Witaj na forum Fabia Club Polska

Jaki polecacie zimowy płyn do spryskiwaczy?

Temat utworzony · 24 Posty · 3761 Wyświetlenia
  • Tak jak w temacie, jaki polecacie płyn do spryskiwaczy na zimę ? Ja dziś kupiłem płyn AURA z Biedronki, ciekawe jak będzie się spisywał. 🙂 <!-- s:) -->

  • Brat uzywal plyn z biedronki rok temu i nie marudzil^^ ja w Polsce plyn zawsze kupuje na orlenie... takie zboczenie mam 😄 <!-- s:D -->

  • Płyn zimowy ze stacji BP z adnotacją na butelce nie zawiera metanolu, to już kolejna zima z tym płynem i sie sprawdza nawet w skrajnych warunkach jedyna wada to osad który po sobie zostawia, jeśli chcesz umyć auto na błysk po zimie to najpierw szyby zwykłą szmatą i ciepłą wodą a dopiero później z płynem inaczej bez względu na twoje starania będziesz miał pomazane 😛 <!-- s:P -->

  • Od kilku lat używam tylko i wyłącznie płynu z Lidla do -20. Zastrzeżeń nie mam.

  • Używam płynów z Lidla, choć teraz kupiłem z Aldi (6,99 zł) - zobaczymy co z niego będzie, bo cena bardzo niska.

    Najbardziej zadowolony byłem z płynu Prima (dystrybucja G4 Garage) - świetne właściwości myjące, nie zamarzał nawet poniżej -20 - testowane we flocie Dar Natury - jedyna wada - wali śliwowicą na kilometr 😛 <!-- s:P -->

  • i ja coś dopisze - zakupiłem koncentrat zimowy -70* w ASO firmowany znakiem VW - koszt ok. 19 zł / litr. ( był też inny za 26 / litr)
    zmieszałem w proporcji 1/3-2/3 do temp. -14* ( ok. 1/3 butelki na 4-ro litrową bańke po innym płynie.)
    1-sza próba dziś rano przy mrozi ok. -3* - szybka została umyta minimalną ilością płynu, bez smug, nie marznie na spryskiwaczach..... zobaczymy jak bedzie w większe mrozy.
    zapach mimo intensywnego ogrzewania w samochodzie - obojętny i nie zwracający uwagi.

    podsumowując :
    kupując nawet ten za 26 PLN ( do -60*) i rozrabiając na 3 bańki po 4l. -> 26 / 3 = ~8,67 za banke [color=#800000][b]dobrego jakościowo [/b][/color]płynu.

    🆗 <!-- s🆗 -->

  • Ja używam płynu z autolanda psik psik . Nie mam z min problemów i nie pozostawia smug i ładnie pachnie 🙂 . Biedronkowa aura capi szpirolem łłee :zdegustowany: . A cenowo jest róznica 🙂 . Psik się nie przeterminowuje, nie niszczy lakieru 😄 <!-- s:D -->

  • Ja nie polecam płynu zimowego z Orlenu. Mi zamarzł przy -4*C. Od listopada go lałem cały czas i zamarzł mi 😕 <!-- s:/ -->

  • [quote="1zl_2010"]Ja nie polecam płynu zimowego z Orlenu. Mi zamarzł przy -4*C. Od listopada go lałem cały czas i zamarzł mi 😕 <!-- s:/ -->[/quote]

    Pewnieś kupił zeszłoroczny 😛

  • Ja w swojej Fabii jak i w służbowym dostawczaku używam płynu Tenzi dokłanie takiego jak [url=http://www.profess.net.pl/oferta,zimowy-plyn-do-spryskiwaczy,317.html]ten[/url]. Bardzo fajnie myje, nie pozostawia smug i przyjemnie pachnie.

