Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Fabia I FL 2005 - zderzak tył (tylny) i klapa bagażnika

Temat utworzony · 11 Posty · 13933 Wyświetlenia
  • Witam,

    Jestem świeżym posiadaczem Skody Fabia I po FL z 2005roku. Tak więc nie wiem jeszcze wielu rzeczy na jej temat. Z góry przepraszam więc za lamerskie pytania 🙂 <!-- s:) -->

    Niestety mój tylni zderzak i klapa są nieco uszkodzone (natrafiły ponoć na słupek). Zderzak pęknięty w dwóch miejscach a klapa nieco wgnieciona i zaczyna rdzewieć 😞
    Poszukuję więc na allegro tych dwóch elementów.
    Jeśli chodzi o zderzak spotkałem się z opisami, że w wersji Sedan oraz Combi jest ten sam zderzak. Chciałbym się więc dowiedzieć czy to prawda i będzie to pasować?
    Mój ma dodatkowo zamontowane czujniki cofania. Czy to ma jakiś wpływ na wybór zderzaka, czy można kupić bez czujników a otwory się wycina?

    Co do klapy czy będzie pasowała każda z Fabii I Combi czy może musi być to z Fabii Combi po FL?

    Z góry dziękuję za dokładne wyjaśnienie sprawy.

    P.S. Jeśli temat umieściłem w niewłaściwym dziale bardzo przepraszam.

    Pozdrawiam

  • [quote="slawoo"]Niestety mój tylni zderzak i klapa są nieco uszkodzone (natrafiły ponoć na słupek). Zderzak pęknięty w dwóch miejscach a klapa nieco wgnieciona i zaczyna rdzewieć [/quote]
    pod tym "zderzakiem" który widzisz, jest jeszcze belka - właściwy zderzak. niewykluczone że on tez będzie uszkodzony.
    [quote="slawoo"]Jeśli chodzi o zderzak spotkałem się z opisami, że w wersji Sedan oraz Combi jest ten sam zderzak. Chciałbym się więc dowiedzieć czy to prawda i będzie to pasować?[/quote]
    sedan i kombi mają te same elementy. Przed FL i po FL - tego nie wiem - trzeba by sprawdzić listwy czarne - ozdobne. czy mają taki sam kształt. albo po numerze części.
    miejsca na otwory pod czujniki są przygotowane. nawet w zderzaku który ich nie ma wyciętych.
    [quote="slawoo"]Co do klapy czy będzie pasowała każda z Fabii I Combi czy może musi być to z Fabii Combi po FL?[/quote]
    klapy są te same.

    jeśli do końca nie jesteś pewien, oddaj samochód do warsztatu i przerzuć odpowiedzialność na nich w doborze części.

  • Zderzak można spróbować pospawać. Trzeba znaleźć kogoś, kto się zajmuje spawanie plastiku i zapytać, czy da radę. Może okazać się, że naprawa wyjdzie spooooro taniej, a zderzak będzie w pełni wartościowy.

  • W Katowicach na Mikłowskiej ulicy naprawiają zderzaki

  • za bardzo pomocne wyjaśnienia i porady 🙂 <!-- s:) -->
    Moje naprawy nie są pilne, więc chciałbym zrobić to jak najtańszym kosztem.
    Postaram się znaleźć brakujące elementy na szrotach lub allegro tak by uniknąć konieczności lakierowania.
    Wiem, że można trafić elementy w tym samym kolorze. Jak nie nie jutro to być może za pół roku 🙂
    Jeszcze jedno pytanko mam odnośnie oznaczeń. Mianowicie spotykam się z oznaczenie 6Y9 kiedy ja w karcie pojazdu mam napisane 6Y. Jak to z tym jest? Z góry dziękuję za wyjaśnienie.

  • Ja sam sobie uszkodziłem tylny zderzak, kleić mi się nie opłacało usłyszałem cenę w przedziale 70-90zł, a cały nieuszkodzony i nigdy nie klejony kupiłem za 100zł z skasowanej fabki. Przeszukaj dobrze allegro i zawsze coś znajdziesz. Rozbitych fabii jest od metra. Co do belki pod zderzakiem raczej nic się jej nie podziało co najwyżej blacharz lekko ją klepnie i tyle.

  • A nam ostatnio we wtorek fabkę troszkę pokiereszowali. Kolesia na zakręcie wyrzuciło (jechał za szybko) i uderzył w bok naszej fabki, dobrze że żona nie jechała wolno bo wtedy prawdopodobnie byłby "dzwon", w tej sytuacji do zrobienia jest - drzwi przód lewe, tylne lewe, błotnik lewy ,próg i w koło też wychaczył do sprawdzenia. Był rzeczoznawca i wycenił na 3,5 tyś. u blacharzy robotę wycenili między 3 a 3,5 tyś, oddajemy skodę do ASO - EMIDA
    Pozdrawiam i przyczepności dla wszystkich 🙂 <!-- s:) -->

  • [b]pluszak[/b] zarządaj pełnej geometrii podwozia jeśli koło były dotknięte, a nie ruszony masz czasem słupek :?: <!-- s:?: -->

  • Mirku, słupek jest nie ruszony a koło oczywiście sprawdzą, geometrię czy coś nie przestawiło podczas uderzenia a przy okazji się dowiedziałem że nasza fabka kiedyś była robiona - właśnie ten bok bo była szpachla pod lakierem (sprawdził miernikiem na grubość lakieru i troszkę wyszły "dziwne" pomiary grubości lakieru, zobaczymy jak to zrobią)
    Pozdrawiam :super: <!-- s:super: -->

  • Fabka została naprawiona, ani śladu po kolizji.
    P.S. Mirku po długich rozmowach zamki w drzwiach zostaną wymienione na nowe (stwierdzono, że zostały uszkodzone podczas kolizji)
    Pozdrawiam.

  • To dobrze, że przewalczyłeś 🆗 <!-- s🆗 --> .