty ale ja nie ograniczam sie w użytkowaniu pojazdu tylko i wyłącznie do miejsca zamieszkania 🙂 <!-- s:) -->
    wyobraź sobie, że bywam nawet w takich aglomeracjach jak Warszawa 🙂

  • [quote="mucha33"]Teraz to mam średnią 6.5, a powiem że wcześniej miałem Vectre i zawsze miałem ok 8.[/quote]

    Średnią 6.5? W takie ostatnie mrozy itp. 😉 <!-- s;) --> Sami bajkopisarze... 😃

  • E... 6,5 w taką pogodę to chyba na postoju i nie na 100 km a na 3 godziny 🙂 <!-- s:) -->.

    Obecnie w mieście mam spalanie koło 8 l/100 km, jest większe niż w lecie. Ale to jest nic... Mój poprzedni Fiat Siena 1.6 brał i 13.5 l/100 km po mieście w zimie (a w trasie tej samej zimy... 6,5).