Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Nierówna praca silnika PB - temat zbiorczy

Temat utworzony · 218 Posty · 43405 Wyświetlenia
  • Witam
    na luzie falują mi obroty , a podczas dodawania gazu samochod prawie gaśnie, macie jakies pomysly dlaczego tak jest??

  • Na przyszłość użyj funkcji SZUKAJ

  • Witam was jestem tu pierwszy raz, forum jest swietnie naprawde duzo rzeczy juz zaczęrpnąłem i wiele sie naprawde przydalo, ale mam jeden problem na ktory rozwiązania znalezc tu nie moge,

    Mam Fabie 1.4 MPI 44kw.
    Kiedy odpalam i stoje na luzie obrotomierz skacze, raz wiecej raz mniej w kazdym razie nie ma stabilnej pracy silnika. Nie jest to jakas bardzo nie rownomierna praca ale napewno nie jest tak jak powinno byc, raz obroty spadaja bardzo i za chwile wracaja. Za bardzo nie wiem o co chodzi a jestem na dodatek totalnym laikiem to prosze o jakies sugestie co to moze być czy to moze świece( sprawdzałem je to sa jeszcze w miare w dobrym stanie) czy moze cos jeszcze innego. Sprawdzałem jeszcze uk wydechowy( strasznie głosno chodzi), mam do wymiany złącze elastyczne, w jednym miejscu ta siateczka oderwała się przy miejscu spawania z rura, nie wiem czy to moze byc przez to czy przez cos innego.

    Prosze o pomoc bo za bardzo nie wiem jak sie za to zabrać,

    Pozdrawiam 🙂 <!-- s:) -->
    DannieL

  • [b]DannieL[/b],
    witaj na forum - witamy się w odpowiednim dziale.
    zacznij od regulaminu - w szczególności pkt. 5 .
    potem poszukaj .

  • Witajcie,

    Mam Fabie I 2001 r. 60 KM 1.4 mpi .
    Ostatnio miałem problemy z moja malenka gdyż latała na luźnym biegu(obrotomierz) . Przeczyscilem przepustnice zaadaptowałem sprawdziłem błedy i skasowąłem na Vagu. Nie dało to az tak piorunującej roznicy(moze nie poiwnno nie wiem) fakt jest taki ze silnik pracuje rowniej i nie gasnie na swiatłach, obrotomierz nie lata z gory do dołu. Jednak nadal szarpie, przed czyszczeniem przepustnicy sprawdziłem wszystkie błedy i komputer dał takie :

    17978�
    16556
    16502
    17549

    Moze macie jakies sugestie co dalej moze powodwac lekkie szarpania silnika, mam wrazenie po przeczytaniu kilku tłumaczen tych błedów ze jest cos nie tak z wtryskiem paliwa albo moze świece.
    Macie jakis powodu jak go ustabilizowac ?

    Pozdrawiam,
    DannieL 🙂 <!-- s:) -->

    [color=#FF0000]

    temat przeniesiono - zapraszam do poczytania od początku 😉 [/color]

  • [quote]Moze macie jakies sugestie co dalej moze powodwac lekkie szarpania silnika[/quote]
    Powiem krótko. Ten typ tak ma. Silniki MPI skody mają to do siebie. Mój MPI też poszarpuje. Jak go kupiłem też chciałem to usunąć. Ale po wydaniu 300zł i zero efektu oraz opiniach mechaników nie autoryzowanych jak i tych z ASO dałem sobie luz. Więc skasuj błędy na vagu i śmigaj dalej.

  • Jak na mój gust to falowania obrotów jest spowodowane raczej sławną gnijącą wiązką przewodów biegnącą w komorze silnika, a jeśli to nie ona to winny jest czujnik skrętu. Wspomaganie kierownicy pobiera sporo energii jeśli uszkodzony będzie czujnik może on powodować znaczne spadki napięcia a co za tym idzie nierówną pracę silnika na biegu jałowym.

