Witaj na forum Fabia Club Polska

Maxon - Krk

Temat utworzony · 12 Posty · 1621 Wyświetlenia
  • Jako że to mój pierwszy post, chciałbym wszystkich powitać serdecznie!

    Przymierzam się do kupienia pierwszego własnego auta. Zastanawiam się nad polo, civicami, focusami i w tym między innymi nad fabią.

    Akurat znajomy mojego taty ma do sprzedania Fabię, ale jako, że się nie orientuje w tematyce tego auta będę wdzięczny za ocenę tej oferty i poradę na co zwrócić uwagę.

    Mianowicie autko jest z 12.2004 roku, w silniku 1.4 75KM, więc wydaje mi się, że to tak w sam raz. Nie przechodziło poważniejszy awarii, jakieś drobnostki. Cały czas garażowane i na liczniku ma przejechane 105 tysięcy. Z wyposażenia to standard, czyli elektryka poza klimą. Cena to 12 000 zł.

    Powiedzcie mi czy warto? Co sądzicie o tym silniku, bo w internecie np na autocentrum panują mieszane opinie, ale jakoś wyjątkowo dużo tych negatywnych. Czy jest szansa, żeby to auto najbliższe kilka lat jeździło bez kłopotów, czy trzeba się spodziewać jakichś awarii "standardowych" dlatego modelu/silnika ?

    Z góry dzięki! 🙂 <!-- s:) -->

  • [b]maxon[/b], witaj na FCP - do tego mamy osobny dział.
    na temat 1.4 75KM znajdziesz tyle opinii co użytkowników. jeden chwali, inny narzeka.
    dopiero jak stajesz sie właścicielem i przejedziesz pare km wtedy wiesz czy to był dobry zakup czy po pół roku bedziesz go chciał sprzedać.

    temat przenosze do działu "witamy"

  • Witaj na[b] FCP[/b] :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> ,

    zaczynając od "końca" - w necie zawsze wyczytasz przeważnie negatywne tematy i same problemy, bo ludzie piszą zazwyczaj tylko jak mają jakiś problem. Jak autko chodzi jak należy to co tu się rozpisywać 😉
    Zaletą tej oferty jest to, że znasz historie autka np że nie gniło po powodzi gdzieś na podwórku, a to jest praktycznie niespotykana sytuacja na naszym rynku. Kupując autko gdzieś w kraju czy za granicą nigdy nie wiesz co i ile przeszło.

    Kolejną zaletą Fabki i ogólnie skodzianek są ceny części i ogólny koszt utrzymania. Takiego silniczka nie mam u siebie, ale na forum nie uchodzi za nadzwyczajnie awaryjny. Przy tym przebiegu też za wiele nie ma prawa coś się dziać, ale nie ma autka przy którym nic nie trzeba robić i będzie jeździło wiecznie.
    Ogólnie jako samochód jest godny polecenia :zdrowko:

  • [b]maxon[/b], witamy w społeczności FCP.
    Co do autka to zgodzę się z "Doktorkiem" że ilu użytkowników tyle opinii.Co do awaryjności to nie jest to notoryczne, więc możesz być spokojny, tym bardziej że wg mnie jest to najbardziej optymalny silniczek i ze względu na swoją prostotę konstrukcji nie powinien być jakoś specjalnie awaryjny.Pilnuj przeglądów okresowych, wymieniaj oleje, płyny i filtry i będzie Ci długo służył 🆗 <!-- s🆗 -->.
    Sam mam taki silnik (tzn jest on troszkę inny pod względem osprzętu, ale konstrukcja ta sama) i jestem bardzo zadowolony.
    z tego co piszesz to jest to pewne auto więc nie masz się co zastanawiać.

  • Dzięki za odpowiedzi, co fakt to fakt, jak człowiek trochę pojeździ to samo się okaże co i jak. Myślałem żeby ewentualnie w przyszłości zarzucić do niej gaz, ale to dyskusja na inny temat i miejsce 🙂 <!-- s:) -->

    Mam pytanie odnośnie tego, że jest to wersja CHOICE, szukałem w internecie i dowiedziałem się, że to była jakaś wersja promocyjna czy coś takiego. Znalazłem wyposażenie i jestem naprawdę dumny, że na stanie ma "spryskiwacz tylnej szyby" (specyfikacja wyposażenia wielu producentów jest powalająca, dobrze, że szyby to standard). Na czym polegała specjalność tej wersji?

  • Witamy bardzo serdecznie na forum [b]FCP[/b] 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [i]Witaj na forum[/i] [b]Fabia Club Polska[/b] [img]http://www.fcp.pl/forum/templates/subSilver/images/ranks/icon/icon2.gif[/img]

    Przy okazji zapraszamy na Summer Cars Party 2012 || [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=10010][b][i][color=#FF8C00]Summer Cars Party 2012 INFO[/color][/i][/b][/url] << KLIK

    Choice miał zdaje się inną tapicerkę, elektrykę szyb ( przednich, tył z dopłatą ), inne kołpaki, regulowany fotel kierowcy ( góra, dół - ale tego pewien nie jestem ). Tyle mi się przypomina 🙂

    Pozdrawiam
    sid

  • na nieszczęście jeszcze wtedy fabka będzie w warsztacie na wymianie rozrządu, ale przy najbliższym kolejnym spotkaniu na pewno będę! 😄 <!-- s:D -->

  • Witaj na forum [b]FCP[/b] :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> .

  • Witaj :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Witamy na [b]FCP[/b] 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Witaj 😄 <!-- s:D -->