Witaj na forum Fabia Club Polska

Opony zimowe Kraków - gdzie?

Temat utworzony · 19 Posty · 3211 Wyświetlenia
  • Witam,

    Moglibyście się podzielić informacją o sprawdzonej lokalizacji gdzie można nabyć opony zimowe do mojej F1? 🙂 interesuje mnie dobra cena i dobra obsługa, a że jestem przyjezdny to się nie orientuje 🙂 <!-- s:) -->

    Z góry dzięki 🙂

  • Zdecydowanie sklepopon.pl:
    http://www.sklepopon.pl/<!-- m -->

    Czyli internetowy sklep firmy Nowakowski & Szymański na ul. Bociana 18. Na stronce konkretnie wybierasz sobie dane opony do auta (wybór jest OGROMNY, ceny bardzo dobre), potem kupujesz online i w komentarzu zaznaczasz, że chcesz od razu montaż w głównej siedzibie (płacisz za wszystko przy montażu). Jak ściągną opony z magazynu to Cię zaproszą na wymianę. Jest kilka profesjonalnych stanowisk, wymiana przebiega naprawdę sprawnie.

    Zamawiałem i montowałem u nich opony do 3 różnych samochodów, jestem bardzo zadowolony.

  • http://www.opony.com 🙂 <!-- s:) -->

  • mam takie głupie pytanie, ale w sumie nie daje mi spokoju. Po poprzednim właścicielu odziedziczyłem felgi stalowe, problem jest, że nie wiem jakie opony na nich siedziały. Teraz mam na alu felgach 185/60/R14, stalowe są chyba 14. Na stalową 14 mogę wsadzić zarówno 175/60 jak i 185/60 czy są jakieś doprecyzowania na feldze stalowej i gdzie je znaleźć? Pytam się, bo właściciel coś kiedyś mówił, że 175 miał, ale jak widzę to 175/60/R14 jest bardzo skromny wybór i raczej wszystkie drogie.

  • Wklejałem już taką tabelkę na forum:

    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=1974&p=92630#p92630<!-- l -->

    Jak widzisz wszystko zależy od szerokości felgi. I taka jedna uwaga, dla F1 nie kupujesz rozmiaru 175/60/14 tylko 175/65/14! Inne możliwości to tak jak już wspomniałeś 185/60/14 oraz 165/70/14.

  • [quote="comfort"]Wklejałem już taką tabelkę na forum:

    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=1974&p=92630#p92630<!-- l -->

    Jak widzisz wszystko zależy od szerokości felgi. I taka jedna uwaga, dla F1 nie kupujesz rozmiaru 175/60/14 tylko 175/65/14! Inne możliwości to tak jak już wspomniałeś 185/60/14 oraz 165/70/14.[/quote]

    super tabelka, tego potrzebowałem! 🙂 te info o szerokości felgi poszukam dziś w garażu na niej 🙂

  • Ja w F2 na zimę mam na stalówkach 14 165/70 - kupiłem dwa razy opony w netcar.pl.
    Na zimę dobrze mieć opony nie za szerokie moim zdaniem tak do 175 do Fabii max. No spalanie mniejsze przy wąższych oponach.
    Jak jeździsz sporo po mieście, to lepiej na zimę stalówki szkoda alusów jak walą nieludzkie ilości środków żrących na ulicę przeciw śniegowych.

  • Ja już parę kompletów u nich kupowałem dla siebie, taty i żony i uważam, że ceny w porządku, jedno ale przy jednym z kompletów zalożyli mi gumę która była nowa jednak miała ponad 3 lata, została powtórnie wymieniona i koło bezpłatnie wyważone.

    Link: http://www.oponysklep.pl/<!-- m -->

  • Polecam też sklep [b]Mirka[/b] tez u ich kupowałem opony , ale bez montażu i było nawet tanio. Zdarza się że pracownicy tego sklepu przyjeżdżają na Gliwicką giełdę i tam właśnie miałem z nimi styczność. Cennik mają normalny jak wszędzie jeśli chodzi o Dębice Frigo 2 - 165/70R14.
    Polecam.

  • [quote="comfort"]Zdecydowanie sklepopon.pl:
    http://www.sklepopon.pl/<!-- m -->

    Czyli internetowy sklep firmy Nowakowski & Szymański na ul. Bociana 18. [/quote]

    Potwierdzam, polecam. Mają swoje oddziały w Bonarce i na Kosynierów również. Bardzo solidna firma, brałem przez nich opony we flocie w Nestle i zawsze u nich wymienialiśmy sezonowo - obsługa i jakość na najwyższym poziomie i niskie ceny.

  • Opony zmienione. Polecam GUMIS na Bajecznej - ceny fajne, można się targować, co do Nowakowski i Szymański to byłem, nie jestem zadowolony, najpierw czekałem 15 min aż ktoś przyjdzie, a potem wciskali mi Continentale jak mówiłem że robię 700km miesięcznie i mi nie potrzeba - ogólnie żal.