  • [quote]ak na mój gust to falowania obrotów jest spowodowane raczej sławną gnijącą wiązką przewodów biegnącą w komorze silnika, a jeśli to nie ona to winny jest czujnik skrętu. Wspomaganie kierownicy pobiera sporo energii jeśli uszkodzony będzie czujnik może on powodować znaczne spadki napięcia a co za tym idzie nierówną pracę silnika na biegu jałowym.[/quote]
    Ciekawe. 1 sąsiad od razu po wyjechaniu z salonu (może przejechał z 100km) miał te falowania. Teraz ma 100tys i nadal mu faluje. oprócz niego znam jeszcze 2 osoby którym praktycznie od nowego tak faluje. Nie przejmują się tym i jeżdżą.

  • [quote]Ciekawe. 1 sąsiad od razu po wyjechaniu z salonu (może przejechał z 100km) miał te falowania. Teraz ma 100tys i nadal mu faluje. oprócz niego znam jeszcze 2 osoby którym praktycznie od nowego tak faluje. Nie przejmują się tym i jeżdżą.[/quote]

    Jak można wyjechać z salonu nowym samochodem z falującymi obrotami ?
    Nic z tym nie zrobił? powiedzieli że ten typ tak ma i nic nie da się zrobić?
    To chyba żart 🙂 <!-- s:) -->

  • Dokładnie. Sąsiad by w to nie uwierzył gdyby nie fakt że znał jeszcze takie przypadki i w salonie za nim stały do serwisu w kolejce jeszcze kilka fabi z tym samym problemem. Zresztą to falowanie nie jest tak tragiczne (przynajmniej u mnie) by cokolwiek z tym robić.

  • jak w temacie zaraz po odpaleniu po nocy silnik jakby chodzil nie na wszystkie gary po kilku sekundach pracuje normalnie nie przerywa przyspiesza normalnie nie szarpie za kazdym nastepnym odpaleniem chodzi normalnie ma moze ktos z was jakis pomysl co to moze byc?

  • W czeskich 1.4 zdarzały się przebicia na cewce zaplonowej. Czasem pomaga wymiana samych gumek które wchodzą na świece.

  • Mogła się pojawić nieszczelność w układzie tłok-cylinder.

  • Chce uporac sie z falujacymi obrotami na biegu jalowym, ludzie polecaja sprobowac srodka STP do wtryskow ? Czy to trzeba dolac raz i czekac na efekt po spaleniu benzyny czy co jakis czas dolewac, macie jakies informacje jaki stosunek jest tego srodka do ilosci benzyny ? Jak macie jakies info to dajcie znac prosze 🙂 <!-- s:) -->
    pozdrawiam
    🙂

  • [b]DannieL[/b] dawno czyściłeś przepustnicę? Z tego co wiem koledzy raczej nie stosują takich środków i radzą sobie z obrotami. Nie mówię, że nikt nie stosował, ale jeszcze nie czytałem u nas na forum żeby ktoś korzystał z takiego rozwiązania.

  • ostatni raz w styczniu byla czyszczona u mechanika 🙂 Niektorym to pomoglo, mam auto 10 letnie nie chce mu dac czegos bez przekonania ze moze nie pomoc albo jeszcze zaszkodzic, spora ilosc osob chwalila sobie ten srodek na czyszczenie wtryskow i mowila ze pomoglo im to z falujacymi obrotami. 🙂 <!-- s:) -->

  • w takim razie czekamy na opinie kolegów z forum co przerabiali ten temat 😉 <!-- s;) -->

  • U mnie w Dicy problem z wtryskami objawiał się łapaniem muła po dodaniu gazu a nie falowaniem obrotów.
    Co do środka - na to pomaga - ja wlewałem pół buteleczki na jakieś 25 litrów, tam jest coś buteleczka na 50 czy jakos tak, ale to nie jest jakieś bardzo wiążące, nie da się przedawkować, zaszkodzić też nie zaszkodzi.

  • Raz w życiu zastosowałem ten specyfik w poprzedniej fabce, ale żebym odczuł różnicę to bym nie powiedział. Nie ma jak porządne wyczyszczenie przepustnicy połączone z jej kalibracją.