  • Ja używam takich właśnie z supermarketów ale o odpowiedniej temp. Nie polecam tych najtańszych może nie zamarzają ale czasem smród jest niezły :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

    Oczywiście okresowo warto umyć szyby na stacji jak sie trafi w miare czysta woda nie zamrznieta

  • Sonax lub TurtleWax, ale ze wskazaniem na Sonax 😄 <!-- s:D -->

  • ja zakupiłem koncentrat plynu w aldiku pojemnosc bańki 5litrow temperatura do -60stopni rozmieszałem z 2.5 litra wody destylizowanej i powiem ze jestem zadowolony nawet mrozy -15 stopni niepogorszyły wlasciwosci płynu choc sie obawiałem ale jak mówia co niemieckie to 2 razy lepsze pozdrawiam

  • Tylko i wyłącznie płyn firmy Sonax - jeśli da radę to rozrabiaj sobie koncentrat. Niektóre płyny z hipermarketów lub stacji benzynowych zamarzają na szybie już przy -5 do tego marzą po szybie. Ogólnie odradzam szczególnie ze stacji BP, Psik Psik, Turtle Wax i jakieś inne badziewia - mogą zamarzać juz nawet w dyszach. Nie wiem jak jest z płynem firmy Nigrin bo nigdy go nie używałem ale może kiedyś kupię na próbę w okresie przejściowym z zimy / wiosna ewentualnie jesień / zima.

  • [b][color=#40FF00]Pulstar[/color][/b] Nie wiem co za psik-psika kupiłeś ale ja jeżdżę kilka lat na mim i nic mi nie zamarza. Może miałeś stary jakiś i ci chyciło. Starych płynów nie kupuje . Na psiku teraz pisze że nie ulega przeterminowaniu . Może kupiłeś przeterminowany bo kiedyś była data produkcji i 36 mies. ważności.
    Ja tez się raz sparzyłem na płynie z shella i jakoś go nie odradzam nikomu. Po prostu trafiłem na taką butelkę 😕 <!-- s:/ -->

  • Tak na zimę jak i na lato polecam Sonax Nano Pro - 4 litry za dwie dyszki do -20 Jak mróz mniejszy można rozcieńczyć. Używam od kilku lat i nie zamienię na inny! Przetestowałem chyba wszystkie z marketów , sklepów i stacji benzynowych i przy nim zostanę. Na lato jest koncentrat z którego można z butelki 250 ml za 17 zeta dostajemy 25 litrów super spryskiwacza.
    Kiedyś i zimowy był w podobnych opakowaniach i skoncentrowany ale już go nie ma na rynku niestety :mad: <!-- s:mad: -->

  • Ja co prawda do Skody dopiero się przymierzam, ale na temat płynu mogę się wypowiedzieć 😉
    Ostatnio używam płynu ze strony chlopakinieplaca.pl
    Kupiłem sześciopak baniek 5L za 69 zł - kurier mi do domu przywiózł.
    Przy dotychczasowych mrozach nie ma problemu - nie zamarza.
    Do tego nie śmierdzi.
    Jest spoko

    Pozdrawiam
    Tomek

  • [quote="TOMUŚ"][b][color=#40FF00]Pulstar[/color][/b] Nie wiem co za psik-psika kupiłeś ale ja jeżdżę kilka lat na mim i nic mi nie zamarza. Może miałeś stary jakiś i ci chyciło. Starych płynów nie kupuje . Na psiku teraz pisze że nie ulega przeterminowaniu . Może kupiłeś przeterminowany bo kiedyś była data produkcji i 36 mies. ważności.
    Ja tez się raz sparzyłem na płynie z shella i jakoś go nie odradzam nikomu. Po prostu trafiłem na taką butelkę 😕 <!-- s:/ -->[/quote]

    Być może jest tak jak piszesz. Ja po prostu sparzyłem się (właściwie to zamarzłem) na tych produktach które wymieniłem więc je odradzam. Na Sonaxie jakoś takich wpadek nie zaliczam, dlatego go polecam 🆗

  • W tą zimę korzystam z taniego płynu zakupionego w realu, plus czasem dolewam trochę płynu z shella. Nie narzekam.

  • Autoland jest wporządku nie mam z nim problemów 😉 <!-- s;) -->