  • Byłeś umówiony czy przyjechałeś prosto z ulicy? Jak wiadomo jest teraz gorący okres wymiany opon więc się nie dziw, że po 1 minucie nikt do Ciebie nie przyszedł. Po drugie jakie znaczenie ma to ile km przejeżdżasz miesięcznie do tego jakiej marki oponę zaproponowali? To dobrze, że Ci zaproponowali Continentala, bo to jedną z najlepszych opon zimowych na świecie.

    PS. podałem przecież linka do ich sklepu internetowego, nie dało się na spokojnie sobie wybrać opon w zaciszu domowym i zamówić online? Za 2..3 dostałbyś maila powiadamiającego, że możesz przyjechać po odbiór osobisty. I mimo, że nie byłeś umówiony na przełożenie kół to wzięliby Cię na stanowisko i zmienili koła, a Ty dostałbyś rabat na całą usługę 30% bo u nich kupiłeś opony.

    Dokładnie w taki sposób zostałem obsłużony kilka dni temu zamawiając do mojego puga nowe opony.

  • Ja kupiłem w oponeo.pl swoje 4 nowe zimówki, a założyłem je w Gromadzie na rogu Nowosądeckiej i Na Kozłówce. Byłem tam w czwartek, panowie nie narzekali na ruch, ale stanowisko było wolne. Co ciekawe, przy 1 stanowisku było 4 panów, więc wymiana szła aż furczało. Po 15 min i skasowaniu 82 zł (wentylki do wymiany) miałem już nowe gumy założone i wyważone, a letnie zapakowane w worki do auta 🙂 <!-- s:) -->.

  • [quote="comfort"]Byłeś umówiony czy przyjechałeś prosto z ulicy? Jak wiadomo jest teraz gorący okres wymiany opon więc się nie dziw, że po 1 minucie nikt do Ciebie nie przyszedł. Po drugie jakie znaczenie ma to ile km przejeżdżasz miesięcznie do tego jakiej marki oponę zaproponowali? To dobrze, że Ci zaproponowali Continentala, bo to jedną z najlepszych opon zimowych na świecie.

    PS. podałem przecież linka do ich sklepu internetowego, nie dało się na spokojnie sobie wybrać opon w zaciszu domowym i zamówić online? Za 2..3 dostałbyś maila powiadamiającego, że możesz przyjechać po odbiór osobisty. I mimo, że nie byłeś umówiony na przełożenie kół to wzięliby Cię na stanowisko i zmienili koła, a Ty dostałbyś rabat na całą usługę 30% bo u nich kupiłeś opony.

    Dokładnie w taki sposób zostałem obsłużony kilka dni temu zamawiając do mojego puga nowe opony.[/quote]

    comfort nie bierz tego tak do siebie, wyraziłem swoją opinię. Opony zmieniłem 2 i pół tygodnia temu więc okres nie był gorący. Poza tym jak się przejżdża mało kilometrów to nikt nie będzie wsadzał opon za 300zł sztuka, żeby sobie ładnie wyglądały. Chyba, że cierpisz na nadmiar gotówki, ale wtedy też byłoby mi szkoda. Gdybym jeździł sporo w skali miesiąca to brałbym inne opony, a poza tym da się wyczuć kiedy ktoś ci chce wcisnąć towar.

  • a ja mam do Was pytanie bo nie wiem co robić , mam opony DUNLOP WINTER SPORT 2M 185/60/14 rok produkcji to 1999 bo DOT mam 3 cyfry z tego co widzę na nich jest sporo bieżnika nie są popękane ,żadnych bąbli czy łat i tu się zastanawiam czy zakładać te opony bo jak by nie patrzył to nie są pierwszej młodości, przedwczoraj założyłem te co dostałem do auta Michelin ALPIN A2 185/60/14 te są z tego co pamiętam to te są z 2005 roku tylko 2 są ścięte od wewn. strony bo poprzedni właściciel nie zadał o zbieżność ;/

  • Zalóz Dunlopy i zajeżdzij je, a za rok kup nowe.

    Możesz także np michelnki dobre do przodu tył Dunlopy kombinacje są różne byle na jednej osi były te same

  • właśnie nad tym myślałem żeby dać na tył DUNLOPY tylko ich wiek mnie trochę przeraża ,bo pod względem bieżnika nawet 2 sezony by zrobił na nich 🙂 <!-- s:) --> i to spokojnie

  • Nie powinno się nic strasznego z nimi dziać, ale na Twoim miejscu nie rozwijałbym na nich dużych prędkości z powodu ich wieku. Mogą strzelić przy dłuższej jeździe autostradowej, jak będziesz jeździć spokojnie to objeździsz sezon.

  • [quote="nowynh"]mam opony DUNLOP WINTER SPORT 2M 185/60/14 rok produkcji to 1999[/quote]

    Zakładać takie opony to samobójstwo pół biedy jak siebie, gorzej jak trafisz niewinnego przechodnia na chodniku obok drogi i tyle jeśli chodzi o opony które mają lat 13.